Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27bilgecee10
23 Aralık 2010 08:41  

ÇSGB İş Müfettişi Yrd.lığı sınav ilanı (05.02.2011)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından :

İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI

İŞ MÜFETTİŞİ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı?nda açık bulunan 32 adet İş Müfettişi Yardımcılığı kadrolarına, Ankara?da yapılacak sınavla 17 hukuk fakültesi mezunu, 5 maden, 5 elektrik, 5 inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi olmak üzere, İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır.

Sınava katılma şartları;

A) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki nitelikleri haiz olmak,

B) Sınavın açıldığı yılın ocak ayının birinci gününde otuz yaşını doldurmamış olmak (askerlik ödevini bitirmiş olanlar için askerlikte geçen süre eklenir),

C) 2009 veya 2010 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavına katılmış ve İşin Yürütümüyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP-21, KPSSP-79 ve KPSSP-103 puan türünden en az 75 puan, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği ile ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP-13 puan türünden en az 75 puan almış olmak,

(Başvuruda bulunan adaylardan puan sırası en yüksek olandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 4 katı (68 hukuk fakültesi mezunu, 20 maden, 20 elektrik, 20 inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi) sayıda adaya sınava giriş belgesi gönderilerek sınava davet edilecektir. Ancak sınava davet edilecek son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer adaylar da sınava çağırılacaktır)

D) İşin yürütümü yönünden başvuracak adaylar için; üniversitelerin hukuk fakültelerinden veya bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksek okullardan birini bitirmek,

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğiyle ilgili teftiş görevine başvuracak adaylar için; maden, elektrik, inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi olmak,

E) Sağlık durumu yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli olmak,

F) Tutum ve davranışları, varsa sicili yönünden müfettişliğe engeli olmamak,

G) Bu sınava ikiden fazla girmemiş olmak,

H) Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte diğer belge ve bilgileri eksiksiz olarak Kurula vermiş olmak.

Başvurular 03.01.2011. günü başlayacak, 18.01.2011 günü çalışma saati bitiminde sona erecektir.

Sınava girecek adaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya posta ile başvurabileceklerdir. Posta ile yapılan başvurularda, yukarıda belirtilen belgelerin İş Teftiş Kurulu Başkanlığına en geç, son başvuru tarihi olan 18.01.2011 günü mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır. Bu süreden sonra gelen belgeler kabul edilmeyecektir. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Yazılı sınav 05.02.2011 tarihinde Ankara?da yapılacaktır. Yazılı sınava katılmaya hak kazananların listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/itkb.portal internet adreslerinde ilan edilecek, sınavın yapılacağı yer ve saati gösteren sınav giriş belgesi, sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca posta yoluyla gönderilecektir.

Adaylar alacakları ?Sınav Giriş Belgesi? ile ayrıca fotoğraflı kimlik belgesini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi v.b.) göstermeden sınava katılamazlar. Yazılı sınavda 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan alarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarih yazı ile bildirilecektir. Ayrıca, yazılı sınavı kazanan adayların isim listesi ile sözlü sınavın yer ve tarihi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı?nın giriş katında ve http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/itkb.portal internet adreslerinde ilan edilecektir.

Başvuru koşulları, sınav konuları ve detaylı bilgiyi içeren broşür ile başvuru formu, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı?ndan ve http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/itkb.portal internet adresinden temin edilebilir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

İş Teftiş Kurulu Başkanlığı

İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA

23 Aralık 2010 12:56

umuttumuttttt

maden mühendisleri için ayrı kontenjan belirlenmesi iyi olmuş.

23 Aralık 2010 13:39

harunsoner

inşaattan başvuracak arkadaşlar puanları ile birlikte paylaşım yapabilir mi , ona göre başvuru yapalım.

benimki 79.

23 Aralık 2010 15:34

umuttumuttttt

baslıktaki sınav tarihi 2011 olacak..

23 Aralık 2010 15:50

day_moon

umutttumutt

evet haklısın :)))

24 Aralık 2010 00:12

felix10
Kapalı

son alımda kazanan ve iş müf.yard.olmaya hak kazanan birisi olarak,zorlu geçecek bu yolda hepinize başarılar..

24 Aralık 2010 10:05

tek-yön-06

yeni girecek arakadaşlara şimdiden başarılar

SON alımda İ.İ.B.F alırken bu sefer almıyor olması vede bir kısım mühendisliklerden istemiyor olması dışında ...

girecek olan arakdaşlarA şimdiden başarılar

hak eden kişilerin kazanamsı dileği ile ...

24 Aralık 2010 15:15

umuttumuttttt

piyasada işsiz mühendis ve hukukçu kalmadı galiba:)

24 Aralık 2010 17:17

umuttumuttttt

güncel..

24 Aralık 2010 23:04

aga1907

bu sınava elektrik elektronik mühendisleri başvurabilirmi arkadaşlar?

26 Aralık 2010 23:45

akor

Kaç puanla kapatır acaba...?

27 Aralık 2010 11:36

umuttumuttttt

hukuk ve madenden başvuran herkes sınava girer bence, 75 olur yani baraj..

27 Aralık 2010 12:30

regal87

ben,m kpss 79 ,21 ve 103 hep aynı puan = 81 acaba yetecekmi bakalım

27 Aralık 2010 18:19

aga1907

bu sınava elektrik elektronik mühendisleri başvurabilirmi arkadaşlar?

27 Aralık 2010 20:25

yusuf2927

Başvuramazlar özellikle elektrik mühendisi isteniyor.

28 Aralık 2010 01:26

cocosansel

kpssp13=76,530 maden mühendisliği

geçen alımlarda 720 kişiye girememiştim.76,820 gibi bi rakamla kapanmıştı.Bu sefer sıralamaya girerim umarım.Hafif tempoyla başlasammı çalışmaya bilemedim.Geçen seferki gibi hevesim kursağımda kalmasından korkuyorum.Madenci arkadaşlar sizde girin de p13 lerinizi bi bakalım ne durumdayız.Bide kazanan arkadaşlar p3 e p13 lerini madencilerin forumunda paylaşırlarsa büyük güzellik olur şubat atamaları için. Herkese bol şans ve başarılar yeni yılda.

28 Aralık 2010 23:02

ferrari naci

hukuk puanım 88 bana sıra gelırmı acaba? ayrıca bu sınav test mı klasık mı nedır çıkmış soruları nerden temin edicez bilen var mı

29 Aralık 2010 01:09

akor

sınav klasik diye biliyorum

29 Aralık 2010 09:34

çiko123

sınav konuları nedir arkadaşlar bilen var mı.ben hukuktan başvurucam ama eğer sınav konularında muhasebe,maliye,iktisat ağırlıklıysa hiç kalkışmıyım.

29 Aralık 2010 11:34

industrial_eng
Kapalı

Hukukçu arkadaşlar teknikten bu sınavı kazanmış birisi olarak söylüyorum bu sınav tam sizlik bir sınav.İş hukuku başlığı altında kanunlar,tüzükler ve yönetmeliklerden oluşuyor.Tüm girecek arkadaşlar "çsgb teknikten başvuracaklar" diye bir başlık var.Oraya girin ve konuları nerden nasıl indireceğinizi,nasıl çalışmaya başlayacağınızı öğrenin.Şimdiden notları toplamaya başlayın,zaten çalışma notlarını toplamak bence işin yüzde 25 i.Yazıcınız varsa iyi olur,indireceğiniz notları bilgisayardan da çalışabilirsiniz.

29 Aralık 2010 11:56

pigo

hukuktan kaçla kapatır acaba 86 benim puanım.

Toplam 665 mesaj
12345678910111213»
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?