Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
25 Eylül 2010 15:08  


Kapalı
il içi-il dışı tayin istemek için kaç yıl çalışmak gerekiyor?

6 mayısta çıkan yönetmeliğe göre il içi-il dışı tayin isteme süresi de değişti mi? il içi 2 yıl il dışı 3 yıl mı olacak yoksa hala?

25 Eylül 2010 16:15

7965

3 yıl hocam. başbakan seçim için okulların kapanmasına yakın demiş. belli mi olur bu tür kararlar bazı kişilerin iki dudağı arasında bakarsın değişiverir.

25 Eylül 2010 18:16

eda_ing.
Kapalı

nasıl yani il içi de mi 3 yıl artık?

25 Eylül 2010 18:25

7965

malesef öyle

25 Eylül 2010 19:13

isikayhan
Kapalı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMENLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

İl içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeler

MADDE 26 ? (1) Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüğünü tamamlayanlar ya da muaf tutulanlar ile sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlardan bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıl süreyle çalışan öğretmenler il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

(2) Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüğünü tamamlayanlar ya da muaf olan öğretmenlerden bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

GEÇİCİ MADDE 2 ? (1) Bu Yönetmelik hükümlerine göre 2010 ve 2011 yıllarında yapılacak isteğe bağlı il içi yer değiştirmeye esas alınan bulunduğu eğitim kurumunda çalışma süresi ?2? yıl olarak uygulanır.

GEÇİCİ MADDE 3- (Ek : 30.7.2010/27657 RG) (1) Bu Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere ikinci ve üçüncü hizmet bölgesine dahil iller ile birinci hizmet bölgesine dahil illerin (D) ve (E) ilçelerindeki eğitim kurumlarında 6/5/2010 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan öğretmenler, adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla bulundukları eğitim kurumlarında ya da illerde çalışmaları gereken sürelerini tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın il içi ve iller arasında yer değiştirme dönemlerinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

25 Eylül 2010 20:13

j.oppenheimer

bu konuda muamma baya büyük ama bildiğim kadarıyla 2011 için il içinde 2 şartı, il dışında ise zorunlu hizmeti affedilenlerin tümü tayin isteyebilecek(stajerlik kalkması suretiyle).

25 Eylül 2010 23:20

thewolfalone

gncl

25 Eylül 2010 23:23

thewolfalone

gncl

25 Eylül 2010 23:26

cagatayonur
Yasaklı

2009 atamasıyım. 2010 da tayin istedim yer değiştirdim. 2 yıl sonra tekrar isteyemeyecek miyim? şu andaki yönetmelikte 2 yıl yazıyor. geçici madde de ben 2012 de isteyemez miyim? bu geçici madde yürürlükte olduğu sürece 2 yıl olması gerekmiyor mu?

25 Eylül 2010 23:29

thewolfalone

hocam siz yönetmelik tarihinden sonra yer değiştirdiginiz için 3 yıl sonra ildışı için başvurabilirsiniz

25 Eylül 2010 23:32

isikayhan
Kapalı

siz hangi maddeyi öyle yorumladınız?

25 Eylül 2010 23:34

thewolfalone

gecici madde hocam.

...6/5/2010 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan öğretmenler, adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla....

bu tarihten sonra yer değiştiren gecici maddeden yararlanamaz diye düşündüm. ama yer değişmediyse ve durum uygunsa maddeye yararlanılır diye düşündüm

25 Eylül 2010 23:38

cagatayonur
Yasaklı

il içi yapacam ben ama 2 yıl diye yazıyor. il dışı zaten 3 yıldı yine 3 yıl onde hemfikiriz.

25 Eylül 2010 23:40

Evridiki

2011'e kadar 2 yılı dolanlar isteyebilir.

Size il içi de 3 yıl...

25 Eylül 2010 23:51

thewolfalone

hocam o gecici madde 06.05.2010 tarihinden sonra yer değiştirmeyen ve bu tarihten önce zorunlu bölgelerde calışanlar için diye yorumluyorum.

25 Eylül 2010 23:54

isikayhan
Kapalı

ben üstteki soruyu cagatayonur'a sormuştum

verdiğim maddeler 2 ve 3 yılı gayet açık belirtiyor

25 Eylül 2010 23:56

thewolfalone

peki benim yorumlarım doğrumu sayın isikayhan hocam?

26 Eylül 2010 10:00

isikayhan
Kapalı

evet

26 Eylül 2010 10:16

kobayashi maru
Yasaklı

peki ışıkayhan hocam 3.5 yıl 3. bölgede çalışan bir öğretmen eş durumu ile başka bir 3. bölgeye gelip yine de başvurusu kabul edilmeyip toplamda 4.5 yıldır 3. bölgede olan bir öğretmen tayin isteyemezken adaylığı kaldırıldı diye geçen sene ve bu sene tayin isteyenlerin olması haksızlık değil mi.bence geçici madde geçen seneye yönelikti ve kesinlikle bu yıl uygulanmamalaıdır.yoksa millet 30lu 40lı puanlarla yr değiştirsin ben86 puanla gidemeyeyeim bu nasıl adalet.

26 Eylül 2010 12:04

eda_ing.
Kapalı

bir şey daha soracağım hocam yüksek lisans için eğitim özründen tayin istemenin süresi ne kadar? o da 3 yıl mı? ben 6 mayısla affa uğrayanlardan değilim.

26 Eylül 2010 12:31

isikayhan
Kapalı

@kobayashi maru, af zaten bir haksızlık değil mi?

ondan sonrası da geliyor tabbii ki

GEÇİCİ MADDE 3'ün yayın tarihine dikkat edelim: 30.7.2010

ve dikkatli okunursa oradaki tanıma uyanlar "il içinde" de süre şartına bağlı kalmaksızın tayin istenebileceği var, bu 2010'da yapıldı mı yapılmadı?

Toplam 72 mesaj