Editörler : "eskiyara"Pangaea

asisiyah
Şef
29 Eylül 2011 11:56

Kötü günlerde birlik olmazsak ne zaman olacağızz ey eğitim camiasının asıl unsuru öğretmenler.Ben batıda bir okulda rahat rahat ders yapamıyorum kaçırılan arkadaşlarımın halini düşünmeden.Bu kadar da olmaz herkes bana dokunmayan bin yıl yaşasın mantığında.Sesimiz çıkmazsa birileri elbet çıkar ve derki Biz öğretmenlerin itabarını korumak için kararlar alıyoruz.Lütfen bir sözde siz edin.

SADECE DESTEK İÇİN DEĞİL BU ÜLKE İÇİN NEFES ALMAK...

Saygılarımla

ozeraltinbas
Memur
30 Eylül 2011 10:31

Hocam verebilirsiniz.ben geçen yıl haftada 10 saaat halk eğitimden kurs ücreti aldım okuldan normal ek dersim ve satranç yaptığım için 6 saat de ordan aldım...bu konuda bi sorun yok yani hocam

30 Eylül 2011 12:53

hocam eskiden mem ile halk eğitim muhasabat birimleri aynıydı, 2009 yılından itibaren mutemetlik birimleri ayrıldı. yani siz halk eğitimden lacağınız ekders onaylarını halk eğitim müdürü imzalıyor. denetimini ise halk eğitim yapıyor. halk eğitim ile meb tamammen farklı birimler

ahmedi210
Daire Başkanı
30 Eylül 2011 15:58

ilköğretimde en fazla haftada 30 saat ders 10 saat halkeğitim kursu ve 6 saat egzersiz ayrıca yibolarda belletmenlikte var onun ne kadar olduğunu bilmiyorum.ben geçen yıl 30 saat ders 6 saat egzersiz ve 8 saat sbs kursu veriyordum.

souslesoleil
Kapalı
04 Ekim 2011 23:43

egzersiz açmanın halk eğitimle bir alakası var mı?

sadece okul müdürüne dilekçe ve plan vererek açabiliyor muyuz?

safari-63
Müsteşar Yardımcısı
05 Ekim 2011 00:06

ben gecen sene 10 saat kurs ve 6 saat egzersız acmısdım.verılıyor hocam.egzersız ek dersı sınırlamanın ıcınde degıldır her zaman.

ogu_bote0626
Memur
05 Ekim 2011 09:21

ya arkadaşlar ben bunu anlatamadım halk eğitim müdürüne. hocam benzer olaylar var internetten araştırın alınıyor dedim. yok en fazla 10 saat alınabilir egzersizin varsa 4 saat daha yazarım yoksa 10 saat dedi. bana 4 saat yazdı kursu. haftada tek gün 4 saat kurs verecem artık. bu ülkede niye bir standart yok. herkes kendine göre yorumluyor bişileri.

madrower
Kapalı
06 Ağustos 2012 11:56

30 saat ders + 6 saat egzersiz + 10 saat halk eğitim kursu verilebilir hiç bir engel yoktur az mevzuat bilen engel olmadığını görür vermeyenlerde halk eğitimle okulu aynı kefeye koyuyodur o yüzden

soranadam38
Aday Memur
19 Ekim 2013 16:51

Arkadaşlar kasım ayı itibariyle gitar dersi için egzersiz açmayı düşünüyorum..Başlangıç için belli bir tarih yoktur sanırım değil mi ?

naughtycano
Aday Memur
14 Ocak 2014 22:05

Arkadaşlar okulda toplamda 22 saat derse giriyorum, halk eğitimde ise 10 saatlık A1 ingilizce kursu veriyorum tekrar başka bir gruba 8 saatlik A1 kurs açabilir miyim aynı hafta içinde? toplamda 40 saat ediyor.

deniiiz
Memur
16 Ocak 2014 00:30

bilende konuşuyor bilmeyende .arkadaşlar egzersiz ve kurs biribirinden bağımsız çalışmalardır ayrı ayrı açılabilir ve öğretmenin zamanı uyuyorsa ikisinide full seviyede açabilir yani kursu haftada 10 saat egzersiz hafta 6 saat olacak şekilde(tabi egzersizin haftada 6 saat olabilmesi için okulda egzersiz açacak tüm öğretmenlerin çalışmalarının okulun tamamının yüzde 6 sını geçmemesi şartı ile aksi taktirde eşit olarak paylaştırılır kaç saat düşerse o kadar açılır) ben haftada 10 saat halkeğitimden kurs aynı anda üstelik aynı alandan farklı gruba okuldanda 6 saat egzersiz açtım ikisininde kapı gibi onayları var kim diyor açamazsınız diye nerenizden uyduruyorusunuz bunları

regicide
Aday Memur
10 Aralık 2014 10:52

arkadaşlar müdür yetkili öğretmenim, halk eğitim bünyesinde satranç kursu açmak istiyorum. önceki dönemlerde açmıştım ama müdür değişince milli eğitimden görüş yazısı istemiş. ve milli eğitim henüz görüş yazısını çıkarmamış ancak kurs açamazsınız diye bir bilgi verdiler. ben de ek ders yönetmeliğine göre açabileceğimizi geçmiş dönemlerde sodes - hayat boyu öğrenme kapsamında açabileceğimizi söyledim, kararsız kaldılar.

Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları

MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın, toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar,

ek ders görevi verilebilir.

(2) Bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde cumartesi ve pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevleri, ek ders ücreti karşılığında verilir.

(3) Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez.

Buna göre yetiştirme programı adı altında halk eğitim bünyesinde müdür yetkili öğretmen olarak kurs açabilir miyim?

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi