Editörler : crops35
04 Ekim 2010 01:01

memurun alabileceği raporla ilgili sorum acil yardım..

arkadaşlar benim sorum bir memur bir ay içerisinde bir haftadan fazla rapor aldımı maaşı kesilir mi.

birde bir ay içerisinde bir haftadan kısa 2yada 3 sefer rapor aldım mı maaşta kesinti olur mu? tabi aldığı bu 2-3 rapora 5 er gün diyelim mesela yani toplamda 1 ayda bir hafadan fazla yine.

bilen arkadaşların ayrıntılı olarak cevaplarını bekliyorum arkadaşlar şimdiden herkese çok teşekkürler..

denizz-79
Aday Memur
04 Ekim 2010 08:18

arkadaşım raporun 7 günden snrası maaştan kesilir..ister ilk ayda 3 gün al bi sonraki ayda 10 gün al toplam 7 günü geçti mi kesinti yapılır..

alitarmis
Aday Memur
05 Ekim 2010 11:53

şimdi arkadaşım nasıl ister ilk ay 3 gün sonraki ay 10 gün anlamadım ben şimdi adaylıgım sürece en fazla 7 gün mü rapor alabilirim yoksa 1 ayda en fazla 7 gün mü rapor alabilirim anlatırsanız ayrıntılı bir şekilde sevinirim

siralexcash
Aday Memur
05 Ekim 2010 12:09

arkadaşım adaylığın süresince (normalde de aynı) tek hekimden yani heyet raporu olmadan en fazla toplam 40 gün rapor alabilirsin. 7 günden sonraki hesaplardada kesinti olmaya başlar ama öyle maaşının her gün için 1/30 değil. mesala toplamda şimdilik 10 gün raporun var 3 gün kesilir 3 günü 5 -6 tl bişey olur . sonra bi 5 gün daha aldın o 5 günün hepsi kesilir .. olay budur. heyet raporu aldınmı kesinti olmaz.

rapor almanın adaylıkla bir ilişkisi olmaz. istersen bir ayda 20 günde alırsın zaten bir seferde tek hekimden en fazla 20 gün rapor alabilirsin. yani ayda en fazla alabileceğin rapor diye bir sınırlama yok.

marti.net
Aday Memur
06 Ekim 2010 12:49

ben 20 gün rapor aldım. mutemet kesinti olmayacak dedi

ank.60
Kapalı
07 Ekim 2010 00:13

o mutemet biraz işi öğrensin:)yukarda arkadaşlar gayet güzel açıklamışlar ve doğru olarak

jr.tugba
Aday Memur
07 Ekim 2010 00:51

ben 5 hafta rapor aldım maaşımdan kesinti olmadı ama döner sermayeyi kestiler :( sanırım heyet raporu olduğu için maaşım kesilmedi. ayrıca ay içerisinde 5 gün yada bir hafta rapor aldığım zamanlarda oldu ama kesinti yapılmadı.Maaşım hep sabitti. Bir ayda birden fazla rapor alınabiliyor fakat aday memurlukta bu nasıl işler bilmiyorum ayrıca bu soruların cevabı 657 devlet memurları kanununda ayrıntılı bi şekilde açıklanmış istersen ordan bi araştır??

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi