Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : Adversarykonserwatifkjhu
16 Aralık 2010 23:57  

Milli Saraylar, Dış Tic.Müs.lığı, Hazine Müs.lığı vb. kurumlar KPSS tercih kılavuzunda neden yok?

Milli Saraylar, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Hazine Müsteşarlığı, Devlet İstatistik Enstitüsü, Devlet Planlama Teşkilatı, Devlet Personel Başkanlığı, Merkez Bankası vb. gibi güzide kurumlar ve belediyeler tercih kılavuzunda neden yer almıyor?

Neden bu kurumlara merkezi sisteme göre atama yapılmıyor?

Maaşları ve sosyal imkanları tecih kılavuzunda yer alan çoğu kurumdan çok çok iyi durumda olan bu kurumlar personel ihtiyacını nasıl karşılıyor?

Tercih kılavuzunda yer alan kurumların %90'ı ya maaş bakımından yetersiz, ya çalışma saatleri çok düzensiz yada kariyer imkanları çok yetersiz. Kısacası istenmeyen kurumlar. Bu çok önemli bir konu ve herkesin dikkatini bu noktaya çekmek istedim.

17 Aralık 2010 00:08

m_karakaya
Kapalı

devlete mal memur lazım

17 Aralık 2010 01:05

ziraat05

mülakattala alıyolar yani yarı torpil

17 Aralık 2010 10:51

archan

Aslına bakarsanız yukarıda adı geçen kurumlar kariyer memurlukları olarak adlandırılan uzman yardımcısı v.b. kadrolara sahip olduklarından merkezi alımla personel almamaları kısmen doğru sayılabilir. Çünkü biraz olsun uzmanlık gerektiren pozisyonlar bunlar.

Buradaki asıl sorun şu ki: alımlarında ilk kriter kpss puanı, ikinci kriter kurumun kendi yaptığı sınav, buraya kadar genel olarak bir sorun yok ama üçüncü kriter olan mülakat suistimale açık. Bu yüzden olması gereken ya mülakat aşamasını seçim çıkarmak ya da suistimalleri ortadan kaldırmak. Suistimalleri ortadan kaldırmak imkansıza yakınsadığı için mülakat aşamasını kaldırmak sorunu çözebilir.

17 Aralık 2010 11:26

LoCuTuS

dostum ıyı memurluklara mülakat(torpille) alıyorlar :D

17 Aralık 2010 20:16

robertomami11

Sevgili archan neden 2 aşamalı sınav yapılıyor? KPSS amacı adında saklı bir sınav değil mi? Saçmalamayalım lütfen. Ayrıca bu kurumlarda süper zekalılar değil torpilliler çalışıyor. Uyumayalım.

18 Aralık 2010 12:30

robertomami11

Gncl

18 Aralık 2010 14:18

robertomami11

GNCL

19 Aralık 2010 00:53

archan

Hiç de öyle değil? Bu kurumlar Türkiye'nin en önemli kurumları kpss bir sıralama sağlıyor; ama yukarıda saydığın kurumlar uzmanlık ister ve ona göre çalışanlara sahip olmalıdır. Ayrıca ben mülakat konusunda bir şey diyemem demedim, ama kurum sınavı gereklidir.

Bu arada diğer kurumları bilmem; ama yukarıda ismi geçen "Hazine Müsteşarlığı" uzman yardımcısı alırken yaklaşık 45 dk.- 1 saat süren mülakatlar yapıyor. Bu mülakata giren ve kazananlarla görüşürsen, adam kayırmanın olmadığını görürsün.

19 Aralık 2010 09:28

robertomami11

Ya Archan,

Bu kurumlarda hiç mi VHKİ, sekreter, evrak memuru, santralci, elektrikçi, şoför, aşçı, temizlik görevlisi vs. çalışmıyor. Onlar da mı uzman?

19 Aralık 2010 11:51

khayyin

Saydığın kadroların ayrı sınav ve mülakatla alındığını zannetmiyorum ve yukarıdaki yazdıklarımı A kadrolar için yazmıştım.

B tipi kadroların alım yöntemini ve ihtiyacı ilgili kurumlara bilgi edinme vasıtasıyla sorabilirsin. O noktada tam bir bilgim yok.

24 Aralık 2010 12:22

robertomami11

Bu çok önemli konuda herkes uyuyor, anlamıyorum.

05 Ocak 2011 08:13

robertomami11

G

N

C

L

25 Haziran 2011 01:06

robertomami11

gncl

26 Haziran 2011 09:14

robertomami11

Güncel