Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : cihan27incir.receli
26 Ekim 2010 09:43  


Kapalı
Comenyus Projesi Ziyaretleri ve Ek Ders Sorunu

AB projeleri kapsamında yurtdışına çıkmıştık, Valilik görevlendirilmesi var, idareciyiz bir fiil derse girme durumumuz yok, ek dersimiz kesilmiş, tüm illerde aynı uygulama var mıdır acaba?

Saygılar...

26 Ekim 2010 14:57

suz2000

Sevgili hocam ek ders vermeyene şu adresi ve rokusun;

http://hedb.meb.gov.tr/net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=72

Adersin en sonunda şu ibare var ;

Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller :

Madde 16-(1) (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

Veya Şu Linklerede bir göz atsın ;

http://yalovahee.meb.gov.tr/mevzuatic.htm

26 Ekim 2010 17:25

zxcv77
Kapalı

Öncelikle teşekkür ederim. Yalnız koca şube müdürü bu madde yurt içi eğitim gezilerini ilgelendirir yorumunu yapıyor. Yurt dışı eğitim gezilerinde kesilirmiş...

26 Ekim 2010 18:53

mertab

sayın hocam,

belki haksızlık ama maalesef şb müdürünüzün yorumu doğru, yurt dışı görevlendirme süresi içindeki ek ders görevi ücreti öğretmen ve yöneticilere ödenemez. Para ödenen kişiden 60 gün içinde geri alınabilir. 60 gün geçtikten sonra geri istenemez. ancak bu hususta ödeme yapıldıysa ödemeyi yapan sorumlusundan 5018 sayılı kanun hükümlerince 10 yıl içinde faizi ile birlikte geri alınır. ilgili mevzuatı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://digm.meb.gov.tr/belge/AB_Genelge2004_52.htm

26 Ekim 2010 19:05

mertab

60 gün geçtikten sonra ödenen ekders ücretinin geri alınamayacağına dair mahkeme kararı da aşağıdaki linkten indirebilirsin.

http://www.turkegitimsen.org.tr/1mevzuatpdf/adana_idare_karar_2008_226.pdf

26 Ekim 2010 19:52

kıloldumabi
Yasaklı

Hocam bu konuda yurt içinde yapılan görevler belirtilmiş bunun haricinde yönetmelikte malesef başka bir şey yazmıyor. Bakanlığa bu konunun sorulmasında fayda var.

Bu durum yurtdışı görevlendirme nasıl oluyor . Böyle bir şey sözkonusu değil.

27 Ekim 2010 08:41

zxcv77
Kapalı

Teşekkürler. Genelgede açıkca alınamayacağı belli, bilgim yoktu doğrusu, derdim yeter ki herkes kafasına göre yorumlamasın bu ek ders meselesini noktasındaydı...

Saygılar...

27 Ekim 2010 11:32

purplejadi
Kapalı

Kocaeli vermemişti gittiğimiz dönemde.

28 Ekim 2010 14:10

dilmaçoglu

Arkadaşlar bu projeler ne valilikçe düzenleniyor ne de bakanlıkça.Bende 2008 yılında LDV projesi kapsamında yurt dışına gittim ve ücret alamadım

Toplam 8 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?