Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : uludaburak363
16 Ekim 2010 00:13  


ana sınıfı öğrenci sayısı

anasınıfı açmak için öğrenci sayısının kaç olması gerekiyor? 9 öğrenci ile açılabilir mi? peki bundan müdür yetkili mi sorumludur? bilen varsa yardımcı olursa sevinirim...

16 Ekim 2010 15:26

GÖKGEDİK

en az 10 olmalıdır. okul bölgesinde yada köyde 10 öğrenci varsa okulun idarecisi kimse o başvurarak norm istemelidir.

17 Ekim 2010 21:47

**adakizi**
Yasaklı

okul öncesi kurumları yönetmeliği 8. madde: (Değişik fıkra: 27/10/2007- 26683 S.R.G Yön/1.md.) Bir gruptaki çocuk sayısının 10 dan az, 20 den fazla olmaması esastır. Çocuk sayısı fazla olduğu takdirde ikinci grup oluşturulur. Ancak, her bir grubun azamî çocuk sayısı dolmadan yeni grup oluşturulamaz. Tek ana sınıflarında ve uygulama sınıflarında ise sınıf kapasitesi dikkate alınarak çocuk sayısı 25 e kadar çıkarılabilir.

18 Ekim 2010 22:01

_znr_stf

arkadaşlar yeni bir genelge yayınlandı. bize geçen hafta imzaya sunuldu. bundan sonra 10 olması gerekmiyor 10 dan az da olsa açılacak sınıflar. ancak 28 olan sayı sınırlaması kalktı malesef. üst sınır yok. alabildiğimiz kadar alacakmışız!!!!! hatta full kapasiteyle :(( üzücü bir olay okul öncesi eğitimi yaygınlaştıralım derken ,kalite düşüyor..

20 Ekim 2010 22:07

nur86

arkadaş ne diyosun. eğitim falan olmazki kaliteden bahsedelim. iice artık bakıcı yapıyolar bizi yaa. ben anaokuldayım 3 yaş grubu öğretmeniyim. bizim ilçede 3 yaşa göndermek moda oldu.(tüm ev hanımları dahil)sayı 20 yi geçti. hala öğrenci alınıyor. 8/17:00 çalışıyoruz:(

21 Ekim 2010 15:49

turgut213

evet yani yazı geldi 10 dan az olsada anasınıfı kapatılmıyacak sınıfın kapasitesine kadarda alınacak gerekli görülürse 2 li eğitim yapılacak

Toplam 5 mesaj