Editörler : crops35
17 Aralık 2010 20:03

Asalet Tasdiki Olmadan Askerlik

15/06/2010 tarihinde göreve başladım.Asaletim 1 yıl içerisinde tasdik olacak ama Ağustos 2011 de askere gideceğim.Sorum şu olacak eğer asaletim tasdik edilmez 2 yıla uzarsa ben askere gidip geldiktn sonra Haziran 2012 de mi tasdik olur yoksa askerlik yaptığım süre kadar daha mı bekleme gerekecek.İşe başladığım süre mi göz önünde tutulur

isa_k85
Aday Memur
08 Ocak 2011 00:43

arkadaşlar cevap yazarsanız sevinirim.

__PraMiT___
Daire Başkanı
08 Ocak 2011 21:35

güncel.

deli-cocuk1453
Aday Memur
11 Ocak 2011 18:11

657 de en az bir yıl en fazla iki yıl içinde asaletin tasdik edilir diye biliyorum askerlikte bu süreden sayılması gerekiyor sen yinede 657 yi oku bizden bir memur askerde ve mayıs gibi gelecek asaleti ise iki senyi doldurdugunda askerde olsun olmasın tasdik edilecegi söyelniyor. Bu konuda personel daire başkanlığındanda bilgi alabilirsiniz.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
12 Ocak 2011 19:47

Aday memurların 1 yıldan önce asaleti tasdik olamaz, 2 yıldan da geç asaleti tasdik olamaz, yani aday memurun asaletinin tastik olması çalıştığı kurumun inisiyatifinde olan bir durumdur, çalışılan kurum 1 yıl bitiminden sonra asaleti tasdik edeceği gibi, 2 yılın dolmasına yakın bir zaman kala da asaleti tasdik edebilir.

Askerlik konusuna gelince;

Erkek olarak görev yapan memurlar, askerlik hizmeti süresince ücretsiz izinli sayılırlar, terhis olduktan sonra 30 gün içinde çalışılan kuruma müraacat edilerek göreve tekrar başlanılabilir, kişi 30 gün içinde göreve başlamaz ise istifa etmiş sayılır.

Aday memur asaleti tastik olmadan askere gitmiş ise dönüşünde ne olur?

Asalet tastik konusunda ki görüşüm şu şekilde; kişi göreve başlayalı sekiz ay olmuş olsun,askerede 8 ay sonra gitmiş olsun, askerden de gelmiş olsun, bir yıl olması için 4 ay daha çalışması gerektiği için toplamda 12 ay çalıştıktan sonra asaleti tastik olur diye düşünüyorum.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi