Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
«26272829303132333435363738
26 Şubat 2011 19:58

recep_hoca
Kapalı

AnLamadığım Bişey var SERVETTİN_3 sen bu kurumdan değilsin bu kurumla bu sayfa ile neden ilgileniyorsun hiç olumlu bişey yazmıyorsun amacın nedir ki senin... yani sanane kimin ne istediği seni ilgilendirmiyor ki fahri çalışan olsun çalışmayan olsun sanane yani neden seni alakadar ediyor ki hangisi olursa olsun seni ilgilendirmiyor.Git hangi kurumda isen onun sayfasında Yaz...

26 Şubat 2011 20:15

servettin_3

recep hoca

öncelikle fahri kuran kursu hocası kuzenlerim var onların ricası ile bu konuyla ilgileniyorum

burda güzel bir mücadele başlatmışlar fakar sorun şu bu bölümde sürekli aldılar alacaklar gibi laflar ediliyor

ben soruyorum böyle bir çalışma yok deniliyor diyanetin merkezinde diyorlaki yeterince ses çıkmıyor...

burdaki arkadaşlar hayal dünyasında sayıyı çoğaltmaktan bahsediyorlar anlamadım siz şimdiye kadar çalışmış bütün fahrileri mi aldırıyorsunuz 4-b ye

adamlar zaten bir alım yapacak ama bu alım fahriler ile ilgili değil genel bir alım olacak yeterliliği olan kpss ye giren felan ama zaten bunu herkes biliyor...

Siz daha ne yaptığınızın farkında diilsiniz yada sadece sizin şarlarınızı taşıyanları 5b ye aldırmaya çalışıyorsunuz...

bu tutmaz gelin açıklayın neyse olay......

o zaman bu bölümdekilerin mücadelesi fahriler için değil genel anlamda yeterliliği ve kpss olanları aldırmak........

26 Şubat 2011 20:22

zinedya

servettin önce müsadenle gülmek istiyorum. hahahahahaha

senin açından benimle ilgili analizlerin çok doğru şu varki bataklıkta olan sineğin göreceği tek şey çamurdur dolyısıyla senin bende gördüğünü zannettiğin şeyler normal çünkü görebileceklerin onlarla sınırlı insanların haklarına köstek olarak siyaset yaparak yalancı mason, sanki fahrileri başbakan yapıcaksınız gibi aşağılamalarla ateşten uzaklaşıyor cennete yaklaşıyorsan yolun açık olsun

26 Şubat 2011 20:28

tebessümm
Kapalı

hay allah razı olsun sayın servettin_3.günlerdir takip ediyorum yazıları da nihayet sadede gelindi gibi konu sonunda...çok güzel özetlemişsiniz olayı..diyanet zaten alım yapacak ve normal olacak bu kpss ye giren yeterliliği olan ve bunların da puan üstünlüğüne göre bir alım olacak inşallah...fahriler alınsın fahri olmayanlar baksın vay be..o zaman mebde yıllardır çalışan ücretli öğretmenler de kalksın biz de sözleşmeli olmak istiyoruz desin o halde yapılan sınavların alınan puanların ne önemi var dimi yok diyorsanız bizde de var o belgeler biz de sınavlara girdik o zaman niye biz alınalım diyorsunuz allah aşkına alım olsun deseniz ya. alım olsun yap tercihini kazanırsan görev senindir zaten..

26 Şubat 2011 20:52

servettin_3

benin 2 kuzenim var biri şimdi fahrilik yapıyor yeterliliği yok

öbürü şimdi fahrilik yapmıyor ve yeterliliği var

Evet sırrımim fakihahmed lütfen bana amacınızı söylermisiniz hangi şık

1-Daha önce çalışan fahriler

2-şimdi çalışan fahriler..

3-Sadece sizin şartlarınıza uyan bir alım

3-Genel anlamda bir alımmı...

eğer daha önceki yıllarda çalışanları kastediyorsanız o zaman şimdi fahri çalışanlar nolcek

eğer şimdi fahri çalışanları kastediyorsanız o zaman eski fahri çalışanlar nolcek

eğer genel anlamda bir alım diyorsanızı o zaman yeterliliği olmayan ve şimdi fahri çalışan ve size bu bölümde destek olanlar nolcek bence siz daha niçin mücadele ettiğinizi bilmiyor yada net olarak sölemek istemiyorsunuz.

26 Şubat 2011 22:45

oomer
Yasaklı

Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım bekliyoruz." Yıllardır Kur'an kurslarında bayan öğreticilik yapan bayan hoca hanımlar 4 yıllık ilahiyat ve ilahiyat ön lisans mezunu olduklarını belirterek, Kur'an kurslarında yüzlerce talebe yetiştirdiklerini söyledi.

Aksaray Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı?yı makamında ziyaret eden bayan Kur?an kursu öğreticileri yardım istedi. Her an kadroya alınmanın ümidi ve işten çıkarılmanın korkusu ile stres yaşadıklarını belirten hoca hanımlar Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan son düzeltmelerde son 5 yıl içerisinde sadece 6 ay vekil imamlık yapanların kadroya alındığını, kendileri ile ilgili hiçbir gelişmeden bahsedilmediğini söyledi. Kendileri gibi yüzlerce Kur'an kursu öğreticisinin devletten kadro beklediğini hatırlatan hoca hanımlar, "Fahri imamlara verilen hakların bize de verilmesini istiyoruz. Kur'an kursu hocalarının da 4B veya kadroya alınmasını istiyoruz. Bu konuda Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım bekliyoruz." dedi.

Ayrıca bayan hoca hanımlar şu an görevde olan kadrolu kuran kursu hocalarından görev konusunda hiçbir farklarının olmadığını belirterek, ?Aynı görevi yapıyoruz ayrıca mesleğimizi severek yapıyoruz. Ama her an işten çıkarılma korkusu ile yaşıyoruz. 6 ay fahri imamlık yapan arkadaşlarımıza kadro talebinde bulunuldu. Bu talebin bizim için de geçerli olmasını istiyoruz.? şeklinde konuştular.

Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı ise konu ile ilgili ne gerekiyorsa yapacağını söyledi.

27 Şubat 2011 00:46

gazeteci1

bak sayın servettin_3 ne istediğimizi sayfayı baştan sona okusaydın bunu anlardın ,ama tekrar açıklayalım bazıları çit dikişle anlar.öncelikle kamuya 4/aveya 4/b alımyapılırken mutlaka kpss sınavı gerekir bu bir ,ikincisi hangi kuruma alınacaksa o kurumun kendi şartları ilave edilir ,ayrıca kurum kendide özel alım şartıda koyabilir.üçüncüsü,biz talebimizde (2010)kpss olan ,yeterliliği bulunan ,fahri çalışanlar içinden bir alım yapılmasını istedik ,tıpkı 2007de 2500,2008 de ki450 alımında yapıldığı gibi..bu talebimizi ilettiğimiz faruk çelikin müdürü bu şartların yanısıra üç farklı madde üzerinde düşündüklerini söyledi...bizim amcımız bir çalışma yapılıyor fahrilerle ilgili ama bunun şeçimden önceki alımda olmasına çalışıyoruz çabamız bunun içindir..yoksa 2011de bir alım olacak ama yine 150 200 kişilik bir alım olursa çok kişi madur olur,fahrilerin sayılarını sunarak alımdaki sayınında yüksek olmasını istiyoruz...eğer samimi isen sende elini taşın altına koyarsın,çalışırsın birilerine oturduğun yerden çamur atmak kolay..hem bu kurumu bu kadar eleştiriyorsun ,neden kuzenlerini bu istihdam edilmesi için çabalıyon, daha mutlu olacağınız yerde olun bence...hem bir kurumu baştan sona kötülüyecen hem orda yakının için kadro isteyecen bence sende ne istediğini bilmiyosun .....

27 Şubat 2011 00:50

gazeteci1

arkadaşlar dahada ne istediğimizi anlamayan varsa bakanlara ve vekillere verdiğimiz istek metnimiz burada:SAYIN VEKİLİM,

KONU: Fahri Kur?an Kursu Öğreticileri.

Diyanet İşleri Başkanlığının taşra teşkilatında, FAHRİ KURAN KURSU ÖĞRETİCİLİĞİ yapan görevlileriz. Sizlere mağduriyetimizi bildirmek istiyoruz.

Öncelikle bizim geçerli YETERLİK ve KPSS belgemiz mevcut ve çoğumuz yıllarca fahri olarak çalışmaktayız. Son 5 yıl içinde Fahri görev yapan ve şartları uygun BİNLERCE aday mevcut. (Memurlar.netteki Fahrilerin iletişim formu verilerine göre, YETERLİK ve KPSS belgeleri mevcut ve halen görevde olan FAHRİ sayısı 2.150, son 5 yıl içinde FAHRİ görev yapmış fakat şu anda görev yapmayan fakat YETERLİK ve KPSS belgeleri bulunan aday sayısı da 2.700 civarında ve toplam şartları uygun 4.850 FAHRİ aday beklemede.)

---- MAĞDURİYETİMİZ VE BEKLENTİLERİMİZ----

1. Öncelikle FAHRİ KUR?AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ Diyanet İşleri Başkanlığının önünde duran büyük sorunlardan birisidir. Yıllardan beri var olagelmiş kurumun tabiri caizse baş elemanlarından birisidir. Başkanlığın vazgeçilmez bir başka ifadeyle tecrübeli- uzman elemanıdır. Nasıl ki, her yıl yeni Kur?an Kursu veya önceden açılmış Kursa ihtiyaçtan dolayı yeni sınıf açılıyor. Bu Kurslara yeni öğretici ihtiyacı doğuyor. İlk akla gelen daha önce FAHRİ görev yapmış, şartları uygun adaylara başvuruluyor. Ve ilgi onayla görevlendiriliyor.Başkanlık halen (2010-2011 eğitim-öğretim yılı itibariyle) görev başında bulunan 4.850 civarında bulunan FAHRİLİK sorununa çözüm getirmesi gerekmektedir.

2010 yılında Fahrilerin ekders ödemeleri sorun olmuştu. Hatta 2010 yılı EKİM-KASIM-ARALIK ayında Türkiye?de birçok Müftülük Fahrilere ekders ücreti ödeyemedi.

2. 2006 ve 2009 yıllarında yapılan Yeterlik belge sınavından bekleyen ve halen görev alamamış 4000-5000 civarında aday varken, başkanlığınız 2011 yılında (19 mart gibi) yine yeterlik belge sınavı yapacak. Zat-ı Alinizce bekleyen adayların eritilmesi daha uygun değil midir?

3. Fahrilerin çalışma şartları hem çok ağır hem de maddi yönden çok mağdurdurlar. Kadrolu görevlilerle aynı şartlarda çalışıyoruz. Görev yaptığımız yerler çok uzak. Evimizi geçici (Fahri) olduğumuz için taşıyamıyoruz. Birçoğumuz 2-3 vasıta ile gidip geliyor. Ve birçoğumuz da evli. Ücret olarak ta kadrolu öğreticilerin maaşının yarsından da az bir ücret alıyoruz. Tatillerde ücret işlemiyor. Vekil imamlar asli görevlinin maaşının 3/2 sini almaktadırlar. Fakat Fahri Öğreticiler haftalık girmiş oldukları ders saatine göre ücret alabilmektedirler. Sigorta sorunumuz uzun yıllardan beri vardı. Ama son 2 yıldır kurum tarafından bir kısmı ödeniyor.

4. Müftülüklerin can simidi gibiyiz. Fakat görev yaptığımız kursa kadrolu veya 4/b sözleşmeli görevli atandığı zaman biz boşta kalıyoruz.

5. Fahrilerin 4/b sözleşmeli kadroya alımıyla ilgili örnek 2007 yılında[ 2500 Fahri Öğretici] 4/b?ye ve 2008 yılında da[ 450 Fahri Öğretici] yine 4/b?ye alınmıştır. Bu yıllarda sınava girme şartlarından birisi de FAHRİ görev yapma şartı idi.

6. En büyük sıkıntımız STRES ile beraber görev yapıyor olmamız. Acaba bu dönem mi yoksa ikinci dönem mi yerime atama yapılacak ve benim görevime son verilecek endişesiyle hemhal oluyoruz. Çalıştığımız Kuran Kursunda devam edebilme garantimiz olmadığı için sürekli stres içindeyiz Bu yüzden görevimize dört elle sarılıyoruz.

7. En büyük avantajımızda YILLARIN TECRÜBESİNE sahip olmamızdır. Ve içimizde HAFIZLARIN yoğunlukta olmasıdır.

8. Fahri görev yapan öğreticiler varken ve şartları uygunken, hiç fahri görev yapmamış adaylar içinden normal alım yapılıyor. Bu da bizim aşk ve şevkimizi kırıyor.

9. 2010 yılı içinde ki normal alımlarda, öncelikle kadro sayısı az (150-200 kişi) olduğundan ve 4/b sözleşmelilerde başvurabildiklerinden, maalesef Fahrilerden yerleşenlerin sayısı bir elin parmak sayısını geçmez. Normal alımlarda KPSS puanına göre mülakata çağrıldığından, Fahriler olarak KPSS puanımızın düşük olmasından dolayı 3 katına dahi giremiyoruz. Fahrilerde 3-5-8 hatta 10 yıllık görev yapanlar var. Okuldan mezun olalı 5-6 yıl olmuş. KPSS sınavında70-75-80?i geçemiyoruz. Ama yeni mezun adaylar bilgi taze olduğu için KPSS sınavından 85-90-95 alabildikleri için öncelikle onlar çağrılıyor. Mesleki yönden sınavla alınmış olsa veya Yeterlilik belgesi puanına göre çağrılmış olsa bizim haklılığımız ve başarımız ortaya çıkacak.

10. Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişleri Denetim ve Teftiş Raporları Fahrilerin başarısını belgeleyecektir.

11. Sayın Bakanım,biz şöyle haykırıyoruz. BİZİM 4/B?YE GEÇİRİLMEMİZ KONUSUNDA TÜM ŞARTLARIMIZ UYGUN. HİÇBİR ENGEL YOK. KPSS VE YETERLİK BELGEMİZDE VAR. EN ÖNEMLİSİ TECRÜBEMİZ VAR. TEŞKİLAT YASASINDA VEKİL İMAMLARLA BERABER BİZİMDE 4/B?YE GEÇİRİLMEMİZ KONUSUNDA ÜMİT VERİLMİŞTİ. ZAT-I ALİLERİNİZDEN FAHRİLER İÇİN YENİ BİR ÜMİT IŞIĞI BEKLİYORUZ.

Sayın Vekilim ,

2011 Nisan ayı içinde 4/b sözleşmeli alım olacağı, bunların içinde Kuran Kursu Öğreticiliği kadrosunun bulunmadığı bilgisine ulaştık.

Takdir edersiniz ki, Özveri ve sabırla yapmış olduğumuz bu görev, milletimiz adına yüce ve kutsal, neslimiz adına büyük-küçük fark etmeden gerekli ve elzem bir görevdir.

T.B.M.M? inde görüşülüp Cumhurbaşkanınca onaylandıktan sonra yürürlüğe giren teşkilat kanununa eklenen ek 15. madde gereğince, belirlenen şartlara haiz Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımların 4/b statüsüne alımı yapılmıştır.

Söz konusu kanun Fahri Kur?an Kursu Öğreticilerini de umutlandırmıştı. Ancak aradan geçen zaman içerisinde atanma ile ilgili herhangi çalışma yapılmamıştır.

Sayın Vekilim,Aynı şartlara haiz Fahri Kur?an Kursu Öğreticilerinin de, Vekil İmam-Hatipler gibi 4/b sözleşmeli statüye alınması konusunda Zat-ıAlinizin yardımlarını beklemekteyiz.

27 Şubat 2011 00:53

gazeteci1

arkadaşlar gerekli açıklama yapılmıştır ,artık bu servettin_3 ve ona benzer olumsuz yazı yazanlara lütfen itibar etmeyelim ,cevapta yazmayalım.herkes sebatla çalışmalarına devam etsin ,inşlh olumlu sonuçlara ulaşırız...selam ve dua ile...

27 Şubat 2011 12:02

sabırlı35

FAHRİ İMAM HATİPLER SİZ NE DURUYORSUNUZ HAYDİ İŞ BAŞINA BİZDE İSTERİZ DEYİN

bakın fahri k.k.ö ne güzel haklarını aramakta sizler ne duruyorsunuz .sizde hakkınızı arayın.gerekli yerlere fax ne bileyim bütün millet vekillerine sendikalara dilekçe yazın .bir şeyler yapın

27 Şubat 2011 17:56

servettin_3

Sayın çift dikişçi gazeteci1 beyefendi açıklamanızdan şunu anladım

Siz hem şuan görev yapan hemde daha önce görev yapmış olan bütün fahri öğreticiler için çaba gösteriyorsunuz bu iyi fakat

şunu sölim şuan fahri olarak çalışanların 4-b ye atanmaları daha kolay bunu sölemek gerek

çünkü mevcut olan hak üzerinden hak verilir..yani diyanet kalkıp daha önceki yıllarda fahri çalışanlarla ilgili bir çalışma yapıp ardından bu sonuçlandırmaz sadece diyanet değil hiçbir kurum yapmaz

ancak verilmiş bir hak üzerinden yani fahrilik üzerinden 4/b alım alur gerçek olan budur....... ve bunun üzerinde durmak gerekirdi..

bakın olumsuz yazdığımdan bahsediyorsunuz allah aşkına ben bir ilçe müftüsüne sordum varmı fahrileri 4b ye alım adam burdan takip ediyor ve ilçesindeki fahri öğreticilere bu başlıktan aldığı bilgiler doğrultusunda konuşuyor ve hep olumlu konuşuyor

oysa diyanet merkeze sorduğumda burda çalışanlar kadar umut verici konuşmuyolar

bir abi tavsiyesi bence alımı şuan çalışan fahriler üzerinde yoğunlaştırmalısınız.....yada yoğunlaştırsaydınız şimdiye bir sonuç alınmıştı.....

bakın benim akrabalarımdan biri çalışıyor biri çalışmıyor mesele bu değil mesele mantıklı olan verilmiş hak üzerinden hak elde etmek.....

28 Şubat 2011 02:21

syusuf

vekil imamlar da çalışma başlatmışlar. yeni vekil olanlar . mini torba yasa çıkacağından bahsedyolar....

28 Şubat 2011 10:05

FAKİAHMED

s.a arkadaşlar bu çalışma bütün fahriler için beş yıl altı yıl çalışmış ama şu an görev almamış insanlar var haktan hukuktan bahsediyon servettin 3 biz herkes için diye yola çıktık sonuç alınsada alınmasada bu böyle hem formu eleştiriyorsun milleti mason yapıyorsun diyaneti rencide eden yazılar yazıyorsun o kurumdan medet bekleyip akrabalarını yerleştirmeye çalışıyorsun hey hak diyorum

28 Şubat 2011 10:51

servettin_3

1-fakihahmed eğer bütün fahriler için çalışma yapıyorsan bir hayalin peşindesin hiçbir kurum bu alımı yapmaz ancak şuan fahri çalışanlar alınabilir............

2-Allaha şükür diyanet kurumundan medet beklemiyorum...bir çabam varsa bunu sbebi belki doğru insanlar bu kuruma girerse kurumu düzeltirler..

Bu kurum hakkında sölediğim herşeyin arkasındayım....

malesef ülkemizde halka ait olan devlet kurumlarını kendi babasının çiftliğiymiş gibi kullanan memur ve yöneticiler var..her kurumda da

Ama asıl konu ancak verilmiş bir hak üzerinden hak idda edilir..

Hiçbir kurum daha önce kendi bünyesinde vekil fahri çalışanlarla uğraşmaz- uğraşmamış ülkemizin tarihinde böle bir örnek yok...

bundan bir ay önce diyanet fahri çalışan imamları sözleşmeye aldı daha önceki ylllarda çalışanlarla ilgili bir durm söz konusu bile olamadı gerçekçi olup kendinize gelip düşünün..............:--))

28 Şubat 2011 11:05

servettin_3

sadece çalışan fahrilerin 4-b ye alınabileceğini sölemem hak ile ilgili bir durum değildir....

bu konuda toptan bir çalışmanız varsa oda suya yazı yazmaktır..

kendinizi kandırmayın ve sadece çaılanlar için bu mücadeleyi verin demenin hak boyutu şöyledir,eğer hak noktasından bakarsak işlerin çok farklı boyutları ortaya çıkacaktır...

Sadece iki örnek vereceğim

sözleşmeli kuran hocalarının birbuçuk alması ve sahip oldukları haklar ile aynı işi yapan fahrilerin dört- beşyüz alması hak mıdır...

besmele bile çekemeyen insanların imam olması hakmıdır...........

hakk kelimesini nefsi zorbalıklarınız için harcamayın.......

28 Şubat 2011 11:45

imamet

Arkadaşlar sağlam bir kaynaktan almış olduğum bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum. Şu anda mecliste mini torba yasa çerçevesinde Diyanetteki resmi kuran kurslarının çalışma statüleriyle ilgili bir düzeltme çalışması yapılacakmış.Fahrilerle ilgili sözkonusu taleplerimizi içeren FAKS VE MAİL leri yoğunlaştıralım.Ankaradan randevu alabilecek varsa alıp Ankaraya kadar tekrar gidelim.

ARKADAŞLAR BİZİM GÖREV ALACAĞIMIZ BİR KURUMU BU KADAR PERVASIZCA YEREN, YERİN DİBİNE BATIRAN,KÖTÜLEYEN VE KÜÇÜMSEYEN servettin rumuzla malum şahsa hiç kimse cevap yazmasın ki, o da bu formda muhatap bulamasın. Bir defa kendisi vekil ve fahrinin ne olduğunu bilmiyor. Daha 1 ay önce vekiller alınmasına rağmen, o şahıs fahrilerin alındığını söylüyor.Zihin bulandırmaktan başka bir görevi yok. S.A

28 Şubat 2011 12:03

iebrar

sa. sayın imamet kardeş böyle birşey kesin olarak varmı çünki herdefasında hayallerimiz suya düşüyor.yeni bir umut bu ama bilemeyiz.

28 Şubat 2011 13:05

FAKİAHMED

S.A SAYIN İMAMET CUMA GÜNKÜ 3 SAAT SÜREN GÖRÜŞMEDEN SONRA BÖYLE BİR ŞEY BEKLİYORDUM ANKARADAN BİLĞİ ALMAYA ÇALIŞIYORUZ BİLGİ ALIR ALMAZ PAYLAŞACAGIZ RANDEVU İÇİNDE UĞRAŞIYORUZ BİR GELİŞME OLURSA PAYLAŞALIM LÜTFEN SERVETTİN3 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNEDE AYNEN KATILIYORUM ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

28 Şubat 2011 14:01

servettin_3

imamet zeka seviyenize inerek tekrar yazayım

fahrilik vekillik içerik olarak farklı şeyler ama zaten bundan bahetmedim ben şunu söeldim

fahrilik ve vakillik ikiside diyanetin vermiş olduğu birer hak tır.

ve diyanet imamlara vermiş olduğuvekillik hakkını 4b ye çevirdi

aynen kuran hocalarına verdiği fahrilik hakkınıda 4-b ye çevirebilir..

yani fahrilik ve vekillik verilen haklardır bu haklar üzerinden hak arttırımına gidilmesi gerek...

ikincisi diyanette çalışanlarların statüsü ile ilgili bir çalışma felan yok uyduryorsunuz.........

insanlara umut vermeye devam ama ne amaçla yaptığınızı bilmiyorum....

28 Şubat 2011 14:12

FAKİAHMED

sevettin-3 hakikaten zeka sorunun var.imamet kuran kurslarını çalışma statüleri görüşülüyor diyor sen ne anlıyorsun daha fazla kendini küçük düşürme kardeşim yazılanı anlamıyorsun bari susmayı bil

Toplam 753 mesaj
«26272829303132333435363738
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon