Editörler : Pangaea
27 Ekim 2010 01:43

Salavat( hacet duası) sınavdan önce 3 gün okuyalım arkadaşlar,rahatladığınızı hissedeceksiniz

(polemik oluşturmak için açılan bir başlık değildir olumsuz düşünceleriniz varsa lütfen burada ifade etmeyin)

Merhaba arkadaşlar,

kaç aydır zorlu bir süreç geçirdik.Psikolojik olarak çok yıprandık.

Hak etmediğimiz şekilde mağdur olduk,tekrar çalışmak zorunda kaldık. Bazılarımız tekrardan bir şans elde ettik vb. Öyle ya da böyle hepimiz kendi çapımızda emek verdik. Ama bir türlü kendimizi sınava hazır hissedemiyoruz. Bu sorun birçok kişide var.Bu saatten sonra temiz duygularla tevekkül zamanı.

Sizlerle sınavdan önce birçok kişi tarafından okunan benim de öss den önce okuduğum bir dilek duasını paylaşmak istiyorum.( Eğer bu duayı okur da, bana da hayırlı bir işe vesile olma mutluluğunu yaşatırsanız sizden tek ricam duanızda bana da yer verin)

yatsı namazından sonra 3 ihlas 3 fatiha 3 ayetel kürsi ve bu salavati şerifeyi okuyalım( Namaz kılmıyorsak bile bu güzel duadan mahrum kalmayalım)...

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme salli ala muhammedin nebiyyin adede men salli aleyhi minel ahyar.ve adede men lem yusalli aleyhi minel esrar.ve adede kataratil emtari ve adede evraki es'ar.ve adede enfasil müstağfirine bil eshar.ve adede ma kane ve ma yekunu ila yevmil haşari vel kahhar. ve salli aleyhima tekakbelleylü vennehar. ve salli aleyhi muhtele felmelevan.ve teakalel ferdadan.ve adede emvacil hibar.ve adederrimali ve kıfari beliğ ruhehu ve ervaha ehli beytihi minnettehiyyete vetteslime ve ala cemi ilenbiyai velmürselin.velhamdulillahi rabbil alemin.allahümme salli ala muhammedin ve ala ali muhammedin bi adedi külli zerretin elfe elfe meretin.Allahümme salli ala muhammedin nebiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. subbühün kuddusün rabbüna ve rabbülmelaiketi verruhi rabbiğfir verham ve tacevez amma ta'lannü inneke entel eazzül ekrem.

gülşah-elt
Kapalı
27 Ekim 2010 01:44

çok saolun hocam, bende de birkaç link var. bulup paylaşayım sizlerle. okuyalım hepimiz

gülşah-elt
Kapalı
27 Ekim 2010 01:46

http://www.guzelhobiler.com/odev-indir-yap/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi/sinava-girmeden-once-okunacak-dua/

Türkçeci_7
Müsteşar
27 Ekim 2010 01:48

tamam hocam katkılarınızı bekliyorum...

gülşah-elt
Kapalı
27 Ekim 2010 01:50

ben namaz kılmıyorum ama:( gerçi kılmadan da olur demişsiniz

gülşah-elt
Kapalı
27 Ekim 2010 01:54

http://www.azeribalasi.com/sinava-girmeden-okunacak-dualar-t8771.html?s=6a173b49fce029b994a3619c1823b35d&t=8771

http://diniyazilar.blogspot.com/2010/04/snavda-basarl-olmak-icin-okunacak-dua.html

vhygotsky
Şef
27 Ekim 2010 01:55

gülşah hoca biz de cumadan cumaya, bayramdan bayrama kılıyoruz, bu olur mu:))

Türkçeci_7
Müsteşar
27 Ekim 2010 01:55

Allah kabul eder inşaallah hocam. Hepimizin eksikleri var gönül ister ki olmasın ama bu eksiklerimiz yüzünden güzel şeylerden niye mahrum kalıp da eksiklerimizi artıralım.Mümkün olduğu kadar kapatmaya çalışalım...

meralkaran
Aday Memur
27 Ekim 2010 01:56

...........

milli_öğütüm
Şube Müdürü
27 Ekim 2010 01:56

tabi bunun anlamını da bilmek lazım. anlamını bilmeden ruhunuzu katarak bu duayı yapamazsınız. anlamını bilmek teslimetteki samimiyeti artırır.

ayrıca dua etmek için ellerimizi açmadan evvel, o ellerle yapılması gereken herşeyi de yapmak gerekiyor.

şunun için yapıyorum bu açıklamaları. bazıları diyor ya ben dua ettim kabul olmadı diye. hatta sonrasında isyana düşenler bile olabiliyor. o yüzden önce elimizden geleni yapmalıyız sonra ellerimizi açmalıyız.

türkçetürkçe
Daire Başkanı
27 Ekim 2010 01:57

güncel

gülşah-elt
Kapalı
27 Ekim 2010 01:59

vhygotsky hocam değiştiriyorum, en meraklı sizsiniz:)))

milli_öğütüm hocam kesinlikle çok doğru bi konu. önce elimizden geleni yapıp sonra tevekkül etmemiz gerek..

vhygotsky
Şef
27 Ekim 2010 01:59

milli öğütüm "türkish airlines""" diyorsun:)

vhygotsky
Şef
27 Ekim 2010 02:04

gülşah hoca sende bi karar ver... inek, çalışkan,meraklı...

Türkçeci_7
Müsteşar
27 Ekim 2010 02:04

Kabul olur mu olmaz mı Allah bilir tabii ama her durumda faydasını görecez inşaallah. Kabul olur umuduyla okumak bile manevi huzur veriyo...

gülşah-elt
Kapalı
27 Ekim 2010 02:05

alemsin vhygotsky hoca:))) napim bütün özellikler sende toplanmış mübarek...

vhygotsky
Şef
27 Ekim 2010 02:07

:))

gülşah-elt
Kapalı
27 Ekim 2010 02:08

ben cuma günü bütün günümü hatta perşembe akşamından itibaren, dualara ayırcam. ancak o rahatlatır beni....

cmre_sınıf
Şube Müdürü
27 Ekim 2010 02:09

sanırım en çok buna ihtiyacımız vardı hocam Allah razı olsun tevekkül edip bekleyeceğiz artık emek bizden takdir Allahtan.....

vhygotsky
Şef
27 Ekim 2010 02:14

gülşah hoca benim içinde dua et:)) duanda isim belirtmene gerek yok. :)) hakden herkese de ben de girerim o na :))

TuRKDaR
Genel Müdür
27 Ekim 2010 02:15

sagolun okudum ben de .

Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi