Editörler : E.Kayı Han

faruk_84
Memur
07 Ocak 2007 16:24

tevazu göstererek ve duada diğer inananları da o duanın içine dahil ederek ve de önce diğer muminler sonra da kendin için ettiğin dua makbuldür!!!

misyas
Kapalı
07 Ocak 2007 17:35

Sabır , sebat , duanın doğru ve isteğin sonucunun etkisi

harmanla hızı hesaplayabilirsiniz.

*tuğtu*
Aday Memur
07 Ocak 2007 18:26

DUAMIZDA KARARLI VE ISRARLI OLMALIYIZ AYRICA SECDEDE EDİLEN DUANINDA MAKBUL OLDUĞUNU DUYMUŞTUM

lemma
Aday Memur
07 Ocak 2007 19:14

dua bazı zamnlarda daha kabul olur

mesela;

yağmur yağarken edilen dualar

misafirlikte edilen dualar

yolculuk esnasında yapılan dualar

kadir gecesi kandillerde yapılan dualar

ayrıca bazı günlere özel dualarda var

mesela arife günleri 1000 ihlas okuduktan sonra edilen dualar....

Dagcioglu
Aday Memur
09 Ocak 2007 20:34

dua etmek tıpkı toprağa tohum atmak gibidir; lakin toprağa tohum atıp da acaba tohum ne olmuş diye iki de bi açıp bakarsan tohum tohum olmaktan çıkar, duadaysa ben dua ettim de ne zaman kabul olunacak diye insan düşünceye kapılırsa dua da tohum gibi özelliğini kabul. rabbim ettiğimiz duaları yeri ve zamanı geldiğinde kabul edicektir inşallah

anything
Kapalı
25 Temmuz 2007 06:21

allahım soruya bak

kardeşim sorunun cvbını allah bilir

baslıktan sonra yorumları bile okumaya gerekk yok

duayıda etiğinide kendi hayatına kendin çekiyosun

bu konuda şu söylenebilir

NE KADAR SAMİMİ VE GAYRETLİYSEN O KADAR HIZLISINDIR

Nur_yolu
Kapalı
02 Ağustos 2007 11:11

selamün aleyküm arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla rabbimin hiç geri çevirmeyeceği kabul edeceği duayı şöyle yapmalıymışsın ilk önce yüce allahım binlerce kere hamdü senalar olsun sana yarabbi sonra peygamber efendimiz (s.a.v) ve ashabına selatü selamlar olsun yarabbi deyip 3 defa allahümmesalli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed diyeceksin arkasından ne istiyorsan onun için dua edeceksin duan bvitince tekrar 3 defa allahümmesalli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed diyeceksin rabbimin izni ile dularımız kabul olur inşaallah

herbalist
Memur
02 Ağustos 2007 18:53

nuryolu bende senin dedigin gibi duymustum arkadaslar sunu bilinki dua için sabır lazım dular mutlaka kabul olur bu dünyada olmazsa öbür dünyada buna inanın

karakum77
Daire Başkanı
02 Ağustos 2007 20:38

aps yap:) rabbim kimin duasına ne zaman ne karşılık vereceğini bilir..hızlısı yavaşı mı var:)

iyikivarsin
Kapalı
03 Ağustos 2007 00:01

ashabı bedir evet bende duydum isimleri hürmetine duaların çabuk kabul olduğunu.

filizkimyager
Kapalı
03 Ağustos 2007 13:31

dua mu'minin silahıdır.

peygamberimizin ismini dua öncesi ve sonrası anmak.

leylastl
Aday Memur
04 Ağustos 2007 12:47

ısrarla dilediğin halde bağışların gecikmesi seni umutsuzluğa düşürmesin.çünkü allah duaların kabul olunacağına söz vermiştir.ancak kabul edeceği dilek,senin kendin için istediğin değil o`nun senin için beğeneceği olacaktır.ve kabul,senin istediğin zaman değil o`nun istediği zaman olacaktır...allaha emanet olun

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi