Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazasayginhopali
18 Ağustos 2010 10:40  

dilekçe örnegi

Bloglar

Yeni Paylaşımlar

En İyi Paylaşımlar

En İyi Bloglar

Blog List

Kadınlar Kulübü, Kadın, Kadınca > Eğitim ve Kadın > Sınavlar > Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)

KPSSde netlerim eksik geldi diyenler dikkat!

Kullanıcı ismi Beni hatırla

Şifre

Ana Sayfa Kayıt ol Sosyal Gruplar KK İndirim Resimler & Albümler KK Blog Reklam/İletişim

ZAYIFLAMA Kullanıcı Listesi Oyun Kulübü

Seçilene git...

Toplam Sayfa: 6 Sayfa no: 1 1 2 3 > Son Sayfa »

Referans Seçenekler

Konu Sahibi :kahvekolik #1 14-08-2010, 00:45

kahvekolik

hoşgeldin Ramazan!

Medeni Durumunuz: Evli

Meslek: Müşavir

Yaşadığınız Yer: İstanbul Giriş tarihi: Sep 2008

KPSSde netlerim eksik geldi diyenler dikkat! Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar malum çoğumuzun kpss netleri eksik geldi (puanları demiyorum dikkat edin). malum forumu inceledim. bu konudan muzdarip binlerce kişi var. gazetelere, başbakanlığa, c.başkanlığına şikayette bulunacaklar, ankarada ösym önünde toplanacaklar, ösym ye itiraz dilekçesi göndereceklermiş. bende oradan bulduğum kadar yapılabilecekleri burada kopyalayarak paylaşmak istedim.

--------------------------------------------------------------------------------

Düzenleyen: kahvekolik Düzenleme Tarihi : 14-08-2010 Düzenleme Saati :01:04.

Konu Sahibi :kahvekolik #2 14-08-2010, 00:45

kahvekolik

hoşgeldin Ramazan!

Mesaj Linki

Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi

(13.01.2010)

Dilekçe yazılmasını gerektiren konular için ÖSYM ile yapılacak her türlü yazışmada Ek-1'de verilen ?Genel Amaçlı Dilekçe Örneği?kullanılmalıdır. Dilekçenin işleme konabilmesi için adayın ne istediğini açıkça belirtmesi gerekir. Dilekçe örneği üzerindeki bütün bilgi alanlarının doldurulması zorunludur, bilgi alanları eksik olan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

Aday, dilekçenin aslını ÖSYM?ye ulaştırmalıdır. Merkezimize faks ya da e-posta yoluyla ulaştırılan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

Bilgi güvenliğini artırmak amacıyla dilekçede evrak referans numarası belirtilmesi uygulamasına geçilmiştir. Aday, evrak referans numarasınıÖSYM?ninhttp://ais.osym.gov.trinternet adresinden edinecektir (Ek-2).

Adayın Aday İşlemleri Sistemi adresinde işlem yapabilmesi için herhangi bir sınava başvuru işlemi sırasında edindiği aday internet erişim şifresi?ni kullanması gerekir. Bu şifre, adayın sonraki yıllarda da ÖSYM?nin internet adresinden yapabileceği tüm işlemlerde (bireysel başvuru, tercih yapma, bilgilerini görme ve bazı bilgilerini değiştirme vb.) kullanılacaktır. Bu nedenleadayın bu şifreyi unutmaması, kimseye vermemesi ve özenle saklaması gerekir. Şifresini bilmeyen ya da yeniden edinmek isteyen adaylar T.C. Kimlik Numarası yazılı nüfus cüzdanıyla şahsen ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurmalıdır.

Dilekçe yazılmaması gereken konular:

Adaylar aşağıda belirtilen konulardaki değişiklik istekleri için dilekçe yazmayacak, gerekli değişikliği her sınav için ayrıca belirtilecek tarihlerde Aday İşlemleri Sistemi internet adresinde kendileri gerçekleştirecektir. Bu tarihler dışında değişiklik isteği yapılamayacaktır.

· ?Kimlik Bilgileri?nde değişiklik yapmak isteyen T.C. uyruklu adaylar bu isteklerini önce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) yaptırmalıdır. Değişiklik işlemi MERNİS?te gerçekleştikten sonra, bu değişikliklerin adayın ÖSYM?deki kayıtlarına aktarılması işlemi, aday tarafından Aday İşlemleri Sistemi internet adresinde yapılmalıdır.

· ?Öğrenim Bilgileri? (resmi belge gerektirmeyen), ?Sınava İlişkin Bilgileri? ya da ?İletişim Bilgileri? alanlarında değişiklik yapmak isteyen bir aday bu değişikliği Aday İşlemleri Sistemi internet adresinde kendisi gerçekleştirecektir.

DİKKAT: ÖSYS ve DGS için ?Öğrenim Bilgileri? alanında yapılmak istenen tüm değişiklikler resmi belge gerektirdiğinden dilekçe yazılması gereklidir.

Dilekçe yazılmasını gerektiren konular:

Adaylar aşağıda belirtilen konular için dilekçe yazabilecektir:

· Başvuru sırasında oluşturulan Başvuru Kayıt Bilgilerinden ?Öğrenim Bilgileri? alanındaki resmi belgeye dayalı olan bilgilerde (ÖSYS ve DGS için tümünde) değişiklik isteği

(ÖSYS için Öğrenim Bilgileri Değişikliği Dilekçe Örneği kullanılmalıdır)

· Yabancı uyruklu adaylar için kimlik bilgilerinde değişiklik isteği

· Bedensel engelli adaylar için sağlık kurulu raporu ile engel durumunu belirttiği, engelli olarak sınava girme isteği

· Sınav sonuçlarının incelenmesi isteği

· Yeniden Sınav Sonuç Belgesi çıkarma isteği

Konu Sahibi :kahvekolik #3 14-08-2010, 00:46

kahvekolik

hoşgeldin Ramazan!

Mesaj Linki

ÖSYM MERKEZİNE SORDUM,DİLEKÇEDE EVRAK REFERANS NUMARASINI YAZMAYANLARIN DİLEKÇELERİ İŞLEME ALINMAZ DEDİ.

Klavuzda da bunlar yazıyor.Bilgi güvenliğini artırmak amacıyla dilekçede evrak referans numarası belirtilmesi uygulamasına geçilmiştir. Aday, evrak referans numarasınıÖSYM?nin http://ais.osym.gov.trinternet adresinden edinecektir (Ek-2).Aday İşlemleri Sistemi adresine girdiğinizde

SAĞ TARAFTA EVRAK REFERANS NO SU YAZIYOR.

klavuzdan genel dilekçe örneği;

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Başkanlığına,

06538 Bilkent/ANKARA

Aşağıda yazdığım isteğim ile ilgili işlemin yapılmasını arz ederim. ------- /------- /------------

Evrak Referans Numarası : ---------------------------------------------------

Saygılarımla,

(İmza)

Sınav Yılı: ----------------------

Sınav Adı: -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sınav Dönemi: ------------------------------------------------------------ (varsa)

T.C. Kimlik/Y.U. Numarası:

Adı, Soyadı: ---------------------------------------------------------------------------

Doğum Yeri: --------------------------------- Doğum Tarihi: ------- /------- /------------

Baba Adı: ------------------------------------ Telefon Numarası: ---------/ ------------ ------------

Yazışma Adresi: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İsteğim: ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

? Dilekçenizin işleme konabilmesi için sorununuzu açıkça belirtmeniz gerekir.

Konu Sahibi :kahvekolik #4 14-08-2010, 00:47

kahvekolik

hoşgeldin Ramazan!

Mesaj Linki

ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI"NA

ANKARA

10 Temmuz 2010 tarihinde yapılan 2010-KPSS Lisans Personel Seçme Sınavı sonucu olarak tarafıma bildirilen puan, hesapladığım puan ile örtüşmemektedir. Bu hususa yönelik itirazımı sunmakla birlikte puanımın yeniden hesaplanmasını; bir hatanın olup olmadığının,cevap kağıdımın tekrar okunmasını, ortaya çıkan farklılığın nedeninin, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde(4982 sayılı Kanunun 5 inci maddesi "Kurum ve kuruluşlar, bu Kanunda yer alan istisnalar dışındaki her türlü bilgi veya belgeyi başvuranların yararlanmasına sunmak ve bilgi edinme başvurularını etkin, süratli ve doğru sonuçlandırmak üzere, gerekli idarî ve teknik tedbirleri almakla yükümlüdürler"), tarafıma yazılı olarak bildirilmesini talep ederim.

ARKADAŞLAR NETLERİ EKSİK GELENLERDEMİ BU DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ GÖNDERDİ

LÜTFEN YARDIM

21 Ağustos 2010 15:33

granat

ben böyle adilik böyle karektersizlik görmedim... yazık değil mi ha yazık değilmi adi köpekler bunca insanın emeğine yazık değil mi??

Bakın size en büyük tespiti yapıyorum...

Hiç merak ettiniz mi aklı başında en azından öyle ya da böyle bir dört yıllık fakülte bitirmiş biri eline sınav soruları gelse sizce direk oturup hırs yapmış gibi 120 de 0 lık bir net koyar mı ortaya ?? koymaz arkadaşlar koymaz ... peki niye böyle oldu söylüyorum bu sorular daha önce polislik sınavında olduğu gibi deneme sınavlarına serpiştirildi ve bu sayede bu sınava girenlerin beyninde yer etti ve bunlar da yaptı... peki sorarım şimdi bu denemeleri giripte bu netleri yapan arkadaşlar hade diyelim ki başlangıçta suçunuz yoktu yada durumun böyle olduğunu bilmiyordunuz peki ya şimdi işte şimdi eğer sizler de buna göz yumarsanız emin olun biyerlere bu puanlarınızla atansanız dahi bi ömür çoluğunuza çocuğunuza ananıza babanıza sevdiklerinize HARAM ZEHİR ZIKKIM yedireceksiniz bunun farkında mısınız??? bakın söylüyorum ve iddaa ediyorum birtane aklı başında vicdan sahibi bir genç çıkacak ve diyecek ki tamam arkadaş evet ben böyle bir denemeye girmiştim ve bunun neticesinde bu puanları aldım ama bu benim içime sinmedi ve itiraf ediyorum falanca dersanede ya da falanca yerde falanca zamanda bu sorular bize deneme sınavında soruldu ve biz bu sayede yaptık.. bunun sorumlusu şu şu şunlardır diyecek ve er ya da geç ismi adalet ve kalkınma olupta bu duruma sözüm ona koltuk sevdası saltanat korkusu yüzünden göz yumanların oyunu boşa çıkacaktır!!!

KANMAYIN ARKADAŞLAR KADROLAR AÇIKLANDI DİYE SAKIN HA DAVANIZDAN VAZGEÇMEYİN!!!

adamların yapmak istediği bu zaten öğrencileri kendi dertlerine düşürüp bu işten sıyrılmak ...

ben kolay kolay bela okumazdım ama bu sefer söylüyorum...

ALLAH BELASINI VERSİN ÇALANINDA KOPYA ÇEKTİRENİNDE SORULARI SERVİS EDENİNDE BU GÖZ YUMAN ELİNDE İMKANI OLUPTA GÖZ GÖRE GÖRE BAŞINI KUMA SOKUP BİRŞEY OLMAMIŞ GİBİ DAVRANAN YÖNETİCİLERİNDE BU MÜBAREK RAMAZAN HÜRMETİNE ALLAH BELASINI VERSİN... (AMİN)

az önce baktım bikaç suçu başından inkar edip yırtma telaşında olan vatandaş çıkmış bi başlık açmış: neymiş efedim bu sınavdan yüksek almanın sırlarıymış ozaman bir de benim sırrı mı dinleyin bakalım...

bakın ben söyleyeyim önce kendinize bi f grubundan sağlam bi dersane bulun. sonra: ''hani bi dünya ögrenci bursu diye para topluyorsunuz benim param yok o topladığınız burslardan birini de bana sayında bi anlamı olsun'' diyerek dersane müdürünün yakasına yapışıp kaydınızı yaptırmaya çalışın(yaptırın demiyorum çünkü göreceksiniz ki yapmayacaklar!!) sonra olmadı bi yerden artık bi kredimi bulursunuz yoksa senet mi yaparsanız ne edin edin o dersaneye kaydolun... sonra ne yapın biliyor musunuz? ders falan çalışmayın nasılsa baksanıza soruları getirip önünüze koyuyorlar sonra sınavda bi bakmışsın full çekmişsin nasılsa muktedir tarafı da sağlam, yürür gidersiniz.. ha korkmayın sonra medya da çıkmış iptal edilecekmiş bunlar hikaye beş harfli x gazetesi var ya hani şu adedi 1milyon olunca yer yerinden oynayacak denen meşhur gazete o da susar sizin için zamanı akışına bırakır... bırakın kopyanın manşetini yapmayı satır aralarında bile yazmaz!! yane korkmayın herşey sizden yana olacak herşey... ha birde şu söylemeden geçemeyeceğim evet bu başarının bir sırrı gibi ama HELAL KAZANCIN DEĞİL... ve bundan sonraki planladığınız koca bir ömürde kazancağınız HARAM ZEHİR ZIKKIM lokmaları çoluğunuza çocuğunuza ananıza babanıza sevdiklerinize bir ömür yedireceğinizi, üstüne üstlük toprağın altına girdiğinizde de yakanıza yapışacak milyonlarca tüyü bitmemiş yetimin sıraya girmiş olacağını da hatırdan çıkartmayın... hade şimdi size hayırlı tercih yapmalar

o kadar ahmak o kadar bencil insanlar varki akıllı mantıklı iki cümle kurup bişeyler yazacağınıza çocuk işlerine girişmissiniz yazık yazık sen ileride biyerlere atansan ne olacakki tek işin orda da böyle çelik çomakla oynamak gece gündüz yatmak olur...

böyle yapana kadar aklı başında her fert gibi çıkıp desen ki ya arkadaşlar evet görünenler, ortaya atılanlar tc no su ifşa olupta geçmiş yıl netleriyle bu seneki netleri karşılaştırılanları görünce vicdan sahibi aklı başında herkes bu işin içinde bir bit yeniği olduğu anlar .... evet anlar da peki arkadaşlar ya bu sene herkes gibi oturup çalışıp düşük gelse de puanı yine de istediği yere yetecek kadar puanı almış bunca insan ne olacak... yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal!! şimdi tutup barız 120 yapanları tek tek inceleyip suçlu bulup onlarınkini iptal etseler ya peki araya karışıpta 100e 100 yapanlar?? ve bunlar yüzünden yine de hakkı yenen nice emek vermiş öğretmenin hakkı...

bırakın 1000 leri 100 leri 1 kişinin bile sadece 1 kişinin bile hakkını yememek adına şuan görünen bu durumda iptaldir... ha daha mantıklı bir çözüm yolu sunulur ona da eyvallah ...

ama ne olursa olsun ben puanımı almışım deyip ben de ben diyen bencil arkadaşlar açın gözünüzü açın kafanızı kuma sokup bişey olmadı ben görmedim demekle biryerelere varamazsınız...

ha varırsınız belki kendinizce ama adamın oğluna dediği gibi : oğlum ben sana kaymakam olamazsın demedim ADAM OLAMAZSIN DEDİM ADAM ... işte bundan bir karış ötesine geçemezsiniz!!

Toplam 1 mesaj