Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : el.san.z.e.ö.oto-danisman-expert
05 Kasım 2010 13:46  

focus 2 hb vs astra hb(yeni kasa)..?

ford focus veya astra hb almayı düşünüyorum arkadaşlar. bana yol gösterebilecek deneyimli arkadaşları bekliyorum. disel veya benzin/lpg düşünürum. disel olursa kaç km ye benzinli olursa kaç km ye kadar alım yapmalıyız. yılda 10bin km ancak yaparım diye düşünüyorum. bütçem de 25 bine kadar. şimdiden yardımcı olan ark lara çok teşekkür ederim.

05 Kasım 2010 14:40

sesinim

10 bin km icin dizele gerek yok derim ben istatiskler 20 bin km ve ustu icin dizel oneriyorlar ve dizelin bakimlari daha pahalidir ama su bi gercek artik benzinli arabaya binilmez en azindan o yaptigin km gonul rahatligiyla yaparsin ve satarkende zorlanmazsin dizel oldugu icin valla ben focus derim ama yeni kasasini beklemezsen astra al derim.

05 Kasım 2010 16:13

zmzmzm

focus 3 ümü diyorsun yoksa titanyum mu. çünkü maddiyatım 25ine el veriyor.

05 Kasım 2010 21:53

ç.çağlar
Kapalı

dizel araç herzaman karlıdır arkadaşım illakı yılda 20bın km yol yapmaya gerek yok .dızel arac her 1000km de 100tl kar saglıyor benzilıye göre ayrıca şunu anlamıyorum dizel arabaya alırken 4-5bın tl fazla verıyormusuz ..evet fazla verıyoruz ama saterkende 3-5 bın tl fazlaya satıyoruz bunu nıye hesaba katmaz arkadaslar anlamıyorum...aynı km de aynı özellıkte 2aracın hem dızel hemde benzınlı 2.el fıyatlarına bakın bakalım !!!!yani yakıttan ettiğimız tasarruf kar kalıyor yanımıza ...yanı 50bın km yapsa bır kısı 3-5yıl bınse arabasına zaten cıkarır parayı..saterkende zaten daha fazla fıyata satar dizelı..ayrıca bazı arkadaslarda dizel masraflıdır dıye konusuyor bunun da alakası yoktur...ben kendım kullndım aynı aracın hem dizelını bakım masrafları aynıdır sadece dızel aracın 2bakımda bir mazot fıltresı degısır o da zaten 50 tl fark yapıyor..ayrıca dizelın performansı mükemmeldir

05 Kasım 2010 21:56

ç.çağlar
Kapalı

ayrıca arkadasım focusların dızel 1.6 110 ps olanları gereçekten mükemmel performans verıyor kesınlıkle memnun kalacagından emınım..ayrıca şimdıkı vokswagenın kullandıgı TSl 122 ps lık motorlardan da daha fazla performans verecgıne eminim eger test etme imkanın varsa aracları deneyınce görürsün arkadasım...

Toplam 4 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?