Editörler : Pangaea

Kapalı
02 Kasım 2010 13:54

öğrenim kredisi affı

böyle bi duyum aldım eğer varsa kimler yararlanıyor benim aralıkta ödemem lazım ilk taksitini?bilgisi olan var mı?

PLATİNN
Şef
02 Kasım 2010 14:01

gerçekten bende merak ediyorum haberlerde izledim ama net bişey anlayamadım tamamen mi silinecek yoksa düşük taksitlere mi bölünecek bende 2008 mezunuyum kapsar mı acaba???

edge_of_kpss
Yasaklı
02 Kasım 2010 14:04

hangi haberlerde verildi, yani hangi tv?

thistimeforafrica
Aday Memur
02 Kasım 2010 14:08

Devlet alacağını almaz mı ya?Yapmayın Allah aşkına.faizi affedip taksitlendirme yapacak anaparayı

burcumatt
Aday Memur
02 Kasım 2010 16:58

gerçekten böyle bir haber var mi?

a new novel
Genel Müdür
02 Kasım 2010 17:02

evet ben de gördüm.

ben de merak ediyorum. af derken ne affı olacak bu faiz mi silinecek acaba? bilgisi olan var mı?

1 MİLYON ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLUSUNA MÜJDE

AF tasarısı kapsamında öğrenci kredisi ve harçlarına ilişkin borçlar yapılandırmaya girecek. Zamanında ödenmeyen öğrenim ve katkı kredisi borçlarının tahsilatı 6183 sayılı yasaya göre Maliye?ye bağlı vergi daireleri tarafından yapılıyor. Bu nedenle tasarıyla, bu borçların da açılacak ?beyaz sayfa? kapsamında değerlendirilmesi öngörüldü. Daha önce getirilen yapılandırmalara rağmen 1 milyon civarında öğrenim kredisi borçlusu var.

http://www.milliyet.com.tr/ogrenim-kredisi-borclusuna-mujde-/ekonomi/sondakika/02.11.2010/1309151/default.htm

abraxas_x
Şef
02 Kasım 2010 17:21

aslı mutlaka çıkar ben ilk önce hepsine af anladım ama sanırım sadece faizlere af gelecek valla çok sevinirim çok canımı sıkıyordu bu mevzu atanamadım bir taraftan bir sürü borç var :))

42karacaoglan42
Yasaklı
02 Kasım 2010 17:29

ödemeye yeni başlayanlara vs değil. vaktinde ödemeyip faiz binenlerin gecikme faizi affolacak lütfen yaa birden hevesleniyorsunuz

nejla:)
Aday Memur
02 Kasım 2010 17:35

arkadaşlar benim anladığım şu haberlerden; devlete vergi borcu olanların borçlarının faizlerinin %80 i kadar bir af getirilme durumu vardı.buna elektrik su gibi borcu olanların faizinin belli oranda affı söz konusu edildi. öğrenim ve katkı kredisini de zamanında ödememiş olanlar vergi dairesine ödüyorlarmış bborçlarını sanırım , yani daha önce ödemesi gecikmiş olanların faizlerine dair bir af bu. benim anladığım bu.benm ödemelerim de aralıkta başlayacak maalesef

abraxas_x
Şef
03 Kasım 2010 15:01

hocam bencede faizlere getirilen bir af anladığım kadarıyla faizler indirilip yapılandırılacak

lalimmm
Memur
03 Kasım 2010 15:19

ayda 3500 lira alan 2 memurlu ailenin kızına geri ödemesiz burs çıktı da bana benim babam çiftçiyken ve atda 1000 lira kazanırken kredi verdiler ben de şimdi ödiycem ne güzel iş

abraxas_x
Şef
03 Kasım 2010 16:10

güncel

abraxas_x
Şef
10 Kasım 2010 15:50

ya bir daha ses çıkmadı bu konuda bilgisi olan var mı

ogrsertac
Kapalı
10 Kasım 2010 16:06

Benim de borcum var ama fazla ağzınız sulanmasın. Bu düzenlemenin ağustos 2011 de uygulanması planlanıyor, yani seçimden sonra. Tayyip premack ilkesini uyguluyor. Borcunu taksitlendirmek istiyorsan oyu bana ver diyor.Tekrar seçersen faizi silerim. Adam doğuştan eğitim uzmanı, istendik davranışları(oy verme) ortaya çıkarmayı biliyor.

10 Kasım 2010 16:13

valla memur oldm ama ödüyemicem,evde ücretli öğrtmenlik yapsam bundan daha rahat olur ve öderdim

2008 mezunuyum aralık ilk taksit ama mümkün diil napiyim fazie binerse binsin.öğretmen olunca ödeyebilecem ancak çünkü maaş çok az merkezdeym kira yakıt vs ooooo mimkin diil :D

dprsif
Yasaklı
10 Kasım 2010 16:15

kadroluevhanımı hocam ben tam nickinize uyuyorum ve aynı durumdayım bu aylık ödemeye başlamıştım sonra 1ayını yatrmadım artık yararlanamzsın yoplu ödemen gerekio dediler 8bin tl borcum var ödemiorum ödeyemiorum

abraxas_x
Şef
11 Kasım 2010 09:50

hocam bende ödeyemedim faiz bindikçe biniyor üstelik hala atanamadım bekliyorum eğer yapılandırılırrsa ödeyeceğim en azından faizinin ödemem çünkü çok faiz geliyor

dprsif
Yasaklı
11 Kasım 2010 10:05

borc batagındayım ya amann 7bin kaç olmuştur şimdi ohooooooooo

11 Kasım 2010 10:06

arkadaşlar tamamen af gibi bir durum söz onusu değil.

geri ödemeyi geciktirmiş ve bolca faiz yemişlere bi kıyak sadece.

bu arada geri ödemenin de 4 senede yapılması için bi şeyler vardı. yani artık 2 senede değil 4 sende ödenecek borçlar. şu anda ödeyenler de kalan süresinin iki katı sürede ödeyecek diye biliyorum. ana sayfada okudum galiba.bakarsannız...

yenihoca
Aday Memur
11 Kasım 2010 10:19

Arkadaşlar ben kredi borcumu erteletmek için dilekçe gönderdim fkat başlamış sigorta olduğu için kabul etmediler, itiraz dilekçesi göndermeyi düşünüyorum şuanda işim yok sonuçta başlamış sigorta nın bana ne katkısı var anlamıyorum milleti niye sıkıntıya sokuyorlar bence bu konuda da düzenleme yapabilirler, sonuçta kaçmıyoruz fakat iş yok ne yapalım yani???Bu durumda olnalarla hep brlikte dilekçe göndersek belki bir faydası olur???

keen_
Şef
11 Kasım 2010 10:43

ödeme süresini 2 seneden 4 seneye çıkarıyolar...

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi