Editörler : Pangaea
17 Ağustos 2010 15:14

öğretmenlik yapılası İstanbul semtleri

Merhaba arkadaşlar..

Bu başlık altında İstanbul'un semtlerinin öğretmenlik için avantajlı ve dezavantajlı yönlerini konuşalım.

İstanbul'da çalışan, İstanbul'u iyi bilen ya da İstanbullu arkadaşlar fikir verebilirlerse çok memnun olurum.

Teşekkürler.

needsoetimes
Daire Başkanı
17 Ağustos 2010 20:53

gncl

needsoetimes
Daire Başkanı
18 Ağustos 2010 20:41

gncl

yesıımm
Aday Memur
18 Ağustos 2010 20:48

güncel

'hellraiser'
Kapalı
18 Ağustos 2010 20:50

anadoludan istanbul'a gelecekseniz en mantıklısı büyükçekmece bağcılar esenyurt beylikdüzü gibi istanbul'un güzide ilçelerini tavsiye ediyorum entegre olmakta zorlanacağınızı sanmıyorum. buralarda kiralar oldukça uygun olup; kültür şoku yaşamadan (cihangir'e yerleşecek haliniz yok tabii) ortama uyum sağlayabilirsiniz..

hilke
Aday Memur
18 Ağustos 2010 20:50

istanbul da açılan en iyi semtlerden biri zeytinburnu'dur.

oropa
Aday Memur
18 Ağustos 2010 20:53

Yaklaşık 25 yıldır İstanbul da yaşayan biri olarak derim ki:Anadolu yakası ilk tercihin olsun genel itibariyle, sultanbeyli yi kesin yazma, sancaktepe en mantıklı yer, çekmeköy daha çok olsaydı çok mantıklı olurdu ama olanı yazabilirsin, puanın iyise eğer ümraniye ve beykoz çok daha iyi yerlerdir senin için...

'hellraiser'
Kapalı
18 Ağustos 2010 20:54

hilke

dostum bence yanlış düşünüyorsun en iyi semti sultangazi'dir. ama gaziosmanpaşa'da tercih edilebilir..

needsoetimes
Daire Başkanı
18 Ağustos 2010 20:55

Puanım 82.333

Trakyadan geleceğim.

sosyalci_17
Şube Müdürü
18 Ağustos 2010 20:58

ist lu değilim ama ist isteyenlerdenim.benimki biraz mecburiyetten çünkü sözlüm ist da yaşıyor.böyle bir mecburiyetim olmasa ist tercih etmezdim. en büyük sorun yaşam zor.

semtlerine gelince bunları biraz hizmet puanlarına bakıp değerlendirmek lazım.yani okul okul bakacaksın çünkü aynı semt içinde uçurum kadar fark olabiliyor.

mesela sultangazi hep kötü diye bilinir fakat bugün bir okuluna baktım doğu görevi değildi.demek ki kötü de değil.

doğu görevini ist da yapmak istiyorsan ona göre tercih yapıcaksın ama öyle okullara giden arkadaşlarım çok zorlanıyorlar.hepsi doğudan ist a geldiler.ama şimdi keşke doğuda kalsaydık diyorlar.

ben bunları göze alıyorum sözlüm için. ama senn böyle bir mecburiyetin yoksa yazma derim.

18 Ağustos 2010 21:03

Kesinlikle Anadolu yakasını tercih et derim. Ben Bahçelievlerde oturuyordum 6 ay öncesine kadar 1200 lira kira ödedik. Herşey çok pahalıydı. Anadolu yakası daha sakin ve uygun fiyatlı diye duymuştum. Ama asıl fikrim öğretmenler İstanbul'dan uzak durmalı :(

haydra
Memur
18 Ağustos 2010 21:05

gncl

needsoetimes
Daire Başkanı
18 Ağustos 2010 21:05

teşekkürler arkadaşlar

ben hem aileme yakın diye hem de doğu görevini yapmak için istanbulu seçiyorum. rotasyona uğramamak için.

fakat okuduğum bazı konularda istanbulda yaşamanın çok çok zor olduğundan bahsetmişler. uygun fiyata ev bulmak zormuş. sınf öğretmeniyim. açılan semtler

arnavutköy

avcılar

bağcılar

bahçelievler

başakşehir

beykoz

beyoğlu

çatalca

çekmeköy

esenler

esenyurt

eyüp

fatih

g.osmanpaşa

kağıthane

k.çekmece

pendik

sancaktepe

sarıyer

silivri

sultanbeyli

sultangazi

şişli

tuzla

ümraniye

üsküdar

zeytinburnu

'hellraiser'
Kapalı
18 Ağustos 2010 21:09

onlar semt değil ilçe dostum. genelde pendik, tuzla, maltepe, kartal gibi anadolu yakasında kalan ilçeleri tavsiye ediyorum kira bakımından daha uygun olur avrupa yakasına ayrıca zerzevatta ucuzdur buralarda ahahahaha.

feel in the blanks
Daire Başkanı
18 Ağustos 2010 21:13

Hocam madem trakyadan geleceksin silivri çatalca büyükçekmece avcılar yaz işte fazla uzaklaşmamış olursun :)

'hellraiser'
Kapalı
18 Ağustos 2010 21:14

evet bence de paklar.

needsoetimes
Daire Başkanı
18 Ağustos 2010 21:14

deprem riskinden de uzak durmak istiyorum hocam o yüzden avcılardan çekiniyorum :)

hilke
Aday Memur
18 Ağustos 2010 21:20

hellraiser arkadaşım;

tabi ki tercihler insanların beklentileri ile ilişkilidir.

Açılan en iyi semtlerden birinin Zeytinbunru olduğunu derken ben daha nezih bir semt olmasına dayanarak söylüyorum. tabki z.burnunu başkalarına kötü bir yer olarak gelebilir. ama genel olarak;

1.Zeytinburnunda sınıf mevcutları diğer semtlere göre azdır.

2.Zeytinbrununa ulaşım çok rahattır. Çünkü metro tranway metrobüs hatlarının birleştği noktadadır. otobüs kullanımı açısındansa oldukça çeşit mevcuttur.

3. Sosyo kültürel açıdan daha zengin bir yapıdadır. (alışveriş merkezleri sinema sahil vb.)

4.Kiralar sanıldığı kadar yüksek değildir. bugün çok rahat bir şekilde 500-600'a ev bulunabilir.

dezavantajlarına gelince;

1.deprem bölgesindedir.

2. şehir merkezlerine biraz uzaktır. ancak vasıta çok oldğundan bu açık kapatablr.

3. zorunlu hizmet bölgesinde değildir.

Bütün bunlarla birlikte bugüne kadar istanbul için olan atamalarda en yüksek puanlarla atama almış bir yerdir.

TRESELLE
Şube Müdürü
18 Ağustos 2010 21:29

bir çok kişi esenleri tercih etmez ama tercih edilmeyecek kadar da kötu bir yer değil.. okulların mevcutları ve kadrosu araştırılduktan sonra tercih edebileceğinizz iyi okullar var. 5 yıldır esenlerde görev yapan biri olarak bulunduğum cevreden memnun olduğumu ifde etmek istiyorum..

'hellraiser'
Kapalı
18 Ağustos 2010 21:34

ben zeytinburnu için kötüdür demedim anadolu'dan gelenlerin ilk yerleştiği ilçelerden biridir zeytinburnu bunu hepimiz biliyoruz. ben yaşamam o ayrı..

çocuuk
Müsteşar
18 Ağustos 2010 21:35

artık kanun değişti gittiğiniz okulda çok daha uzun kalacaksınız...

burası istanbul adamın burnundan getirir...

özellikle varoşlarda 50-60 kişilik sınıflardan oluşan okullar var...

araştırmadan soruşturmadan aman derim...

semt ucuzluğuna kanmayaın aman dikkat edin

vesselam...

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi