Editörler : supporters.
12345678910111213»
31 Aralık 2010 22:26

IMF 403 Ton Altın Sattı IMF 403.3 ton altın satışını kapsayan sınırlı satış işleminin tamamlandığını açıkladı. 23 Aralık 2010 / 19:32.İLGİLİ HABERLER» Türkiye'nin IMF'de Gücü Arttı Kurum belli bir zaman dilimine yayılan satışlardan yaklaşık 18 milyar dolar kaynak sağladı.Satışların, İcra Direktörleri Kurulu tarafından Nisan 2008'de onaylanan yeni IMF gelir modelinin ana unsuru olduğu belirtildi. Açıklamada, 'Satışlar aynı zamanda Fon'un, Kurul'un Temmuz 2009'da onayladığı strateji çerçevesinde düşük gelirli ülkelere destek kapasitesini de artıracak. Altın satışları, altın piyasasının bozulmasına karşı koruma yöntemleri altında yönetildi.

Resmi alıcılara olanlar dahil tüm satışlar piyasa fiyatların üzerinden gerçekleştirildi' denildi. Altın fiyatlarında yaşanan artışın da etkisiyle zaman içine yayılan satışlardan kurumun kasasına yaklaşık 18 milyar para girmesi bekleniyor. IMF'nin toplam 3 bin 200 ton altın rezervi bulunuyor.

01 Ocak 2011 12:41

Bende şöyle bir yorumlama getireyim çokf fazla bir param yok . 5 bin liralık onlıne olarak gram altın alıyorum sabah seans açılınca kafama yattığı fiyat ise .. Genelde ya o gün öğlen sonu yada ertesi gün küçükte olsa kar ediyorum. 15 lira, 30 lir 40 lira gibi aynı gün içinde 50 lira kar ettiği bile oluyor. en güzeli bu uzun vadede bekletmenin mantığı yok bence al- sat yaparak daha kazanç sağlanabiliyor. 40 gün içinde 8 defa alıp sattım. 200 liradan fazla karım oldu. benim fikrim düşmez düşsede 1-2 lira filan düşer ama tekrar çıkar.

ASTSB2002
Aday Memur
01 Ocak 2011 20:51

arkadaşlar kuyumcu bir arakadaşın tavsiyesi korkma gir 80 ve üzerini görecek ben arabayı sattım girdim tabi karar sizin

reddsky
Genel Müdür
01 Ocak 2011 23:26

Altın orta ve uzun vadede hiç bir zaman zarar ettirmez ve bu global krizde en sağlam liman gibi görünüyor.Bankada 13.000 TL param vardı,çektim en kısa zamanda fiyatı ne olursa olsun altın alacağım.Düşse düşse ne kadar düşer,sonuçta çıkmak zorunda yine.Geçen sene almamakla en büyük aptallığı yaptım.eylülü bekledim düşer biraz alırım diye,yok düşmedi.Bankada yerinde sayıyo.Ya toprak,ya altın almak lazım.Geçen sene ekim,kasım gibi 300 TL den cumhuriyet aldım bir miktar.Şimdi 470 lerde.%50den fazla kazandırdı bana.Bankadakine de alsaydım şahane olacaktı ama nerden bileyim.İyi akşamlar,mutlu yıllar herkese.

erkankaraca1985
Aday Memur
02 Ocak 2011 13:41

ya şunu bilmek lazım altın rezervi dünyada sınırlı yani şu belli ki bir gün yer altındaki altın madenleri bitecek ve o zaman da altın daha değerli olacak bu yüzden emin olun ki altının değeri her zaman yükselir tıpkı toprak gibi o yüzden uzun vadeli yatırım için ilk altına veya araziye girin derim

sen misin
Memur
02 Ocak 2011 14:16

Arkadaşlar altın fiyatı düşmedi ocak ayını bekliyorduk. Yarın 70,5'ten gram fiyatı olarak almayı düşünüyorum, ne dersiniz, yorumlarınızı bekliyorum.

berrak_77777
Aday Memur
02 Ocak 2011 15:26

slm arkadaslar yatırmda en karlı olanı ney bırde netten takıp edebılecegımız ve bılgı alabılecegımız sıte yada uzman kımseer varmı

MerDiVen893
Daire Başkanı
02 Ocak 2011 17:27

Altın alırken hangisini almalı (alım satım arasındaki satımda pek fark olmayan)

Sağolun...

MerDiVen893
Daire Başkanı
02 Ocak 2011 17:37

Şimdi alsak 2 yıl sonra iki katına çıkar mı?

Ne dersiniz?

02 Ocak 2011 23:09

forumda idari mahkeme isimli arkadaş online olarak altın aldığından bahsetmiş o nasıl oluyor anlatabilir misiniz ve sabah alıp öğlen satıp kar ettiğini söylüyor. kar edilebilir mi tavsiye ediyor musunuz?

ottoman455
Memur
03 Ocak 2011 09:30

öğretmen54 kardeşim. öncelikle altın alımı satımı yapan bir bankada hesap açtıracaksın sonra internet bankacılığı şifresi alacaksın. gram olarak alım satım yapabilirsin istediğin zaman. fakat mesai haricinde yapma alım satım fiyatları arasındaki fark çok büyük olur.

ayrıca ben altın fiyatları hakkındaki görüşümü söyleyeyim. şuan altının onsu 1420 dolar gram olarakta 70.21 lira civarlarında. esasen hiç bir kimse altın yükselirmi düşermi bunu kesin olarak bilemez. fakat şuan altın niye yüksek düşünmek lazım. tüm dünyada meydana gelen kriz nedeniyle tüm ülkelerin para birimleri değer kaybetmiştir. bu nedenle herkes altına yönelmiştir. eğer krizden çıkma sinyalleri görüldüğünde herkes elindeki altını satacaktır. buda altının düşmesi anlamına gelir. bana göre kriz bitmiş değil. tüm dünyada dengeler çok çabuk değişmektedir. Eskiden büyük dediğimiz ülkeler krizle boğuşmakta ve çıkmak için birbirlerinden yardım istemektedir. iki sene önce bankadaki yaklaşık 9binlira param ile kuyumcudan atalira altım yaklaşık 6 ay sonra 14 binlira oldu. fakat alırken böyle yükleceğini tahmin etmiyordum. sadece kağıt paraya güvenmediğim için almıştım.

ottoman455
Memur
03 Ocak 2011 09:34

yukarıdaki görüşler tamamen bana ait görüşlerdir. hiçkimseye altın alın veya satın demiyorum. yanlış anlaşılma olmasın. altın normalde uzun vadeli bir yatırımdır. hiç kimse altını alıp bir hafta veya bir ay sonra yüklecek diye beklememelidir.

hayatfani
Genel Müdür
03 Ocak 2011 11:30

Altın fonu alın arkadaşlar,hesabınızın olduğu bankanın internet şubesindeki işlemlerde fon alıp satma kısmı oluyor,oradan istediğiniz miktarda alabiliyorsunuz.

03 Ocak 2011 20:07

arkadaşlar elimde 10 binim var.bir senelik yatırım yapmak istiyorum.altın yapmalı mıyım nakit mi kalsin karar veremedim doğrusu

yamanland
Aday Memur
03 Ocak 2011 23:44

75 bine az kaldı... Tahminlerim doğru çıkacak

diazem42
Aday Memur
04 Ocak 2011 07:12

arkadaşlar bence şubat ortasına kadar veya sonuna kadar düşebilir sonrası rekor kırmaya devam eder bide küresel kriz ve çin ve imf nin alım satımları etkiler yinede yatırım aracı olarak kullanılabilir

MerDiVen893
Daire Başkanı
04 Ocak 2011 08:51

Günaydın...

Şimdi alalım mı diyosun yani diazem42??

hayatfani
Genel Müdür
04 Ocak 2011 11:01

@Körbaykuş

şu an 70.000 civarında seyrediyor,69.000'in civarına ya da bu seviyenin biraz daha altına düşerse hiç bekleme hemen satın al,2-3 ay içerisinde nasıl bir değer artışı olduğuna şaşıracaksın

mütefekkür
Daire Başkanı
04 Ocak 2011 12:18

altın 2011 yılında %20 artacakmış tahminler böyle

cemzor
Aday Memur
04 Ocak 2011 13:29

Böyle bir şans yok ya, yemin ederim. Dün öğlen girdim 12.000 lira ile, öğleden beri %2,5 düştü. bugün sırf %1,5 düştü. şanssızım...

Toplam 13380 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi