Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
16 Ekim 2010 12:16  

çalıştığım ilin dışından başka bir ilden nasıl heyet raporu alabilirim????

Kars ta çalışıyorum.Aralık ayında Tekirdağ dan heyet raporu almak istiyorum.Nasıl bir yol izleyeyim ki her şey yönetmeliğe uygun olsun ve kimse itiraz etmesin.Ayrıca bir seferde kaç gün heyet alabiliriz.

17 Ekim 2010 19:41

zehism

mrb hocam eş durumu madurusunuz galiba bende sizle aynı durumdayım bende almayı düşünüyorum ama hadi ocakta cıkmazsa 2. dönemmi alim diye düşünüyorum kurban bayramına gittiğinizde il dışından başlatın bi yakını 45 gün almıştı ama fazlası ne kadar olur bilemem

17 Ekim 2010 20:37

denizce67

Öncelikle mazeret izni almanız gerekiyor ve mazeret izninizin geçirileceği yer olarak da Tekirdağ'ı belirtmelisiniz.

19 Ekim 2010 21:52

pisagor3838

bayram seyran h.sonu h.içi il dışına çıkamazsınız. bayramda gidip heyet alayım demeyin soruşturma yersiniz. öğretmenler sadece ara tatil ve yaz tatillerinde adreslerini belirtmek koşulu ile il dışına çıkabilir. o zamanların haricinde il dışına çıkmak için önce rapor almanız ve aldığınız o raporu il dışı izne çevirtmeniz gerekli.(hastalık iznini geçireceği adres kısmına il dışı adres yazılır) tabi atamaya yetkili amirler raporu il dışı sıhhi izne pek çevirmezler. bu izni alabilirseniz gittiğiniz ilde o raporun (sıhhi iznin) süresi bitmeden alabilirseniz heyet alır gönderirsiniz. hastalık durumuna göre 60 güne kadar alınabilir. işte bu işin tek kanuni yolu budur. bu arada mazeret iznide alamazsınız bu mazeret izni sizin düşündüğünüz gibi şöyle sıkıntım var böyle zor durumdayım şeklinde olmaz. 657 sayılı dmk da mazeret izinlerinin neler olduğu ve hangi hallerde kaç gün verilebileceği açıkça yazılıdır. umarım açıklayabilmişimdir.

Toplam 3 mesaj