Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
29 Eylül 2010 12:02  

İlköğretim Okullarında Kulüp Çalışmaları....

Değerli Arkadaşlar:

İlköğretim okullarında 1 den 8. sınıfa kadar tüm öğrencilerin bir arada kulüp çalışması yapmasının çok doğru ve verimli olmadığı kanaatindeyim. Ben okul idarecisi olarak 1-5 ayrı 6-8 ayrı olarak 1 yıl kulüp çalışması yaptım. Daha verimli olduğunu hep beraber gördük. 1-8 bir arada yapıldığında karşılaşılan sorunların detayına girmeyeceğim, uygulayan öğretmenlerimiz bilirler.

Bu sene başı gelen müfettişler 1 den 8. sınıfa kadar tüm öğrencileri bir arada yapmasının zorunlu olduğunu, ayrı yapılamayacağını söylediler. Farklı uygulama yapan, sınıf kademelerine göre kulüp belirleyen ve uygulayan okullarımız var mı? Varsa ne şekilde yapıyorlar? Paylaşırsak sevinirim. Saygılarımla.

29 Eylül 2010 18:38

Eagle

Vallahi şu kulüp çalışaları toptan kaldırılırsa o kadar hayırlı bir iş yapılmış olur ki. Hemen hemen hiçbir öğretmen bu çalışmaların faydasına inanmıyor. Boşuna haftada 1 saat harcanıyor.

29 Eylül 2010 22:39

berlinn

1. sınıflar daha tek başlarına hangi sınıfta olacaklarını bile bulamıyorlar biz kulüp çalışması yaptırmaya çalışıyoruz... klasik şekilci türk mantığı burda da kendini gösteriyor... bir çok kulüp var ama kulüplerin çalışma yapacağı yerler, malzemeler yok... bir sınıfa doluşturuluyor öğrenciler... yaptık demek için yapılan uygulamalardan biri... bunlara bir çözüm bulunsa artık...

12 Ekim 2010 12:22

can hocam

Güncel...

12 Ekim 2010 13:45

GÖKGEDİK

bu yıl başlamadım. geçen yılda hiç yapmamıştım. müfettişler sorduğunda benden formalite şeyler istemeyin hocam sınıfıma bakın benğenmezseniz begenmeyin dedim. güldü ve sınıfa girdi.teşekkür etti gitti.

Toplam 4 mesaj