Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
12 Aralık 2010 02:42

Nar Nasıl Sıkılır?

arkadaşlar şaka maka asize bir sorum olacak. nar nasıl sıkılır öğrenebilirmiyim ? yardımcı olursanız sevinirim.

Bilm-i Yorum
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2010 14:44

Biraz kötü söz söyleyince üstüne alınır sıkılır :))

http://www.youtube.com/watch?v=S1SD_cJ7waY

12 Aralık 2010 21:52

Ben nar suyu hazırladım tecrübemi paylaşayım,ben daha çok hazırlamayı değil içmeyi seviyorum o ayrı:)) hazırlaması biraz meşakkatli:)Ama size yardımcı olmaya çalışacağım.Narları 2 kg narı ayıkladık yani tanelerine ayırdık,daha sonra katı meyve sıkacağının (narenciye sıkacağı değil buna dikkatinizi çekerim)üst kısmından atıyoruz içine:)) basıyoruz çalıştır düğmesine:)çekirdekleri posa kısmında kalıyor,bir mikat su ekleyip bir saat içinde tüketiyorsunuz.Küçük bir not erklemek isterim düşük tansiyona sahip olan bireylerin narı ve suyunu çok fazla tüketmeleri sakıncalıymış.Umarım yardımcı olmuşumdur.Afiyet olsun:)

kutayhan44
Yasaklı
13 Aralık 2010 01:54

eyvalah cok sağolun arkadaşlar

burcuburcuburcu
Müsteşar
16 Aralık 2010 21:21

Ensonyüreklerölür her zamanki gibi maharetli tarifini vermiş ama ben onları ayıklayana kadar ölüyorum :) Evde katı meyve sıkacağı olmasına rağmen en son kendisine uyuz olduğum için kullanmıyorum.

Narı ikiye kes bıçakla al bir tane narenciye sıkacağı kolunu çevir sık sonra bir de üstüne portak kes sık ohhhh missss gibi iç işte bak canım çekti şimdi yarın ilk iş portakal nar almak...

öz-nur
Müsteşar Yardımcısı
28 Ocak 2011 00:21

Arkadaşlar narın tanelerini daha kolay çıkartabilirsiniz

artık plastık bir kab yapmışlar üstü süzgeç gibi tabii delik kısımları daha büyük narı ortadan ikiye bölüyorsunuz bir tahta kaşık yardımı narın üzerine vuruyorsunuz böylece nar taneleri o kaba dökülüyor

artık suyunu sıkmakta size kalmış olmadı kaşık kaşık yersiniz

ece_kimya
Başbakan Müsteşarı
28 Ocak 2011 03:15

narı ikiye kesip portakal sıkacağında aynen portakal suyu sıkar gibi yapıyorum,sadece etrafa dağılması sorun oluyo,ama çok faydalı:)

ayarr
Şube Müdürü
12 Şubat 2011 14:06

izmirdeydim kemeraltında dakkasında sıkıyorlar bütün narın üstünden ve altından narlar hafifçe belli olacak şekilde kesmişler yani her iki tarafından yuvarak kapak acmışlar katı sıkıcıda acık kısımları alta üste gelecek şekilde koyuyor ve sorunsuz ..narların dışarıda bekleyip az yumuşamış olması da etken herhalde

kelebek3589
Kapalı
15 Haziran 2011 02:52

narı tanelerine ayırmak icin bir yol söyleyeyim

mutlaka bilenler vardır bilmeyenler icin

narı 2 ye kesip bi kabın icine ters cevirin kaşıkla arkasından vurun tek tek dökülüyor uğraştırmadan.sonra sıkabilirsiniz

eşit mesafe
Kapalı
14 Ekim 2012 20:48

ortadan ikiye böl

kabuğundan(beyaz lifli kısımlarından) ayırmamalısın.sıkıştırmalı sisteme yerleştir.gerisi bilek gücü.tamamdır.

bunu insan sormaz yahu :)

güzel ülkemm
Genel Müdür
29 Ekim 2012 19:40

100 tl ye falan demir çelik kollu sıkacakalr var ya . kolu çeviriyorsun hani şu çarşılarda meyve suyu sıkanlar var portakal greyfurt mandalina limon NAR SILAR ONLAR AMA MİGROSTA FALAN 20-30 TL YE SATILANLAR İŞE YARAMAZ 100 TL LİK LERİNDEN ALACAN 10 KĞ NARI 5 DK SIKARSIN

OK PRATİK ÇOK BASİTR TEMİZLENİR YUYUN ALTINA TUT YETER YERE DÜŞÜRÜP KIRMAZSAN 50 TORUNUNA KALIR .BENİM EVDEGÖREN HERKES KENDİNE ALIYOR 10 TANEDEN FZLA mesela özlem markalı olanalrı var c

özlem

can can

maskot

vb markalar

güzel ülkemm
Genel Müdür
10 Kasım 2012 14:45

WW

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler