Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
22 Haziran 2006 01:42  

Yasaklı
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Müfredatı

Üniteler Şöyle

1- Sosyal Bilgiler Öğreniyorum: Sosyal Bilgiler Dersinin amacı, hak kavramı, dilekçe hakkı ve kültürlere saygı v.b.

2-YERYÜZÜNDE YAŞAM: Haritalar, İklimler, Yerleşmeler ve etkileyen faktörler, Anadolu'daki ilk uygarlıklar

3-ÜLKEMİZİN KAYNAKLARI: Ülkemizin coğrafi özellikleri, doğal kaynaklar, meslek ve nitelik, sorumluluklarımız v.b.

4-ÜLKEMİZ VE DÜNYA: Trük Cumhuriyetleri ve Diğer komşularımız, ticaret kavramı v.b.

5-İPEK YOLUNDA TÜRKLER:Türk Tarihi (destanlar, İpek Yolu ve ticari özellikleri, Türklerin tarih sahnesine çıkışı,İslamiyetle tanışmaları, Uygurlar, Karahanlılar v.b.)

6-DEMOKRASİNİN SERÜVENİ:Demokrasinin gelişimi, Düşünce ve ifade özgürlüğü, eşitlik ve insan hakları v.b.

7-ELEKTRONİK YÜZYIL:Bilimsel düşünme ve gelişim, telif ve patent hakkı v.b.

Görüldüğü üzere eski müfredattan çok farklı bir müfredatla yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz. bence eski müfredattan daha iyi gibi. vatandaşlık konuları da müfredata serpiştirilmiş. bir de kitapları görebilseydik çok daha iyi olacaktı. Sizin görüşleriniz nelerdir?

22 Haziran 2006 02:03

jansett

Sycn

güzel bir konu açtınız,ben 6.sınıfa hiç girmedim şu ana kadar,7.ve 8.ler denk geldi hep.Sanırım yeni öğretim yılında okutacağım.Önceki programla karşılaştırıp artılarını eksilerini tartışabiliriz.Biraz ben de ayrıntılı araştırayım,yalnız bir sorum olacak;Anadolu Uygarlıkları konusuna hangi sınıfta yer verilecek yeni programda?

22 Haziran 2006 02:12

SYCN
Yasaklı

Anadolu uygarlıkları konusu sanırım 5. sınıf konusuydu, bu konuya da 6. sınıfta yer verilecek sayın hocam.

22 Haziran 2006 21:29

SYCN
Yasaklı

Sanırım, kimse yeni müfredatla ilgili seminer almadı ve netten yeni programı indirmedi.

23 Haziran 2006 17:23

sıla077
Kapalı

önümüzdeki hafta 3 gün yeni müfredatla ilgili seminere katılıyoruz ve yeni müfredatla ilgili program ,örnek yıllık ve günlük planlar elimde döküman olarak var ilgilenen arkadaşlar için paylaşımda bulunabilirim..

29 Haziran 2006 20:46

ida1767

Yeni müfredatla ilgili hizmet içi kurs bugün bitti, herşey çok güzel görünüyor ama uygulamada neler olacak onu önümüzdeki yıl boyunca göreceğiz. Kurs boyunca içimden geçen hep şu oldu, keşke okullarımızın fiziki donanımı müsait olsa da hakkını verebilsek, köy okuluna tayin oldum, yarın yeni okulumu göreceğim ama işin doğrusu okulun fiziki donanımından yana umutsuzum. Dilerim hakkıyla uygulayabileceğim olanaklarım olsun.

Toplam 5 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;