Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
«146614671468146914701471147214731474147514761477»
03 Eylül 2013 15:30

NUH TUFAN GÜLER

sadece çevre müh. değilki bir yanlışlık var

03 Eylül 2013 18:04

cihantasdemir
Becayiş istiyor

moralini bozma dostum lihkaplar zaten açıldı.yılbaşından sonra mesai ücretleride kalkacak.kadastro ile tapu arasında bi fark olmayacak.zaten kadastro hariç diğer bütün kurumlarda teknikerin alacağı ücret belli...sen kafanda sorun olarak büyüttükçe mutsuz olursun dostum yanlış anlama.iyi düşün iyi ol

Merdo90, 1 yıl önce - Alıntıya git

İyi de mesele maaş değilki, çalıştığın kurum. Kadastroda ölç biç çiz el alışkanlığımızın olduğu kendi işimizi yapmak varken Tapuda sicilmiş, satışmış, lpotekmiş, hacizmiş alan dışı işlem niye yapalım? Bir de bunu TEKNİKER olarak atanıp yapmak var. O kadar işletmen aldılar emlakçılardan, adaletten. TEKNİKERi niye bulaştırdılarsa tapuya anlamış değilim.

04 Eylül 2013 02:24

harıttacı

kasımda sızce puanlar kaça düşer ?

05 Eylül 2013 14:26

draf

İyi de mesele maaş değilki, çalıştığın kurum. Kadastroda ölç biç çiz el alışkanlığımızın olduğu kendi işimizi yapmak varken Tapuda sicilmiş, satışmış, lpotekmiş, hacizmiş alan dışı işlem niye yapalım? Bir de bunu TEKNİKER olarak atanıp yapmak var. O kadar işletmen aldılar emlakçılardan, adaletten. TEKNİKERi niye bulaştırdılarsa tapuya anlamış değilim.

cihantasdemir, 1 yıl önce - Alıntıya git

Atanırken teknik sınıf ve ünvanlara dikkat etmek gerekiyor. Onlar belirtmese bile sormak lazım. Eğer söylemiyorlarsa da risk demektir.

Tapuda ada nedir parsel nedir? Cins değişikliği nedir? bunları bilen adamlar lazım. Harita- Kadastrocular bu işi biliyor. O yüzden de alınıyor. Kimimiz teknik işler ister. Arazi işleri olsun dışarda ölçüm olsun vs ister ama kimimizde masa başı rutin işler olsun ister. Araziye çıkmaktan korkar. Kısacası atanırken 657li olduk diye bakmayın. Bilgisayar işletmeni mi yapıyorlar tekniker mi yapıyorlar teknik sınıf mı olacaksınız. Bunlar önemli. Bir bilgi vermiyorlarsa mecburen risk alıp tercih yapılacak

05 Eylül 2013 20:47

periharita

mrb arkadaşlar benim bi sorum olcak bilen arkadaşlar varsa ve cevap yazarlarsa sevinirim. ben haziran atamasında tapuya harita teknikeri olarak atandım ve tapuda kalmak istemiyorum acaba asaletim tastik olduktan sonra kadastroya geçme gibi bi ihtimalim var mı bide ne kadar doğru bilmiyorum ama kurum içi sınavlarıyla geçiş yapılabilir diye duydum...

07 Eylül 2013 15:56

cihantasdemir
Becayiş istiyor

mrb arkadaşlar benim bi sorum olcak bilen arkadaşlar varsa ve cevap yazarlarsa sevinirim. ben haziran atamasında tapuya harita teknikeri olarak atandım ve tapuda kalmak istemiyorum acaba asaletim tastik olduktan sonra kadastroya geçme gibi bi ihtimalim var mı bide ne kadar doğru bilmiyorum ama kurum içi sınavlarıyla geçiş yapılabilir diye duydum...

periharita, 1 yıl önce - Alıntıya git

Bu konu hakkında bende müdürümüz ile konuştum. Asalet alındıktan sonra dilekçe yazıp talepde bulunabiliyormuşuz. Bende aynı dertten yakınıyorum. 1 yıl dişimizi sıkacağız anlayacağın. Hangi ilçedeydiniz?

07 Eylül 2013 19:17

gunes_64_44

ne zamandır giremiyordum atanan arkadaşlar işe başladı mı ?Ben 1 haftadırçalışıyorum .

08 Eylül 2013 00:14

zona

Merhaba arkadaşlar, bana bir çalışma için bir yerin çizilmiş yolları lazım ben de o harita üzerinde yerleştirmeler yapacağım (yaban hayatı ile ilgili).

Nasıl yapacağımı bilmiyorum, ben google earth görüntüsünü göndersem, biri bana bunu yapabilir mi?

08 Eylül 2013 11:12

Cimaezbra

ne zamandır giremiyordum atanan arkadaşlar işe başladı mı ?Ben 1 haftadırçalışıyorum .

gunes_64_44, 1 yıl önce - Alıntıya git

gecen ayin 20 sinden beri calisiom sen gec baslamissin

09 Eylül 2013 20:51

periharita

Bu konu hakkında bende müdürümüz ile konuştum. Asalet alındıktan sonra dilekçe yazıp talepde bulunabiliyormuşuz. Bende aynı dertten yakınıyorum. 1 yıl dişimizi sıkacağız anlayacağın. Hangi ilçedeydiniz?

teşekkür ederim cevabınız için eğer 1 yıl sonra geçilebiliyosa sıkıntı yok yoksa tapu çekilecek bi yer değil, sınav yapılıyomu geçebilmek için ben internetten biraz araştırma yaptım sınav yapılıyo diye bi sonuç çıkardım, ben istanbuldayım siz nerdesiniz peki

09 Eylül 2013 23:06

cihantasdemir
Becayiş istiyor

teşekkür ederim cevabınız için eğer 1 yıl sonra geçilebiliyosa sıkıntı yok yoksa tapu çekilecek bi yer değil, sınav yapılıyomu geçebilmek için ben internetten biraz araştırma yaptım sınav yapılıyo diye bi sonuç çıkardım, ben istanbuldayım siz nerdesiniz peki

Rica ederim. Kesinlikle öyle bencede. Sınav filan birşey dememişti müdür bey. Dilekçe ile talepte bulunursun kabul edilirse bizde zorluk çıkarmayız onaylar gidersin dedi sağolsun. Çünkü bu tür durumlarda, tayin, becayiş filan kurumda epey zorluk çıkaranlar oluyor. Bizim müdür sağolsun iyi çıktı. İstanbul-44 kişilik kadro İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki Tapu Müdürlüklerine yönlendirildi zaten. Yani bizde İstanbuldayız. Sancaktepe çıkmıştı bana.

10 Eylül 2013 18:12

Merdo90

Arkadaşlar harita genel komutanlığı hakkında bilgisi olan var mı? şartları nasıl ? kurum içi huzur var mı ? bilen duyan var mı ? kazandık ama gitmekde kararsızım

10 Eylül 2013 19:36

periharita

Rica ederim. Kesinlikle öyle bencede. Sınav filan birşey dememişti müdür bey. Dilekçe ile talepte bulunursun kabul edilirse bizde zorluk çıkarmayız onaylar gidersin dedi sağolsun. Çünkü bu tür durumlarda, tayin, becayiş filan kurumda epey zorluk çıkaranlar oluyor. Bizim müdür sağolsun iyi çıktı. İstanbul-44 kişilik kadro İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki Tapu Müdürlüklerine yönlendirildi zaten. Yani bizde İstanbuldayız. Sancaktepe çıkmıştı bana.

Tekrar teşekkür ederim sorularıma ceveap verdiğiniz için umarım benim müdürümde sorun çıkarmaz geçebilmem için kadastroya bende istanbul k.çekmecedeyim

10 Eylül 2013 20:42

cihantasdemir
Becayiş istiyor

Tekrar teşekkür ederim sorularıma ceveap verdiğiniz için umarım benim müdürümde sorun çıkarmaz geçebilmem için kadastroya bende istanbul k.çekmecedeyim

Önemli değil, ben teşekkür ettim. Haydi hakkımızda hayırlısı diyelim o halde. Nasipse geçeriz, değilse alışmaya çalışırız. Kimbilir; belki o an geldiğinde de tapudan gitmek istemeyiz. Hayırlısı...

Çalışma hayatınızda başarılar.

11 Eylül 2013 13:51

meczp

Becayis dusunen varmi

11 Eylül 2013 15:51

belçim02

sizce 3001 kaça düşer

11 Eylül 2013 15:57

belçim02

bizim bölümden umut kalmadı benim için ama 3001 için kasım atamasında umudum var 83 leri görür mü si

11 Eylül 2013 16:07

haritacıada

aynen belçim bende 3001 den başvuracam bölümden gelmesi zor

13 Eylül 2013 14:16

emlakcortladı
13 Eylül 2013 22:45

alimutlu_33

Atamalarda kaç memur alımı yapılacağı DPB'nin 12 Ağustos - 04 Ekim 2013 tarihleri arasında kamu kur

Toplam 31663 mesaj
«146614671468146914701471147214731474147514761477»
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?