Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : descartess
23 Kasım 2010 18:10  

Bu değerlere sahip birinde Hepatit bulunur mu?

HORMON SONUÇLARI:

HBsAg (Kem) : 0,213

Anti HBs : <2,00

Anti HCV : 0,351

Anti HIV : 0,161

GLUKOZ : 95

ALT : 20

AST : 21

ÜRE : 15

KREATİNİN : 1,0

Evet arkadaşlar benim tahlilim bunlar ne diyorsunuz.? Hepatit var mı doktora daha göstermedim yarın göstericem

25 Kasım 2010 22:21

ARABAM MAZOTLU

Öncelikle geçmiş olsun yazdıklarıza göre sadece değerler var sizin verdiğiniz tahliler içerisinden Anti Hbsag,hıv,hcv,hbs olanların değerlerin düşmesi yada azalması hastalığın olup olmadığınd yada seyri hakkındada değişiklik olduğu anlamına gelmez bunlar test yapan cihazın verileri ile alakalı sayısal değerlerdir siz negatif yada pozitif yazıp yazmadığına bakın negatif ise bu hastalıkları taşımıyorsunuz anlamına gelir

diğer değerler hakkında bir fikrim yok

sağlıkla kalın

25 Kasım 2010 23:18

muminho

ARABAM MAZOTLU;

Yaptırdığım testte negatif veya pozitif yazmıyor yazsa ben olayı çözecem fakat normal değer aralıkları var.

şöyleki;

HBsAg (Kem) : Benim Sonuç : 0,213 Normal Değer : 0-1

Anti HBs : Benim Sonuç : <2,00 Normal Değer : 2-10

Anti HCV : Benim Sonuç : 0,351 Normal Değer : 0,001 - 1

benim merak ettiğim ise benim sonuçla normal sonuçları karşılaştırırsak hepsi normal değerler içerisinde normal değerler içersinde olması demek negatif mi demektir? şayet öyle ise Anti HBs'nin başındaki küçüktür ifadesi 2 fakat negatif olduğu anlamına geliyor.

HBsAg'nin Normal değerinin (0-1) olması ve benim sonucun 0,213 olması pozitif olduğu anlamına mı geliyor sorduğum soru bu.

Anti HBs'nin negatif olması hepatite karşı antikorumun olmadığını gösterir. şayet HBsAg de negatifse aşı ile antikor oluşturabileceğim fakat HbsAg negatif mi pozitif mi bunu anlayamadım ????

26 Kasım 2010 16:24

ARABAM MAZOTLU

Sizin yaptırdığınız testte bir anormallik var genelde testlerde negatif pozitif durumu belirtilir sayısal değerlere takılmanız anlamsız bakın mesela Hbsag yi ele alalım bunun referans değerlerinden üst limit 7 olsun sizin değer 6.99 olsa dahi siz negatif olmalısınız diye düşünüyorum

26 Kasım 2010 17:27

the_tabib

bunlar negatıf hepatıt b ve c yok korkmana gerek yok

Toplam 4 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?