Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
30 Eylül 2010 18:47  

nöbetçi öğretmenin görevi

arkadaşlar boş gecen ders olduğunda nöbetçi öğretmeninde dersi yoksa eğer o derse girmek zorunda mıdır?

30 Eylül 2010 18:51

***TÜRKÇECİ-32***

Eğer dersi yoksa girmesi gerekmektedir boş geçen derslerden dolayı sınıfların kargaşa çıkarma ihtimaline karşı vs. nöbetçi öğretmenin görevidir.Resmi olarak da dayanağı vardır.

30 Eylül 2010 19:02

charmingggg

teşekkür ederim hocam....

30 Eylül 2010 19:46

caki

idari işlere yardım da aynı şekilde ...

06 Ekim 2010 00:41

ynerse

peki nöbetçi öğretmenin öğle aralarında tam gün olan ilk öğretim okullarında. öğle yemeğine gitmeyip okulda durma zorunluluğu var mı ? müdür,müdür yard ,hizmetli yokken(onlar yemekte) tek başına... ??? bozüyük te bu yapılıyor

06 Ekim 2010 12:04

Mathematician

müdür, m.yardımcı gider hocam. ama nöbetç, müdür yardımcısı gidemez. sen de onunla beraber oturur yemek yersin. o giderse sen de gidersin.

06 Ekim 2010 23:58

lalih_42

arkadaşlar merhaba, ben sizden nöbetçi öğretmenin deer zili çaldıktan sonra ne zaman derse girmesine dair yazıyı araıyorum yardımcı olur musunuz?( müdürümden sadece 2 dk derse geç girdim diye azar işittim nöbetçi olduğum gün.. bende nöbetçi öğretmen ders zili çaldıktan 5 dk geç girme hakkının olduğunu söyledim o da böyle bi şeyin olmadığını söyledi bu konuda yardımcı olabilr misiniz?)

07 Ekim 2010 11:01

Mustafa Hoca

Nöbetçi öğretmenlik her yönden hukuken sakat bir uygulamadır. Boş derse girersin ücretini alamazsın, başka sorumlulukları vardır fakat karşılğı yoktur.

Nöbet yönetmeliği yargıya taşınsa (ki bu gidişle bir kaç yıl içinde taşınır) toptan iptal edilir. Nöbetten ceza alan arkadaş varsa Yargıtay'a kadar başvurmayı göze alıp deneyebilir.

Toplam 7 mesaj