Editörler : Pangaea
«96979899100101102103104105106107108

grafiklem
Şef
21 Haziran 2016 00:35

Merhaba. Zorunlu hizmet için yapacağımız il dışı tercihlerinde sadece mebbisten mi başvuru yapacağız? İlk atamalarda olduğu gibi MEM'lere herhangi bir belge götürmemize gerek var mı ?

fizikci.ortmn
Aday Memur
21 Haziran 2016 00:41

Hocam tekrar mrb. Eş durumu atamasında yalnızca eşimizin bağlı olduğu ilçeyi mi tercih edebiliyoruz ? Yani ben sivastayım, eşim kocaeli çayırovada, ben çayırovadan sonra başka yakın ilçeleri de tercih edebilir miyim gebze vs.gibi

hopali
Başbakan Müsteşarı
21 Haziran 2016 02:12

Sadece Mebbisten Başvuru Yapacaksınız. Okulunuz Onaylayacak. Okulda Bulunuyorsanız İmza Attırırlar. İşleminiz Bu Kadar. Sonrasında Onaylarınızı Mebbisten Takip Edebilirsiniz...

grafiklem, 8 yıl önce

Merhaba. Zorunlu hizmet için yapacağımız il dışı tercihlerinde sadece mebbisten mi başvuru yapacağız? İlk atamalarda olduğu gibi MEM'lere herhangi bir belge götürmemize gerek var mı ?

hopali
Başbakan Müsteşarı
21 Haziran 2016 02:13

İl Dışı Tercihte İldeki Açılan Tüm Okulları Yazabiliyorsunuz. Kısıtlama İl İçi Özürde Var. İl Dışı Özürde Kısıtlama Yok...

fizikci.ortmn, 8 yıl önce

Hocam tekrar mrb. Eş durumu atamasında yalnızca eşimizin bağlı olduğu ilçeyi mi tercih edebiliyoruz ? Yani ben sivastayım, eşim kocaeli çayırovada, ben çayırovadan sonra başka yakın ilçeleri de tercih edebilir miyim gebze vs.gibi

fizikci.ortmn
Aday Memur
21 Haziran 2016 22:52

Hocam sağlık özründe de durum aynı mı ? Yani eş durumunda olan çıkmama ihtimali sağlık özründe de var mı

hopali
Başbakan Müsteşarı
22 Haziran 2016 01:04

Aynı Şartlarda Atamalar Oluyor. İkisinde de İhtimaller Aynı...

fizikci.ortmn, 8 yıl önce

Hocam sağlık özründe de durum aynı mı ? Yani eş durumunda olan çıkmama ihtimali sağlık özründe de var mı

ayhan1667
Memur
22 Haziran 2016 10:53

Zorunlu hizmet yukumlusuyum, tercih yapmayip ressen atanamiyirmuyum. Klavuzda tercih yapmayanlar ve yaptığı tercihlere yerlesemeyenler bakanlıkça ressen atanır diye ibare de var.

hopali
Başbakan Müsteşarı
22 Haziran 2016 15:03

3 Yılınız Doluyorsa Atanırsınız...

ayhan1667, 8 yıl önce

Zorunlu hizmet yukumlusuyum, tercih yapmayip ressen atanamiyirmuyum. Klavuzda tercih yapmayanlar ve yaptığı tercihlere yerlesemeyenler bakanlıkça ressen atanır diye ibare de var.

grafiklem
Şef
26 Haziran 2016 22:19

27 Haziran 2016 itibariyle zorunlu hizmet il dışı tercih sonuçları açıklanıyor. 28 Haziran 2016 tarihinde ilişik kesme işlemlerinin yapılması diyor. İlla 28 inde mi yaptırmak gerekiyor? Bir de yeni atandığımız okulda hemen göreve başlamamız gerekiyor mu? Teşekkürler şimdiden.

hopali
Başbakan Müsteşarı
27 Haziran 2016 01:07

28 inden İtibaren Göreve Başlanabilir. 28 inde Diye Şart Yok. Size Tebliğ Edilmesiyle İlişik Kesme İçin 15 Gün Süreniz Olacak. İlişik Kesince de 15 Gün Hakkınız Var. Duyuruları Takip Edin. Belki Eylüle Kadar Hak Verirler. Ben 2 Yıl Önce Eylülde İlişik Kesmiştim...

grafiklem, 8 yıl önce

27 Haziran 2016 itibariyle zorunlu hizmet il dışı tercih sonuçları açıklanıyor. 28 Haziran 2016 tarihinde ilişik kesme işlemlerinin yapılması diyor. İlla 28 inde mi yaptırmak gerekiyor? Bir de yeni atandığımız okulda hemen göreve başlamamız gerekiyor mu? Teşekkürler şimdiden.

isipsiz
Şef
27 Haziran 2016 10:55

merhaba arkadaşlar

eşimin atanmadan önce halk eğitim merkezlerinde 3-4 sene çalıştı

bu çalıştıkları seneler hizmet puanına işliyor mu yani hizmet birleştirmesi gibi bir şey var mı ?

hopali
Başbakan Müsteşarı
27 Haziran 2016 13:16

Hizmet Birleştirme Yapacak. Çalıştığı Yerden Çalıştığına Dair Belge Alıp Hizmet Birleştirme Talebiyle Dilekçe Verilecek. Adaylık Süresince Bu İşlemi Yapmıyorlar.Hizmet Puanına Etki Edecek...

isipsiz, 8 yıl önce

merhaba arkadaşlar

eşimin atanmadan önce halk eğitim merkezlerinde 3-4 sene çalıştı

bu çalıştıkları seneler hizmet puanına işliyor mu yani hizmet birleştirmesi gibi bir şey var mı ?

benaliyucel
Aday Memur
30 Haziran 2016 12:20

Merhaba Sayın Editörüm,

İlginç bir şey başımıza geldi. Zorunlu hizmet cetvelimde 6 yıllık zorunlu hizmet süresinin 4 yılını

yapmış görünüyorum.

Bu durum devam ederken zorunlu hizmet süresi 4 yıl olan bir yere 6 ay görevlendirildim.

Zorunlu hizmet ve puan hesabında neresi geçerli olur ve zorunlu hizmetim kalkar mı?

Saygılarımla.

hopali
Başbakan Müsteşarı
01 Temmuz 2016 12:01

Yönetmeliğin 46. Maddesinin İkinci Fıkrasına Göre Görevlendirme Yeriniz Zorunlu Hizmet Sürenize Sayılıyor. 47. Maddenin 1. Fıkrasında ise 90 Günden Fazla Görevlendirmelerde Okul Zorunlu Hizmet Değilse Zorunlu Hizmet Süresine Sayılmaz Diyor. Sizinki Zorunlu Hizmet Olduğundan Bu Madde de Lehinize. Diğer Eklenen Maddelerle de Bağlantı Kurulabilir. Sonuç Olarak Görevlendirme Olarak Yer Değişimi Olduğundan Olumlu Cevap Beklenmeyebilir. Ancak Bu Maddeleri Dayanarak Göstererek Dilekçe Vermenizi Öneririm. İl Mem Belki Cevabı Kendi Verir Belki Bakanlığa Sorar.

Meb Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler

MADDE 43 - (5) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması, norm kadro uygulaması, mazeret veya diğer nedenlerle görev yerleri zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına değiştirilen öğretmenlerin bulundukları hizmet alanında çalışmaları gereken sürenin hesabında, daha önce görev yaptıkları eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir.

(9) Bu madde kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenler, atandıkları yer için öngörülen zorunlu çalışma süresine tabi tutulur. Ancak, zorunlu çalışma süresi yönünden daha önce görev yaptıkları hizmet alanından daha az çalışma süresi öngörülen hizmet alanlarına atananlar, atandıkları tarihten itibaren en az bir yıl geçmeden ve zorunlu hizmet yükümlülüğünü tamamlamadan mazeret durumu hariç herhangi bir nedenle yer değiştirme isteğinde bulunamaz.

Zorunlu çalışma süresinden sayılacak süreler

MADDE 46 - (1) Zorunlu çalışma yükümlülüğüne tabi öğretmenlerin, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında adaylık dahil fiilen öğretmen olarak geçirdikleri süreler zorunlu çalışma süresinden sayılır.

(2) Yılda toplam 90 günü aşan geçici görev süreleri, aday öğretmen olarak geçen süreler ile başka yerdeki bir görevin 657 sayılı Kanunun 86 ncı maddesi uyarınca öğretmene vekaleten gördürülmesi halinde bu sürelerin; öğretmenlikte geçen kısmı görevin yapıldığı hizmet alanında, öğretmenlik dışında geçen kısmı ise görevin geçirildiği hizmet bölgesinin birinci hizmet alanında geçmiş sayılır.

Zorunlu çalışma süresinden sayılmayacak süreler

MADDE 47 - (1) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden hizmet bölgelerinin zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görev yapanların, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanları dışında vekaleten ya da görevlendirme suretiyle 90 günden fazla geçen geçici görev süreleri zorunlu çalışma süresinden sayılmaz.

benaliyucel, 8 yıl önce

Merhaba Sayın Editörüm,

İlginç bir şey başımıza geldi. Zorunlu hizmet cetvelimde 6 yıllık zorunlu hizmet süresinin 4 yılını

yapmış görünüyorum.

Bu durum devam ederken zorunlu hizmet süresi 4 yıl olan bir yere 6 ay görevlendirildim.

Zorunlu hizmet ve puan hesabında neresi geçerli olur ve zorunlu hizmetim kalkar mı?

Saygılarımla.

mstft
Şef
03 Ağustos 2016 11:55

Büyük bir ihtimal ile burada sorulmuştur fakat aramalarda karşıma bir şey çıkmayınca buradan sormak istedim.

2015 Eylül ayında atanan ve ikinci dönem doğum izni kullanarak okula gitmeyen bir aday öğretmen özür atamalarında eş durumundan yararlanabilir mi?

Veya başka bir deyişle doğum izni ve bundan sonra alınan raporlar bir yıllık çalışma süresini etkiler mi?

hopali
Başbakan Müsteşarı
03 Ağustos 2016 12:27

Başvuru Yapmanızı Tavsiye Ediyorum. 1 Yıl Şartı Maddelerde Doğrudan Yazılmamış.Adaylık İşlemleri Gittiğiniz Yerde Yapılacak...

Mazeret ve engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler

MADDE 49 - b) Öğretmenlikte ve devlet memurluğunda adaylığı kaldırılmayanlar, devlet memurluğunda adaylığı kaldırılıp da öğretmenliğe ilk atama kapsamında atananlar ve yeniden atama ve kurumlar arası atama yoluyla öğretmenliğe atananlardan atandığı yerde en az bir yıl çalışmayanlar ile eşi isteğe bağlı sigortalı olan öğretmenler, aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunamaz.

2016 Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

2. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü; hizmet süresinin hesabında ise 30 Eylül 2016 tarihi esas alınacaktır.

9. Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev sürelerinin veya izinlerinin 30 Eylül 2016 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Bu kapsamda yer değişikliği yapılanlardan en geç 30 Eylül 2016 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

14. Öğretmenlerden aday olarak görev yapmakta iken herhangi bir nedenle görev yerleri değiştirilenler, en geç 19 Eylül 2016 tarihinde atandıkları yerlerde görevlerine başlayarak adaylıklarının kaldırılmasına esas sınava yeni görev yerlerinde katılacaktır.

mstft, 8 yıl önce

Büyük bir ihtimal ile burada sorulmuştur fakat aramalarda karşıma bir şey çıkmayınca buradan sormak istedim.

2015 Eylül ayında atanan ve ikinci dönem doğum izni kullanarak okula gitmeyen bir aday öğretmen özür atamalarında eş durumundan yararlanabilir mi?

Veya başka bir deyişle doğum izni ve bundan sonra alınan raporlar bir yıllık çalışma süresini etkiler mi?

mstft
Şef
03 Ağustos 2016 13:05

Cevabınız için teşekkür ediyorum.

hopali, 8 yıl önce

Başvuru Yapmanızı Tavsiye Ediyorum. 1 Yıl Şartı Maddelerde Doğrudan Yazılmamış.Adaylık İşlemleri Gittiğiniz Yerde Yapılacak...

Mazeret ve engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler

MADDE 49 - b) Öğretmenlikte ve devlet memurluğunda adaylığı kaldırılmayanlar, devlet memurluğunda adaylığı kaldırılıp da öğretmenliğe ilk atama kapsamında atananlar ve yeniden atama ve kurumlar arası atama yoluyla öğretmenliğe atananlardan atandığı yerde en az bir yıl çalışmayanlar ile eşi isteğe bağlı sigortalı olan öğretmenler, aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunamaz.

2016 Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

2. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü; hizmet süresinin hesabında ise 30 Eylül 2016 tarihi esas alınacaktır.

9. Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev sürelerinin veya izinlerinin 30 Eylül 2016 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Bu kapsamda yer değişikliği yapılanlardan en geç 30 Eylül 2016 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

14. Öğretmenlerden aday olarak görev yapmakta iken herhangi bir nedenle görev yerleri değiştirilenler, en geç 19 Eylül 2016 tarihinde atandıkları yerlerde görevlerine başlayarak adaylıklarının kaldırılmasına esas sınava yeni görev yerlerinde katılacaktır.

fizikci.ortmn
Aday Memur
04 Ağustos 2016 13:21

Hocam mrb. Eş durumuna başvuracağım. İstenen belgelerde iş yeri bir merkeze bağlı ise o merkezden alınması gereken bir belge gerekli diyor. Eşim bir fabrikada çalışıyor, fabrikasıda Japon fabrikasıymış, merkezleri ordaymış. Oradan mı belge istemeliyiz

fizikci.ortmn
Aday Memur
08 Ağustos 2016 22:42

Hocam bize yardımcı olabilir misiniz. Biz bu belgeleri (eş durumu için) bir hafta önceden alsak sorun olur mu, biz öyle yaptık, bir de eşim Japon merkezli bir şirkette çalışıyor. Çalıştığı yer Türkiye merkeziymiş. Acaba yurt dışından merkez belgesi almamız gerek mi

fizikci.ortmn
Aday Memur
08 Ağustos 2016 22:44

Bir de 360 gün sigortalı olduğuna dair belgeyü sgkdan alsak olur mu

Toplam 2145 mesaj
«96979899100101102103104105106107108

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi