Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
02 Kasım 2010 15:31  

Doğum sonrası ücretsiz izin dilekçesi...

arkadaşlar eşim temmuz ayında doğum yaptı doğum izni bitti 40 gün rapor hakkı bitti heyet raporu aldı bayram sonrası heyet raporuda bitiyor. biz bir ayda ücretsiz izin düşünüyoruz. yalnız ücretsiz izin dilekçesi yazarken bir ay ücretsiz izin almak istiyorum diyemi yazılacak. yoksa mecburen 6 ay izin alıp bir ay sonra izni bozduracakmı. çünkü müdürü 6 ay yazmak zorundasın demiş. sonra bozdurursun demiş. ama bende biray olarak dilekçeyi yazacam. birde 22 kasımda dilekçeyi verdiğimde hemen izine ayrılıyormuyum yoksa cevabı beklemek gerekir mi?

05 Kasım 2010 00:18

mehmetcik2301

guncelll

05 Kasım 2010 22:05

Sevdim-Seni

Meb Personel izin yönergesinde 1 ay izin alamazsın diye bir kısıtlama yok. İzin doğum izninin bittiği günden 365 gün sonrasına kadar istenen süre kadar alınabilir. Sadece 365 günlük sürenin bitimine 30 günden daha az kaldıysa doğum sonrası bahanesiyle izin alınamaz.

Doğum sonrası 8 hafta diyelim ki 1 kasımda bitti. 2011 yılının 1 kasımına kadar istediğiniz sürede izin alma hakkınız var. İzni 1 aralıkta alırsanız 11 ay alma hakkınız olacaktır.

Dilekçeyi verdiğiniz gün izne çıkmak doğru değil. İdari amirlere onaylamaktan başka seçenek bırakmamış olursunuz ki bu etik sayılmaz. Her ne kadar onay kesin olsada... Mümkün olduğunca 15 gün önceden bildirilmeli maaş ödemelerinde sıkıntı çıkartmamalıdır. Maaşlar peşin alındığından ayın 1'inde dilekçe verilmeli ayın 15'inde izne çıkmak istediği yazılmalıdır. 15'inde aldığınız maaşın haketmediğiniz kısmın geri istenmesi gerekecektir.

05 Kasım 2010 23:35

piti

hocam ben de 3 ay yazdım sorun olmadı.izne ayrılmadan 10 gün önce dilekçemi verdim.işlemler tamam. şu an izindeyim.

07 Kasım 2010 23:39

omerdemirel

aylıksız izin alırken sözleşmeli kadrolu ayrımı yapılıyor mu?

Toplam 4 mesaj