Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cilginturk71sabah melikesi
05 Haziran 2006 02:26  

Senin Oyunun Hangisiydi?

Çocukluğumuzun vazgeçilmeziydi oyunlar.Evcilik,ip atlamaca,yakan top,can ...daha sayamadığım bir çok oyun vazgeçilmezimdi.Senin oyunun hangisiydi? Artık unutuldu dediğin artık kimsenin oynamadığını düşündüğün farklı,yöresel oyunlarınız var mıydı?

05 Haziran 2006 19:58

teorem

tabii doya doya yaşadık çocukluğumuzu..

05 Haziran 2006 21:45

seyra

çanak çömlek oyununu birde çizgi oynamayı çok severdim.oyun bozanın tekiydim :)

05 Haziran 2006 23:52

üyecik

çelik çomak oyununu hatırlar mısınız, ya da kiremitlerin ortasından iki delik açıp ortasından ip geçirip bağlardık ve bir yöne doğru uzun süre döndürür gerdirip bırakırdık çok zevkli olurdu yapması,gazoz kapaklarından da yaptığımız olurdu.vıran vıran derdik sanırım çıkardığı sesten dolayı..kendiliğinden dönerdi ip gevşeyene kadar..

06 Haziran 2006 09:33

teorem

tek oyunumu biri bana oynuyor ben var mıyım yok muyum farkında değilim..

06 Haziran 2006 12:12

* gülüm *

:)) istop, yakantop, ip atlama, lastik, 10 taş, bildiğiniz çamurdan pastalar yapmak.. bugünkü çocukların pek bilmediği oyunlar :)

06 Haziran 2006 16:06

teorem

unuttum..

06 Haziran 2006 16:44

seyra

saklambaç...

07 Haziran 2006 15:34

rose78

Ben küçükken tüm kelimeleri tersten okumaya çalışırdım,o gün bugündür hep kelimelerle oynarım...

07 Haziran 2006 15:37

La edri 3

oyun moyun bilmem, benim işim uçurtmaydı.

o uçtukça, uzaklaştıkça rahatlardım; eğlenirdim

07 Haziran 2006 22:09

ben uğraşamam

vaaay

nerde o eski çocuklar

07 Haziran 2006 22:28

seyra

yakan top ,istop ,aç kapıyı bezirgan başı ...

10 Haziran 2006 19:26

trky
Kapalı

yakartop

10 Haziran 2006 21:33

trky
Kapalı

ya birde misket oynardık hastasıydım

10 Haziran 2006 21:38

trky
Kapalı

gazoz kapaklarını toplardık birde kibrit kutularının dış yüzlerini, onları toprağ dik dizer misketle ya da taşla devirmeye çalışırdık

10 Haziran 2006 23:12

üyecik

ya ben de çok iyi misket oynardım beş tane çukur kazardık ortada ki çukura bilyelerimizi (dagak derdik ) biriktirmeye çalışırdık.ötmeceliydi( yani vurduk mu alırdık ) hem de :) ne çocukluk be...arkadaşlar kertenkelelere ve kedilere çok eziyet ederdik ya!

11 Haziran 2006 21:51

nilüfer gül

Evet ya ne güzel günlerdi...Saklambaç,Evcilik oynardık.Bir gün zehirli bir otla oynamışım bilmeden,eve geldiğimde her yerim kabarmış ve kaşınıyordu.Bir de bu yüzden babamdan bir tokat yemiştim hiç unutmuyorum o günü.Kabaran elime,yüzüme mi yoksa yediğim tokada mı yanayım bilememiştim:)

11 Haziran 2006 22:41

üyecik

nilüfer bir bayram arefesi bana da abime de spor ayakkabı alınmıştı ben hemen giydim bayramdan önce saklambaç oynarken ayakkabı yırtıldı ...sanırım bir ufak tokat da ben yemiştim... ayakkabı benim ayakkabımdı size ne anne baba ya :) babam kıyamazdı da annem abimle ikimizi iyi kovalardı...ah annem ...

23 Temmuz 2007 23:26

sersel33

benim oyunum yedikule dediğimiz oyundu. çok zevkliydi.ne güzel günlermiş beee yaww:)iş derdi para derdi yok problemler yok sorumluluklar yok düşünecek hiç bir şey yok doyasıya eğlenmek var çok özlüyorum çok

06 Ekim 2007 01:42

Ş@h-in

Misket, yakan top, can, saklambaç, gazoz kapağı...

Allah'ım ne günlerdi!..

06 Ekim 2007 13:23

ayçaakça
Kapalı

Ben de sürekli top ile oynardım.O yüzden başarılıyımdır top oyunlarında, hala...İlk topumu hatırlıyorum da...Aldırıncaya kadar ağlamaktan sesim kısılmış, gözümde yaş kalmamıştı:)Binbir zorlukla aldırdığım o topu bir iğne ile patlatmıştım.Deney yapmayı severdim:)

Bir, evcilikten hoşlanmazdım; anne-baba veya çocuk rolü hiç bana göre değildi.Hemen sıkılırdım...Sanırım o yüzden de hala bekarım:)

Toplam 35 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;