Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
30 Ağustos 2010 10:51

Devlet Bahçeliden barzaniye SİLAH ve PARA yardımı

MHP lideri Bahçeli', "Mehmetçik katili ve Türkiye'ye meydan okuyan küstah" dediği Barzani'ye 57. Hükümet'teyken silah ve para verdi30 Ağustos 2010 / 09:04.SABAH'ın ele geçirdiği "çok özel" belgelere göre, MHP lideri Bahçeli', "Mehmetçik katili ve Türkiye'ye meydan okuyan küstah" dediği Barzani'ye 57. Hükümet'teyken silah ve para verdi

Sabah, Irak Bölgesel Yönetim Lideri Mesut Barzani'ye yönelik sert eleştirilerde bulunan MHPGenel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili önemli bir ayrıntıyı açıklıyor.

Bahçeli'nin "Mehmetçik katili, Türkiye'ye meydan okuyan küstah" olarak nitelendirdiği Barzani yönetimine yapılan nakit para dahil çok kritik yardımlara hükümet ortağı olarak onay verdiği ortaya çıktı.

BARZANİ'NİN TALEBİ

"Çok özel" belge ve bilgilere göreDSPlideri Bülent Ecevit başkanlığındaki 57. Hükümet dönenimde Kuzey Irak'ta Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) lideri Barzani ile yapılan görüşmelerde bir takım talepler gündeme geldi.

Barzani içinde bulunduğu sıkıntıları gündeme getirerek hükümetten bazı taleplerde bulundu.

Barzani'nin bu talebi üzerine konu hükümet ortakları arasında çok gizli bir şekilde değerlendirmeye alındı. Sınırlı sayıda bakanın haberden olduğu karar sonrasında KDP'nin taleplerinin yerine getirilmesi benimsendi.

KDP yönetimine aralıklarla yapılan nakit para yardımını da içeren liste belirlendi.

Milli Savunma Bakanı MHP'li Sabahattin Çakmakoğlu'nun da "onay" imzası yer aldığı kararlara hükümetin MHP kanadı herhangi bir şerh koymadı.

Buna göre; 1999-2002 yıllarında görev yapan 57. Hükümet döneminde Mesut Barzani başta olmak üzere KDP yönetimine belirli aralıklarla 8 milyon dolar nakit para yardımında bulunuldu. Yine aynı dönemde KDP'ye silah, mühimmat, araç, gereç, giyecek ve yiyecek verildi.

8 MİLYON DOLAR

KDP yönetimine yapılan tüm yardımlar devlet birimleri aracılığıyla gerçekleştirildi. Yardımlar, ilgili birimlerin yanısıra MHP'li Sabahattin Çakmakoğlu'nun sorumlu olduğu Milli Savunma Bakanlığı tarafından da kayıt altına alındı.

1999-2002 arasında KDP yönetimine yapılan yardımlar

NAKİT PARA: KDP yönetimindeki isimlere 8 milyon dolar nakit yardımı yapıldı. Yardımlar elden verildi ve tutanak altına alındı.

SİLAH: Kaleşnikof, Bixi, Kanas, Havan 60, Havan 81, Havan 106, Havan 120 mm, RPG-6, LMGK- Makinalı Tüfek, SMGK-Makinalı Tüfek, A-4, A- 6 Makinalı Tüfek, Obüs 8.76x27

MÜHİMMAT: Kaleşnikof, Bixi, Kanas, Havan 60, Havan 81, Havan 106, Havan 120 mermileri, RPG-6, LMGKMakinalı Tüfek mermisi, SMGK-Makinalı Tüfek mermisi, A-4, A-6 Makinalı Tüfek mermisi, Obüs 8.76x27 mermisi, el bombası, doçka (14.5)

MALZEME: Ambulans, traktör, CJ-5 jeep, Toyota kamyonet, el dürbünü, el telsizi, şarj cihazı, batarya, mobil role, jeneratör, battaniye, panço, pusula, yün kazak, palaska, arka çantası, matara, parka, bot.

GIDA: Buğday unu, pirinç, yeşil mercimek, ay çiçek yağı, toz şeker, domates salçası, çay, kırmızı mercimek, bulgur, makarna, patates, beyaz peynir, zeytin.

KONSERVE: Bamya, barbunya, taze fasulye, imam bayıldı, bezelye, İzmir köfte, kebap konserveleri. Bisküvi, fındık ezme, poşet bal, poşet puding, tavuk konserve, sığır eti konserve, tahin -pekmez, poşet süt ve top kek.

My donoz
Yasaklı
30 Ağustos 2010 10:55

şimdi ihale bak nasıl akp ye kalacak,

seyret mhp lileri, 5 yorum sonra bu silahları akp nin verdiğine sizi de beni de inandırırlar)))))))))))))))

Zagors
Yasaklı
30 Ağustos 2010 10:56

türkücü bunlar hepsiii

30 Ağustos 2010 11:00

nerden ele geçiriyorsunuz bu belgeleri hep merak ediyorum

adı üstünde çok gizli belge ise birde

:))

ne çabuk unuttunuz KARDEŞİM BARZANİ

diyen başbakanı

acaba neyin kardeşliği olsa gerek ?

My donoz
Yasaklı
30 Ağustos 2010 11:03

yakışıklı tamam bilader, biz verdik silahları ))))))))))))

30 Ağustos 2010 11:05

silahları siz verdiniz demedim ki

hep ya gizli tanık , itirafçı yada çok gizli belge oluyorda

nereden size servis edildiği hakkında en ufak birşey bilinmiyor

acaba sam amcamı size servis ediyor bunları ?

My donoz
Yasaklı
30 Ağustos 2010 13:22

servis eden askerleri bulmak da sizin meseleniz olsun artık)))))))))

JeWaD
Kapalı
30 Ağustos 2010 17:12

sahtekarlık dizboyu

bizimköylü
Yasaklı
30 Ağustos 2010 17:16

of of of of!!!

bu ne ya?

ülkücülerin vatan sevgisi bu kadar mı?

))))))

bunlar neyin belgesidir böyle?

"evet" diyeceğim için beni "hain" ilan eden alçağın biri buna ne cevap verecek acaba?

))))

da da da dam!!!!

ihanetin belgesi!!!!

ardil azat 397
Yasaklı
30 Ağustos 2010 18:04

ben de hep kendime soruyordum,bendeki bahçeli sevgisinin kaynağı ne

diye

:))))

bizimköylü
Yasaklı
30 Ağustos 2010 18:08

bir de AKP yi eleştirirler makarna veriyor diye;

bakın sizin bahçeli neler vermiş:

Buğday unu,

pirinç,

yeşil mercimek,

ay çiçek yağı,

toz şeker,

domates salçası,

çay,

kırmızı mercimek,

bulgur, makarna,

patates,

beyaz peynir,

zeytin.

KONSERVE: Bamya, barbunya, taze fasulye, imam bayıldı, bezelye, İzmir köfte, kebap konserveleri. Bisküvi, fındık ezme, poşet bal, poşet puding, tavuk konserve, sığır eti konserve, tahin -pekmez, poşet süt ve top kek.

30 Ağustos 2010 18:33

Ne çabuk unuttunuz pkk'lı piçleri Barzani piçine kırdırdığımız günleri?

İti ite kırdırmak diye ben buna derim.

şehb@l
Başbakan Müsteşarı
30 Ağustos 2010 18:46

Daha neler...

Barzaniyle Bahçeliyi yanyana resmedebilecekler mi?

Bahçeli'nin siyasi kimliğinden hiç haz etmem ama AKP nin yapmış olduğu yardımlara da yataklık etmiş olacağına asla inanmam.

AKP öncelikle Kandilden gelenlere verdiği teminatların ve Barzani ABD üçgenindeki batırdıkları çıkardıkları gemileri açıklasın.

Hanefi Avcı'nın kitabında yazılanlara açıklama getirsin...

Daha bir tek kişi çıkıp kitapta yazılanlara yönelik açıklama yapamadı

adriansamson
Yasaklı
30 Ağustos 2010 19:23

ass ımla smileyliyorum:) kesin kendi cebinden vermiştir. bu başlığı yazan ileri zeki acaba türkiye tarihinde özaldan beri o dönemlerde daha doğrusu barzaniye ve talabaniye yaklaşımı nasıl sanıyordu acaba, yada o post yalayıcısı barzani ne zamandan beri pkkyalayıcısıdır bir araştır bakalım. harbidende ass ımla smileyliyorum haaaa

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi