Editörler : ayşegül bgm
«91011121314151617181920»

enraf26
Aday Memur
15 Ocak 2008 18:07

24 ocak 2008 günü için gölcük devlet hastanesi ve yahya kaptan doğumevi hastanesi sağlık kurumları mezunu sağlık çalışanları olarak kenetlendik.yök e çok sayıda dilekçe ve mail attık ve atmaya devam ediyoruz.24 ocaktaki genel kurul gündemine konumuz alındıysa bu işin ilk safhasının bittiğine inanıyorum.bu haftayı çok iyi değerlendirmek gerekiyor.inşallah 24 ocakta bu iş biter....yoksa 3--4 ay ileri atılır.hepinize teşşekkür eder başarılar dilerim....

melonin
Aday Memur
17 Ocak 2008 13:12

arkadaşlar başlık altlara doğru düşmeye başlamış... yök e attığımız maillerin hiçbirine cevap gelmedi bizim sizlerde de cevap gelmeyen varmı? acaba olmayacakmı hep umutlu olduk ama bu sefer vakit geçmiyor

bekir84
Şef
17 Ocak 2008 14:30

Arkadaşlar yökten cevap gelen yok mu ya.

Ben bilgi edinmeye email yollayalı 1 hafta oldu banada cevap gelmedi daha. Zaten gelsede cevap belli'24 Ocakta görüşecekler'' diyecekler ama olsun sonuçta bizim çok olduğumuzu öğrensinler o bile yeter.

Hayırlısı olsun inşallah. Şuanda bir sıkıntı yok gözüküyor ama genede ne olur ne olmaz. Burası Türkiye...

enraf26
Aday Memur
17 Ocak 2008 22:21

YÖK'e 2 atama daha

Ergin Nami Nomer ve İlhan Tekeli'nin üyelikleri bugün sona eriyor

16 Ocak 2008 Çarşamba 11:58

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından YÖK Başkanlığı"na Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan"ın atanması YÖK"te değişim sürecini de başlattı. YÖK Genel Kurulu"nda 10"uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer"in atadığı Ergin Nami Nomer ve İlhan Tekeli"nin YÖK üyelikleri bugün sona eriyor. Bu 2 ismin yanı sıra Özcan"ın atanmasının ardından istifa eden Prof. Dr. Aybar Ertepınar"ın yerine de atama yapacak olan Cumhurbaşkanı Gül, toplamda 4 üyeyi YÖK"e atamış olacak. Böylece 21 kişilik genel kurulda AKP hükümeti ve Gül tarafından atanan isim sayısı 11 olacak.

Cumhurbaşkanı Gül"ün, atayacağı yeni isimler Yusuf Ziya Özcan"ın da ?çalışma ekibi?ni oluşturacak. Gül"ün atayacağı 3 isimden birinin YÖK Başkanı Özcan tarafından başkanvekilliğine getirilmesi bekleniyor. Diğer başkanvekili ise YÖK Genel Kurulu tarafından seçilecek. ÜAK (Üniversiteler Arası Kurul) kontenjanından seçilen Prof. Dr. Ethem Tolga"nın rektörlük seçimi için istifa etmesi ve ÜAK"tan yeniden üye seçilen Prof. Dr. Necmi Yüzbaşıoğlu"nun üyeliğinin Gül tarafından henüz onaylanmaması nedeniyle bu üyelikler de boş duruyor.

ÖSS KILAVUZU DA KURULU BEKLİYOR

7 Aralık"tan bu yana YÖK"te genel kurul toplantısı yapılmaması ve YÖK"te başkanvekili de bulunmamasından dolayı çok sayıda dosyanın bekletildiği ifade edildi. 2008 yılında yapılacak ÖSS kılavuzu da ocak ayı içinde basıma girmesi gerekirken genel kurul toplanamadığı için kılavuz da henüz baskıya giremedi. Üniversitelerde görevde yükselme, bölüm açma ve yatırım planları YÖK Genel Kurulu onayı ile yapıldığı için bu işlemler de bekliyor. Genel kurul en geç 24 Ocak"ta toplanacak.

YÖK Başkanı Özcan, 18 Ocak Cuma günü de Rektörler Komitesi"ni toplantıya çağırdı. ÜAK"ın 24 Ocak"taki toplantısında, YÖK üyeliğinden ayrılan Ethem Tolga"nın yerine seçim yapılarak Cumhurbaşkanı Gül"ün onayına sunulacak.

Destek gelirse devam diyecek

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. İsa Eşme, başkanvekilliği görevini sürdürüp sürdürmeyeceğine, YÖK Genel Kurulu toplantısında üyelerin vereceği desteği dikkate alarak karar vereceğini açıkladı. Eşme, şunları söyledi: ""Bilindiği gibi Sayın YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanvekilliği yetkilerimi kullanmamamı istediği için izne ayrıldım.

24 Ocak"taki YÖK Genel Kurulu toplantısında üyelerin vereceği desteği dikkate alarak görevimi sürdürüp sürdürmeyeceğime karar vereceğim. YÖK üyeliğinden ayrılmam kesinlikle söz konusu değildir.?

enraf26
Aday Memur
17 Ocak 2008 22:25

yukarıdaki yazıda da belirtildiği gibi birçok dosya bekliyor.inşallah bizim dosyada 24 ocakta görüşülecek dosyalar arasındadır.forumumuza ilk müjdeli haberi yazacak arkadaşı şimdiden tebrik ediyorum.kolay gelsin.....

184
Şube Müdürü
18 Ocak 2008 12:19

merhaba arkadaşlar. ben 2006'dan beri bu sayfayı gerek başlıklarımla gerek yorumlarımla destekleyen ama sonra kızıp sadece okuyarak takip eden bir sağlık kurumları işletmeciliği zedelerden biriyim. uzun süre aradan sonra dayanamadım yine yazmaya başladım. benim de yöke gönderdiğim mailime henüz bir cevap gelmedi. ancak kesin bu kurulda görüşüleceği hakkında bir duyum aldım. ancak duyum sadece. umarım görüşülür ve olumlu bir karar çıkar. ancak daha önce de birçok kez böyle umutlandık ve sonrası malum hayal kırıklığı. şimdi de çok fazla ümit bağlamayalım. inşallah olur ama olmazsa sonrası çok kötü oluyor.

umarım en kısa zamanda hayırlı haberler bu başlık altında paylaşılır.

celly
Aday Memur
18 Ocak 2008 14:40

bende birkaç mail attım ve cevap gelmeyince bilgi edinme birimini aradım.ancak 3 hafta süresi içinde cevap geleceğini söylediler.daha sonra konu ile ilgili bir yere aktardılar.sanıyorum eğitim öğretim birimi diye bi yer söyledi ama emin değilim.ve oradaki bayan ilk genel kurula girecek bilgi vermiyoruz sonucuda kurumlara bildireceğiz dedi.fakat genel kurul tarihini bilmiyorum bizde gazatelerden takip ediyoruz dedi.bunu bilmemelerini pek anlamadım ama neyse.umarım olumlu olur hoşçakalın

ÜMİTKOVANO
Aday Memur
18 Ocak 2008 16:11

İLK YÖK GENEL KURULUNDA GÖRÜŞÜLECEK

sadeceüye
Kapalı
18 Ocak 2008 16:56

mrb arkadaşlar ben başbakanın fax ve mail adresini buldum fax:0 312 417 04 76 mail:[email protected] duyrulur.

19 Ocak 2008 18:21

GÜNCEL

mtfc
Aday Memur
19 Ocak 2008 18:51

inşallah hepimiz için hayırlısı olur lütfen bunca zamandır bekliyoruz emeklerimizi karşılıksız bırakmayın

centaur180
Aday Memur
20 Ocak 2008 13:46

24 ocak final hadi hayırlısı

menekşegül
Aday Memur
21 Ocak 2008 10:04

İYİ HAFTALAR ARKADAŞLAR.. GERİ SAYIMDA SON ÜÇ GÜN... HADİ, HAYIRLISI İLE OLSUN İNŞALLAH! ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK BENCE....

alkadras77
Aday Memur
22 Ocak 2008 00:11

güüüüüüüncel

ÜMİTKOVANO
Aday Memur
23 Ocak 2008 09:12

güncelll

moruç
Şef
23 Ocak 2008 14:46

Arkadaşlar kusura bakmayın! ÜAK(Üniversitelerarası kurul )ile YÖK Genel kurulu aynı mı yoksa ayrı kurullar mı?

fatm-a
Aday Memur
24 Ocak 2008 01:19

Bugün büyük gün dilerim güzel haber alırız inşallah olumlu sonuçlanır hakkımızı alırız herkese şans diliyorum.İÇİMDE bir ümit var olacak galiba okadar etkilediki beni artık rüyalarıma giriyor.hakkımızda hayırlısı............

ÜMİTKOVANO
Aday Memur
24 Ocak 2008 08:46

yök toplanmıyor,üak toplanıyor.

melike45
Aday Memur
24 Ocak 2008 09:15

"Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) üyeliklerine yapılacak atamaları beklediği için Genel Kurulu toplamadığı eleştirilerine hedef olan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, 24 Ocak'ta toplanma kararı aldı. Özcan, 18 Ocak'taki Rektörler Komitesi'nde de rektörlerle biraraya gelecek. Özcan YÖK üyelerine ilk kez başkanlık yapmış olacak. "

mert03
Aday Memur
24 Ocak 2008 09:17

bütün sağlkı kurumları işletmeciliği mezunu ardaşlara selamlar. canlar bilen lütfen söylesni bizimle ilgili kararı YÖK mü yoksa ÜNİVERSİTELER ARASI KURUL MU VERECEK BU GÜN ÜAK TOPLANIYOR acil cevap lütfen

Toplam 544 mesaj
«91011121314151617181920»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi