Editörler : F16 Gökçen
28 Kasım 2010 20:35

Sararan dişlerin beyazlatılması

Merhaba arkadaslar ben yaklasık 5 aydır dişlerimi düzenli olarak fırçalıyorum. Rahatsız oldugun konu sarılığı.Sarılığını gidermek için ne yapabilirim lütfen yardım edin .s

4510
Genel Müdür
29 Kasım 2010 11:22

5 aydır fırçalıyosan önce fırçalamıyodun belli ki, biraz zor beyazlar o dişler.ama sigara kullanan bi arkadaşımdan duymuştum.kuru pamukla dişleri ovalamak. dene bakalım belki faydası olur

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2010 16:40

Diş fırcası olarak elektrikli sarjlı orol-b diş fırçası kullanınız pil ile sarjlı olanlardan uzak durunuz,başlık olarak beyazlatıcılı başlıkları kullanmanız dahada yararınıza.Diş macunu olarakta sensodyne macun kullanınız bunları bana sağolsun dişlerimi beyazlatmak için diş hekimine gittiğimde hekim söyledi ben beyazlatırsam yine aynı olur uzun vadede çözüm için bunları yap dedi.

elektrikli diş fırçası için linkden inceleyebilirisniz.Oral-b advance power.

http://www.oralb.com/tr/products/product.asp?tid=products&sub=power&cid=power&pid=ap900

fatomato
Yasaklı
29 Kasım 2010 17:45

benim diş hekimim de düz kıllı orta yumuşak bir diş fircasi önerdi

b.e.b.e
Memur
29 Kasım 2010 23:02

Diş beyazlatıcı formül :

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı karbonat

1-2 çay kaşığı limon

Dişlerinizi bu karışımla fırçalarsanız beyazladıklarını farkedersiniz.

bitkisel diş beyazlatma yöntemleri;

* Karbonattan kaçının, karbonatı dişlerinize sürdüğünüzde dişinizde ve diş etlerinizde aşınma yapacaktır. Bu da size sağlıksız bir diş olarak geri dönecektir.

* Kurutulmuş olan adaçayı tozunu dişinizin temizliğinde kullanırsanız dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olur. Diş beyazlatıcı özelliği vardır.

Bir başka diş beyazlatma yöntemide:

Bir tatlı kaşığı öğütülmüş adaçayı ve bir çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi fırçalayın.

Haftada bir kez olgun çileğe fırçanızı batırıp dişlerinizi fırçalayın. Böylece hem ağzınız güzel kokar hem de dişleriniz parlar.

asya_türkçe
Kapalı
30 Kasım 2010 16:03

diş fırçasına az karbonat dökülüp fırçalanabilir ama arada sırada yapmakta fayda var yoksa dişleri çiziyormuş.

fatomato
Yasaklı
01 Aralık 2010 17:31

arkadaşlar bunların hepsi gocagarı ilaçları

diş için ideal beyazlik dişin kendi beyazliğidir

diş taşlarınız temizletin düzenli olarak firçalayın böylece plaktan da kurtulursunuz!

04 Aralık 2010 02:27

şu pilli diş fırçasını bende kullanıyorum bi süredir sankim diğer diş fırçalarına göre beyazlatmaya yardımcı oluyo gibi

sadegul_0908
Aday Memur
04 Aralık 2010 21:50

bence sensodyne deneyebilirsin.kullanmadığım macun kalmadı ama bu gerçekten dişlerimi daha fazla beyazlattı.görüşüm bu yönde.yalnız diş hekimlerinin diş beyazlatmada kullandıkları maddeler diş minesine zarar veriyor.böyle bir alternatifi de deneme bence

zikzakk
Memur
28 Şubat 2017 12:22

https://www.haberpempe.com/dis-sararmasina-ne-iyi-gelir-h8287.html Güzel bilgiler var

torpillimemur
Aday Memur
02 Mart 2017 13:00

diş mineniz sarı ise ne yaparsanız yapın beyazlama gecici olur , mine rengi maalesef kalıcı olarak beyazlama sağlanamaz ..

abdullah soydan
Aday Memur
17 Nisan 2017 01:05

Çilek ile de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz arkadaşlar

teknikeleman81
Kapalı
17 Nisan 2017 13:13

Diş macunu kesinlikle kullanmam,dişi temizleyen macun değil diş fırçasıdır,sadece dişinizi düzgün bir şekilde fırçalayın ve diş ipi kullanın yeterli

Diş macunları tamamen kimyasaldır,illa dişinize bişey sürecekseniz,fırçanıza azıcık karbonat sürün ve fırçalayın

akademisyenuni
Kapalı
18 Nisan 2017 00:50

Sensodyne ve parodontaks diş macunları ile günde iki defa en az beş dk fırçalayın

MATHSSSS0101
Aday Memur
19 Nisan 2017 23:20

Oral b pilli diş fırçasının ne zarar varmış onu Anlamadım ??

Flowerrose
Aday Memur
07 Temmuz 2017 11:24

Ne kadar fırçalasan da bu senin doğal diş rengin. Bazı insanlarin bembeyaz olabiliyor. Eğer paran varsa discide mavi ısıkla beyazlatabilirsin 3 4 seansta dis rengi tonu aciliyor fiyati 700_1000 tl arasinda degisiyor

giacarangi
Aday Memur
04 Ağustos 2017 14:27

benimde bir türlü beyazlamıyor. sanırım beslenmeyle alakalı bir durum.

vault7
Aday Memur
07 Ağustos 2017 09:35

Bence bunun için diş beyazlatıcı vs. para dökmektense yılda 1 kez diş doktoruna gidip temizlik yaptırın. Tartarları falan alınca beyazlıyor.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi