Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
23 Aralık 2010 23:27  

mazeret,eş durumu tayinleri hakkında herşey.

arkadaşlar bilen varsa acil cevap verirse sevinirim.

k.k.öğreticilerin bildiğim kadarıyla haziran eylül aylarında yer değiştirebiliyorlar.

acaba yarıyıl tatilinde de bu iş gerçekleşirmi?

acil cevap lütfen

24 Aralık 2010 01:24

denizyıldızı 99

evet hocam gerçekleşebiliyor.sözleşmeli çalışan 1 sene çalışmışsa ve tayin şartlarını taşıyorsa(eşdurumu,sağlık raporu vs)yarıyıl tatilinden sonra olmak üzere tayin yapılabiliyor diye biliyorum.bir arkadaşım bu şekilde tayin olup gitti.

24 Aralık 2010 23:32

fira_ri

bunun resmi bi prosedürü var mı önemli olan o. yani bi arkadaş yaptı ama nasıl bi yolla yaptı. yani yönetmeliklerde bunun yeri var mı? bilen varsa paylaşabilirse sevinirim. aynı durumla karşı karşıyayım

05 Ocak 2011 00:08

fira_ri

bu konuda bilgi sahibi kimse yok mu? editörler sizin bi fikriniz , bilginiz var mı? gerçi diyanetin bilgi edinmesine sordum cevap bekliyorum ama yine de bilen varsa cevaplarsa sevinirim

05 Ocak 2011 12:11

sapak

evet cevap bekliyoruz....sağlık durumu da mı bir sene beklemeyi gerektiriyor??????????lütfen cevap..bir de sağlık durumu için heyet raporu mu bir doktorun raporu yeter mi..tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok makbule geçecek....

05 Ocak 2011 15:22

günyamaçlı

amasya 05 ve fira_ri hocalarım hangi ilde görev yapıyorsunuz ve nereye gitmek istiyorsunuz bende becayiş yapmak istiyorum eğer uygun olursa görüşelim

05 Ocak 2011 22:47

_Amine_
Kapalı

Sağlık ve es durumu için de becayiş için de bir yıl görevi doldurmus olmak gerekiyor hocalarım..Eş durumunda esiniz memursa gidebilirsiniz..ama sizin yanınıza gelemeyeceğini belgelemeniz gerekiyor.mesela ögretmen ise bulundugunuz ilde iht,yac yok diye veya bulundugu yerde ihtiyac var ayrılamaz gibisinden (bulundugu kurumdan bildiğim kadarıyla)belge alması gerekiyor.sonra siz de dilekcenizle sunuyorsunuz..Eşiniz özel sektörde ise(benim gibi) burda cifte standart uyguluyor devlet..Duur diyor senin esin özelde ise sen gidemezsn..O gelsin(İşini kapatıp nasıl gelecekse:)..

Sağlık durumunda heyet raporu almanız gerekiyor devlet hastanesinden olması lazım..Ve gecerli bir rahatsızlıgınızın olması..Bunu anneniz veya babanıza alabilirsiniz bakacak kimseleri yoksa bunu da belgelemek kaydıyla..

Her durumda da onbes tatilde görüşülebilebilir.Ankaraya sordum.Kurul toplanması bekleniliyor dedi..İllerde bosluk olur ihtiyac olursa..Siz deneyin derim.Olmazsa mart ayında zaten dilekce göndermeye baslanılıyor..O dönem devam edip gidiyor kurul toplantıları..

Bildiklerim bunlar..Allah zor durumda olan kardeslerimizin ve benim yardımcımız olsun(Amin)

05 Ocak 2011 22:50

_Amine_
Kapalı

Kendi rahatsızlıgınız varsa kendinize de rapor alabilirsiniz..

09 Ocak 2011 18:39

amasya 05

ben amasya dayım istanbul istiyorum

09 Ocak 2011 20:51

ee99

sağlık raporu için bir yıl çalışma yok.ancak raporu ya üni.hastanesinden ya da devlet hastanesinden alacaksınız..kurul raporu olacak..o raporuda almak gerçekten oldukça zor...allah hepimizin yardımcısı olsun...

13 Ocak 2011 14:34

mele.derwish

Tek ve sabit başlık olana dek güncel...

13 Ocak 2011 20:20

mele.derwish

Editör başlıkları birleştireceğine yazmaya kapatmış. Keşke zamanında aynı konuda onlarca başlığın açılmasına izin vermeseydi.

Ben diğer başlıklarda yazılanları buraya alıyorum. Belki bazılarının işine yarar.

4 Aralık 2010 16:08 Düzenle Sil

sağlık durumuyla tayin hakkında bilgisi olan arkadaş varmı acaba?

hamzkx

4 Aralık 2010 20:15 Düzenle Sil

Nasıl bir bilgi?Ben rapor gönderdim fakat sonuclanmadı...

_Amine_

5 Aralık 2010 00:23 Düzenle Sil

kendiniz için yada bakmakla yükümlü olduğunuz(anne,baba,eş,çocuk)) birinin ciddi bir hastalığı varsa şeker,kanser...vs heyet raporuyla( ispatlıyosunuz ve dilekçeyle müftülüğe bırakıyorsunuz onaylanırsa yer değiştirebilirsiniz(heyet raporu ildeki hastanelerdn alınıyor ama bazı büyük ilçelerdende verilebiliyormuş).... selametle

Ebrar6660

5 Aralık 2010 20:32 Düzenle Sil

peki bu başvuruyu şimdi yapabilirmiyi.oksa belli dönemlerimi var

hamzkx

5 Aralık 2010 22:02 Düzenle Sil

raporunuz varsa ocak ayı itibariyle alıp göndermenizi tavsiye ederim 2011 tarihli olursa daha iyi olur.onbes tatilde komisyon toplanırsa değerlendirmeye alınacaktır.yok olmazsa o rapor 2011 tarihli oldugu için komisyon ne zaman toplanırsa yine değerlendirilir. onbes tatil dısında komisyon mart ayından sonra ve eğitim öğretim baslayana kadar belli aralıklarla toplanıyor.

_Amine_

10 Ocak 2011 17:27 Düzenle Sil

ben atanalı 2 ay oldu,,anneminde böbrek rahatsızlığı var ,,,heyet raporuda var,,,beklememi gerektiren bir durum var mı,,ne yapmalıyım,,

mevsimbeyaz

10 Ocak 2011 19:29 Düzenle Sil

Beklemenizi gerektiren ne olabilir hocam.bir yılınızı doldurduysanız hiç durmayın.onbes tatilde kurul toplanacak inş.siz diyaneti arayıp bilgi edinebilirsiniz.ama bence gönderin

_Amine_

11 Ocak 2011 22:29 Düzenle Sil

amine atanalı 2 ay oldu,,,bir yılımı doldurmadım yani,,o zaman 1 yılımı doldurduktan snra deneyeyim bunu

mevsimbeyaz

11 Ocak 2011 23:13 Düzenle Sil

Hocam ben sözleşmede yazana göre söyledim ama bazı arkadaşlar bu forum da sağlıta sene doldurma şartı olmadıgını yazmıs bunu da yeni duydum bence en sağlıklısı ankarayı ara ve öğren derim. 0312 295 77 94

_Amine_

11 Ocak 2011 23:28 Düzenle Sil

sağlık durumu tayinlerinde kesinlikle 1 sene bekleme şartı yok.ancak sadece ankara daki komisyonun toplanmasını beklersiniz.sıkı bir şekilde takip edin.

izmir_k.k.ö

13 Ocak 2011 16:01 Düzenle Sil

Ankara müftülüğü eylül 2010 dan beri mazeret tayinlerini değerlendirmedi.Bende bekliyorum. yeni atamalar nedeniyle galiba bekletiyorlar.Bu aydan sonra belki değerlendirme yapılabilir o da boş yer olursa 40 kişiden fazla bekleyen var diye biliyorum.Rabbim herkesin gönlünün muradını versin inşallah.

23 Aralık 2010 18:13 Düzenle Sil

4b li personelin eş durumundan yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için 1 yıl çalışmış olma şartı var mı?

Bu konuda bilgi sahibi, duydukları, gördükleri olanların yazmalarını rica ediyoruz.

mele.derwish

23 Aralık 2010 18:59 Düzenle Sil

var

eyup duman

23 Aralık 2010 23:12 Düzenle Sil

evet var kardeş sözleşme metninde çok açık ve net yazıyor...becayiş ve eş durumundan tayin için bir yıl çalışma şartı var.sadece sağlık raporu için şart yok..ancak o raporuda almak imkansız neredeyse...ama sözleşmeli olupta 2 ay çalışıp sağlık raporuda almadan yer değiştirenler var...dayı büyük olunca...herşey mübah olabiliyor tabi..

ee99

24 Aralık 2010 14:56 Düzenle Sil

7/15754 sayilı Bakanlar Kurulu Kararı

EK Madde:3

b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir.

mele.derwish

9 Ocak 2011 22:29 Düzenle Sil

evet,

1 yıllık şart var.

mele.derwish

9 Ocak 2011 22:53 Düzenle Sil

ben eş durumundan istedim lakin 1 yıl dolmadığı için geri döndü evraklar

ama 1 yıl dolmadan sağlık raporsuz eş durumundan tayin yaptıranlar var

onların tayinlerin nasıl yapıyorlar anlamak mümkün değil

ya herkese yap yada yapma

ankebut06

10 Ocak 2011 19:46 Düzenle Sil

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

Yer değiştirme zamanı

Madde 16 - (Değişik: 01.07.2006 tarih ve 26215 sayılı Resmi Gazete) Müftü, müftü yardımcısı ve Kur-an kursu öğreticilerinin aynı görevle, hizmet gereği, mazeret ve karşılıklı yer değiştirme dışındaki istekleri üzerine yerlerinin değiştirilmesi, müftü ve müftü yardımcılarının Başkanlığa, Kur-an kursu öğreticilerinin ise il müftülüklerine, müracaatlarını Mart ayı sonuna kadar ulaştırmaları şartıyla 1 Haziran - 1 Eylül arasında yapılır. Diğer görevliler için bu şart aranmaz.

mele.derwish

11 Ocak 2011 13:46 Düzenle Sil

slm mevzuat sizin bizim gibi garibanlara allah ıslah eylesin fazla söze na hacet allaha em olun

kalender61

11 Ocak 2011 15:30 Düzenle Sil

Evet ankebut kardeş mevzuat bizlere..o yapanlara sorma lazım..cevap alabilirsek tabi:))

_Amine_

Arkadaşlar, eş durumundan(ikiside sözleşmeli) imam-hatibi, kkö'nin ne kadar yakınına gönderirler. Bir sendika temsilcisinin verdiği bilgiye göre 89 km'ye kadar yaklaştımak zorunluluğu varmış. Yani bu demek oluyor ki eğer kkö bulunduğu ilçede yer yoksa diğer bir ilçeye verebiliyor gibi anlıyorum. Lütfen daha önce eş durumundan tayin yapan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Birkaç daha sorum olacak...

- Eş durumudan dilekçeyi verdikten ne kadar süre sonra nakil yapılır?

- 89 km'lik alanda sözleşmeli imam-hatip boş yer yoksa bekletirler mi yoksa uzakta olsa yine o ile naklini yaparlar mı?

birkulnet

6 Ocak 2011 23:35 Düzenle Sil

güncelleme

birkulnet

6 Ocak 2011 23:41 Düzenle Sil

sendika kaynaklı haberler doğru çıkmıyor.

erdemli-33

9 Ocak 2011 22:24 Düzenle Sil

89 km mi?

:)))

90 km olursa seferi sayılır da ondan 89 km'ye kadar yakınına gidebiliyormuş.

:))

mele.derwish

11 Ocak 2011 15:39 Düzenle Sil

:D

_Amine_

*Benim sizlere bir sorum olacak.Ben 5.yılını doldurmuş bir sınıf öğretmeniyim.Mecburi doğu görevimi bitirdim.Kocaelideyim.

Nişanlım istanbulda 4/B li KKÖ olarak 2 yıldır çalışmakta.Şimdi nişanlım İstanbul'dan Kocaeli'ye eş durumundan gelebilir mi?

akar.tuna

21 Kasım 2010 22:23 Düzenle Sil

gelebilir kardeşim

bayram100

25 Kasım 2010 13:46 Düzenle Sil

siz de kadrolu iseniz ki anladıgıma göre öyle kesinlikle gelebilir.bos bir kuran kursu bulmanız gerekiyor en önemlisi bu..inşaallah gelebilir..o gelemiyorsa siz gidin be hocam öğretmensiniz tayiin hakkınız var..biizm gibi sefil sözleşmeli değilsiniz ya:((

_Amine_

27 Kasım 2010 23:24 Düzenle Sil

nişanlınız İstanbuldan Gebzeye becayiş düşünürmü gebzede 4 yılımı doldurdum İstanbuldan gelip gidiyorum çok zor durumdayım.4/B K.K.Ö

nayşe

30 Kasım 2010 21:50 Düzenle Sil

KOCAELİ (GÖLCÜKTE )4/B K.K.Ö. İSTANBUL A GİTMEK İSTİYORUM BECAYİŞ YAPMAK İSTERSENİZ GÖRÜŞELİM

günyamaçlı

5 Aralık 2010 12:20 Düzenle Sil

nişanlınız istanbulun hangi ilçesinde görev yapıyo becayiş bulma şansınız çok yüksek o nedenle belirtirseniz iyi olur

katrem85

5 Ocak 2011 18:52 Düzenle Sil

GÜNCELLLLLLL

günyamaçlı

9 Ocak 2011 22:20 Düzenle Sil

Nişanlı eş durumundan yararlanmaz.

öncelikle evlenin bi kere.

Nişanlılık bir hukuksal durum değildir.

mele.derwish

11 Ocak 2011 15:39 Düzenle Sil

:D

_Amine_

arkadaşlar ben izmir'de kamuda memurum.nişanlım karadenizde kkö. ve doktora yapmaktadır.kendisini izmire eş durumundan almak istiyorum.yasal prosüdür hakkında bilgisi olanlar lütfen bana yardımcı olurlarsa sevinirim.şimdiden çok çok teşekkür ederim.

*İzmir&Muş*

19 Eylül 2010 23:33 Düzenle Sil

birde nişanlım üniversitede ilahiyatta görev yapmak ister.bu konuda bilgisi olanlar lütfen...

*İzmir&Muş*

20 Eylül 2010 18:02 Düzenle Sil

güncel

*İzmir&Muş*

20 Eylül 2010 21:20 Düzenle Sil

nişanlınız eğer 4b sözleşmeliyse 15 eylül itibariyle sözleşmelilerin eş durumu tayin isteme süresi doldu, ki zaten başvuruları martta yapılıyor bildiğim kadarıyla.eğer kadroluysa zaman sınırlaması var mıdır bilmiyorum.

esma86

20 Eylül 2010 23:04 Düzenle Sil

esma86 hanımefendi çok teşekkür ederim.inşallah en kısa zamanda evleneceğiz.sonrada zamanı gelincede eş durumu için müracaatımızı yapacağız.ilginize tekrardan çok çok teşekkür ederim.

*İzmir&Muş*

20 Eylül 2010 23:07 Düzenle Sil

güncel

*İzmir&Muş*

22 Eylül 2010 18:18 Düzenle Sil

mart ayında tayin isteme hakkı var ve sonuçları haziran içi belli oluyor inş

izmir_k.k.ö

29 Eylül 2010 00:42 Düzenle Sil

izmir kkö hocam çok teşekkür ederim.inşallah hayırlısı olur.

*İzmir&Muş*

4 Ekim 2010 00:48 Düzenle Sil

arkadaşlar daha yeni kkö. oldu. adaylığı kalkmadan tayın isteyebilirmiyiz?

*İzmir&Muş*

5 Ekim 2010 12:34 Düzenle Sil

Arkadaşlar izmir ve kayseri'de çalışıp trabzon'a becayiş yapmak isteyen varsa görüşelim.

Ayrıcada izmir ve aydın'da çalışıp istanbul'a becayiş yapmak isteyen arkadaşlarlada görüşmek isterim.

*İzmir&Muş*

7 Ekim 2010 17:01 Düzenle Sil

Sözleşmeli K.K.Ö. bulunduğu şehirde 1 yılını doldurmadan eş durumuda olsa tayin isteyemiyor,kendim aynı durumu yaşadım,Kadrolu K.K.Ö. ise bulunduğu şehirde 2 yılını doldurmadan tayin isteyemiyor.bilginize

Ummu Yasir

25 Ekim 2010 00:01 Düzenle Sil

HOCAM ÇOK SAĞOLUN.RABBİM RAZI OLSUN İNŞALLAH.

*İzmir&Muş*

10 Ocak 2011 21:05 Düzenle Sil

Nişanlı kişi eş durumundan faydalanmaz.

Evlilik cüzdanınız olmadan asla :))

mele.derwish

Eşim KK Öğreticisi.İlk yılını tamamlamadı henüz.Biz yeni oluşan sağlık sorunu nedeniyle merkez ilçe içinde geçici de olsa yer değişikliği istedik.Ancak Müftü yardımcısının dediğine göre sözleşmeli olduğumuz için, bize verilen dilekçede ise öğreticiye ihtiyaç bulunmadığı için talebimize karşılık verilmedi.Biz kurslar başlamadan bunu dile getirdik ve bu aşamada yer değişikleri de yapıldı.

Bizim durumumuzdaki sözleşmelilerin sağlık özründen faydalanarak değişiklik yapma hakkı var mı?Bilen arkadaşlar paylaşırlarsa memnun oluruz.

zaralı41

12 Ekim 2010 18:02 Düzenle Sil

slmnalykm syn hcm ewet sağlık nedeniyle nakil isteye bilirsin böyle bi hakkın var fakat dilekçeni bağlı olduğun müftülüğe verirsen belki yardımcı olmazlar fakat dib. lığına yollarsan kesin yardımcı olurlar ama gerekçen geçerli bişe olmalı bizzat ben atama 2 dairesi başkanından öğrendim kendi müftülüğüne kalırsan işin zor ALLAH yardımcımız olsun

imamhatip im ben de

10 Ocak 2011 20:33 Düzenle Sil

saglık durumundan ben tayin yaptırdım ama hocam muftuluk yoluyla dilekce diyanete bile ulaşmıyor benkendim dilekcemi diyanete verdim sizde oyle yapın inş birde devamlı takip edin geçerli sebebiniz varsa olur zaten hersene raporu yeniden

sağlık raporundan dolayı tayin isteminde bulundum.ilk defa bir yıl çalışmış olma şartını çıkardılar.belki ocakta olur dediler ümitlendim.şimdi de kesin değil olmayabilir dediler.istifadan başka bir yol

sarelif

21 Kasım 2010 08:12 Düzenle Sil

İstifadan başka çare olarak en kesin çözüm, Hukuki yollara başvurup dava açmak.

Bunların gözü davalardan çok korkar, mahkemelik olmak istemezler. O yüzden hakkını hukukla almaya çalış bence.

Mahzun_

21 Kasım 2010 21:22 Düzenle Sil

sözleşmelilerin de bir yıl görev yapması gerekiyor mu ssağlık raporuyla yer değişikliği için? yeni mi çıktı böyle bişey, yoktu sanırım önceden?

mehlika_

22 Kasım 2010 12:27 Düzenle Sil

1 yıl şartı yok

sizi yanlış bilgilendirmişler

İSTİFA DAN başka bir yol varmıya gelince haddim olmayarak sadece

SABIR diyorum sayın hocam benim gibi çünkü bende muvaffak olamadım

YENO73

23 Kasım 2010 19:54 Düzenle Sil

hocam okadar emek verip nelerle eminim bu meslege hak kazandınız iyi dusunun derim gittikçe iş imkanının cok azaldıgı bir ulkedeyiz inş istifa etmek zorunda kalmazsınız

besiman

25 Kasım 2010 13:44 Düzenle Sil

istifa çözüm değil..ben de bekliyorum sizin gibi.ama istifa etmeyi düşünmüyorum.verdiğim emeklere yazık edemem..

_Amine_

25 Kasım 2010 17:23 Düzenle Sil

Artık bizlerin verdigi emegin kaçkatını verenler gorev alamıyor gittikçe herşey zorlasıyor bu her kurumda boyle 80 atandık şimdi 90 alanlar atancak ondan sonra oda yok kpss birincisi alanıyla ilgili alım olmadıgı için işe girememiş bolumu kimya yakında bizimde oyle olur her yer gorevli doldu emekli olanların yerine anca alım olur oda tek tuk

besiman

26 Kasım 2010 22:25 Düzenle Sil

ben 1 yıl şartı var diye biliyorum hatta arkadaşa 1yıldan önce çıkmaz demişler am nehikmettir 5 aylık sözleşmelilerin konya merkeze tayini çıkıyor{bu arada diyen müftü yardımcısı]bir diyanet kilasiği

civler

26 Kasım 2010 23:21 Düzenle Sil

http://www.memurlar.net/haber/137641/

Arkadaşlar bu linkte DİB'in sözleşmelilerle ilgili son genelgesi var. Açıp okuyabilirsiniz. Yer değiştirme işlemlerinde bir yıl şartı var sanıyorum. İlk madde... Ama bazıları iki ayda da yer değiştirebiliyor. Allah yardımcınız olsun.

Nur-seza

4 Aralık 2010 12:29 Düzenle Sil

ARKADAŞLAR SAĞLIK MaZERETİNİZ VARSA VE bulunduğunuz ildeki en yüksek hastaneden tedavisi mümkün değildir heyet raporununu alabilirseniz 1 yılınızı doldurmasanız bile ildışına nakil yapabilirsiniz

eş durumu ve becayiş yapabilmek için 1 yıl şartı var o maddeyi dikkatli okuyun

YENO73

4 Aralık 2010 19:56 Düzenle Sil

YENO73 hocam bu sartların hepsini taşıyorum ben..heyet raporum dahi var gönderdim yani..ama yer yok deyip cevabımı geciktiriyorlar.bir cevap verilmemesinden dolayı coz az da olsa umudum var.ama bu kadar bekletmemeleri gerekir..kısa süre içinde olmulu veya olumsuz yazı gelmeliydi.sonuçta mazaret var ortada.

_Amine_

11 Aralık 2010 15:02 Düzenle Sil

amine hocam bence sizin eksiğiniz işi kurumun insafına bırakmış olmanız bizim kurumda ,işler sizde bilirsinizki kablumbağa hızıyla işler, sizin yapmanız gereken şey eğer gerçekten sizden istendiği şekliyle geçerli raporunuz varsa

gitmek istediğiniz yerde önce bir boş pozisyon bulmalısınız bunu bizzat sizin yapmanız gerekir (el elin eşeğini ıslık çala çala ararmış) sonrada diyanete gidip hatta bir tanıdık vasıtası ile işinizi hızlandırıp yaptırmalısınız tüm bunları bizzat veya tanıdık vasıtası ile siz yapmalısınız aksi takdirde işi kurumun kendine bırakırsanız inanın bana işiniz çok uzun sürer

çok geçmiş olsun allah muvaffak etsın... ben başka gerekçelerden dolayı başaramadım inşallah siz başarırsınız

YENO73

11 Aralık 2010 19:01 Düzenle Sil

Teşekkür ederim..Rabbim daha beterinden saklasın...Evet biraz dediğiniz gibi oldu...Ben bazıları gibi araya birileri girsin istemedim..Rabbim büyük..Ankaraya gitmeyi düşünüyorum..Bursa da nasıl yer bulurum onu da bilmiyorum acıkcası.Nereye soruyorsak yok diyorlar Bursa da..

_Amine_

sözleşmeli imamım.eşim sağlık bakanlığında başka bir ilde sözleşmeli çalışıyor.eşim yada ben birbirimizin yanına gelebiliyor muyuz.bilen kardeşlerim varsalütfen yazsın.

mföö

26 Eylül 2010 21:52 Düzenle Sil

Eşiniz devlet kurumlarında değilde özelde dahi ssk lı olarak çalışıyor olsa Siz onun şehrine gitmek için talepte bulunabilirsiniz.Kaldıki eşinizde kamu da çalışıyor. Ama bu konuda son sözü amiriniz söyler,benim bildiğim böyle...

***salih***

26 Eylül 2010 22:25 Düzenle Sil

peki sayın editör bey eşim başka bi yerde kendi dükkanları var ve orda ssk lı olarak çalışıyor bu durumda eş durumundan tayin alabilirmiyimm bilginiz varmı

btuhann

27 Eylül 2010 14:33 Düzenle Sil

teşekkür ederim editör kardeşim

mföö

27 Eylül 2010 14:45 Düzenle Sil

mföö kardeşim,

Sanırım editör arkadaş bilmeden söyledi. Lakin 4/B'li sözleşme ile çalışan bir personelin eş durumundan tayin isteyebilmesi eşinin 657 sayılı Devlet Memurları kanuna tabi kadrolu statüde çalışıyor olması gerekiyor. Ayrıca bu kadrolu personelin 4/B'li eşinin yanına gidememe gibi bir durumunun olması da gerekiyor. Hasılı kardeşim şu anki mevzuata göre eşinin yanına gitme ya da eşinin senin yanına gelmesi söz konusu değil. Maalesef öyle.

ademaltay

29 Eylül 2010 02:24 Düzenle Sil

saygıdeğer editörüm bence bir soruya cevap vermeden önce konuyu biraz araştırırsanız bizleride yanıltmamış olursunuz SSK yada BAĞKURLU olan eşin yanına tayin meselesi diyanetteki sözleşmeli için şuanki mevzuata göre mümkün değildir maalesef, belki diğer kurumlarda olabilir

bizde eğer eşinin yanına gitmek isteyen bir sözleşmeli varsa, 1 yılını önce dolduracak sonrada gitmek istediği eşinin kamuda mecburi bir hizmeti olacak ancak o zaman tayini gerçekleşebilir. mecburi hizmet ne demek bunu tam olarak bende bilmiyorum ama zannıma kalırsa 2 sözleşmeli eşin bence durumu bu konuya girer ve eş mazeretinden tayin olabilirler diye düşünüyorum tabiki bu kişiler bu konuyu arştıracaklar eğer zorluk yaşarlarsa bilgi edinme yasasından yararlanabilirler

adem hocam sonuç olarak sözleşmeli olan bu 2 eşten birisi diğerinin yanına gidebilir zannediyorum ama hangisi gider bilemem

ama daha kesin birşey var eğer yargıya başvururlarsa KESİN DİYORUM tayin olayı gerçekleşir...

YENO73

30 Eylül 2010 21:36 Düzenle Sil

anlaşılan net bişey yok.iyice araştırıp daha sonra ona göre hareket etmek lazım.teşekkürler arkadaşlar bilgileriniz için. ayrıca arkadaşımız yargı yoluyla kesin olur diyor ama ülkemizde malesef yargı sonuç verene kadar yıllar geçiyor.

mföö

1 Ekim 2010 01:37 Düzenle Sil

burdaki yargı meselesi idare mahkemesi, ceza yada diğer mahkemeler gibi değil o kadar çok uzun sürmez ve mutlaka sizin emsal gösterebileceğiniz başka bir mevzuu da olmuş olabilir bu tip gelişmeler sürenizi kısaltır zaten eş durumu hakkımız var idare mahkemesi bunları lehimize değerlendirecektir

ha dersenizki ben bekleyecem orasını bilemem

allah hepimizin yardımcısı olsun

YENO73

1 Ekim 2010 05:46 Düzenle Sil

Arkadaşlar eşim kadrolu memur ben sözleşmeli imamhatip.ben göreve başlayalı 5 ay oldu eşimin yanına gitmek için başvuruda bulunmam gereken süre için 10 ay dolması gerekiyor diye biliyorum.

superbifikir

1 Ekim 2010 10:35 Düzenle Sil

o süre tam 1 yıdır sayın hocam

ve unuttuğun bir konu sen sözleşmeli eşinde kadrolu bu durumda sen eşinin yanına gidemiyorsun maalesef eşin senin yanına gelebiliyor tabi eğer eşin mecburi hizmette falan değilse (mecburi hizmette ne demekse)

YENO73

1 Ekim 2010 15:37 Düzenle Sil

4-B Sözleşmeli Personel

Tarih: 20.04.2009 Pers.D.Bşk.

Sayı : B.02.l.DİB.0.7l.02-

Konu : Sözleşmeli Personel

???.................... VALİLİĞİNE

İl Müftülüğü

İlgi : 05.10.2007 tarihli ve B.02.l.DİB.0.7l.02-7231 sayılı yazı.

Ç- SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KURUM İÇİ YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ

1- Sözleşmeli personelin kurumlar arası yer değişikliği yapılamaz.

2-Sözleşmeli personelin kurum içi yer değişikliği Başkanlıkça yapılır.

3- Eş durumu, sağlık sebebine bağlı ve karşılıklı yer değişikliği aşağıdaki hallerde gerçekleştirilir:

a) Başkanlığın hizmet icapları dikkate alınarak, aynı unvan ve hizmet niteliklerini haiz sözleşmeli personelin kurum içi karşılıklı yer değiştirme talepleri, pozisyonunun vizeli olduğu birimde (il/ilçe) fiilen en az bir yıl çalışmış olması,

b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde (il/ilçe) fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde ?il?de aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde çalışıyor olması,

c) Sağlık sebebine bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; mazeret süresince geçerli olmak üzere, personelin geçiş yapacağı biriminde ?il?de aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması, pozisyonun(çalıştığı yerde) bulunduğu ildeki devlet ve üniversite hastanesinde kendisi, eşi ve çocukları ile mevzuat uyarınca bakmakla yükümlü olduğu ana ve babasının hastalığının tedavisinin mümkün olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporunu kuruma ibraz etmiş olması.

4- Sağlık nedeni ile yer değişikliği yapılan personelin; sağlık mazeretinin sona ermesi durumunda, eski pozisyonunun bulunduğu il sınırları içerisinde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyona yeniden ataması yapılır.

5- Aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması halinde, eşi şehit olan personelin kurum içi yer değişikliği talebi, bir defaya mahsus olmak üzere yerine getirilir.

6- Kur'an kursu öğreticilerinin yer değişikliği işlemleri; 1 Haziran - 1 Eylül arası Başkanlıkça yapılır.

7- Sözleşmeli Kur'an kursu öğreticileri, müracaatlarını mart ayı sonuna kadar İl Müftülüklerine yapar ve İl Müftülükleri ise bu talepleri Nisan ayı sonuna kadar Başkanlığa gönderir.

8- Hizmet gereği olarak il müftülükleri, ilçeler arasındaki koordinasyonu sağladıktan sonra il kontenjanının % 10?unu aşmayacak şekilde il içerisinde yer değiştirme yapabilir.

Örnek: Kayseri ilinde görevli bir sözleşmeli personel, kendisi, eşi, çocukları veya bakmakla yükümlü bulunduğu anne ve babasından birinin hastalığı nedeniyle sağlık kurulu raporunu ibraz etmesi halinde başka ilde çalışma isteğinde bulunabilecektir. Müftülüklerce uygun görülen talepler de Başkanlığa gönderilir.

Yine bu mazeret grubunda da iller arası koordinasyon Başkanlığımızca sağlandıktan sonra sözleşmeli personelin görev almak istediği ilde ihtiyaç duyulan boş sözleşmeli personel pozisyonu bulunması durumunda ilgilinin görev yaptığı ildeki sözleşmesi kendi isteği üzerine feshedilerek görev almak istediği ilde ihtiyaç duyulan boş sözleşmeli personel pozisyonu için karşılıklı sözleşme imzalanır.

Bu durumlarda yer değişikliği yapılsın yapılmasın sözleşmeli boş kontenjanların belirlenmesine esas olmak üzere mutlaka ilgili müftülüklerce Başkanlığımıza bilgi verilir.

9- Başkanlığımızda asli kadroda görev yapan ve bu mazerete binaen yer değiştirme talebinde bulunan personelde aranan şartlar ve istenen belgeler, eş ve sağlık durumu sebebiyle başka bir ilde görev yapmak isteyen sözleşmeli personelden de istenir.

10- Yer değiştirmelerde eş ve sağlık durumu sebepleri dışında herhangi bir mazeret dikkate alınamaz.

11- Aynı ilde boş kontenjan sayısından fazla sağlık mazereti sebebiyle başvuruda bulunan personel bulunması halinde; yerleştirme, raporun öncelik ve aciliyetine göre değerlendirilerek sonuçlandırılır.

12- Aynı ilde boş kontenjan sayısından fazla eş durumu sebebiyle başvuruda bulunan personel bulunması halinde; yerleştirme, önce hizmeti fazla olanlardan, başvuruda bulunanların hizmetleri eşit olması halinde ise, yerleştirme kura çekmek suretiyle yapılır.

Arkadaşlar bu yazı Diyanet İşleri Başkanlığınca geçen sene yayınlandı. Yoruma mahal kalmamıştır sanırım. Burada eş durumu ve sağlık durumu ile ilgili tayin taleplerinin nasıl olacağı ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.

Bu arada zorunlu hizmet olayının ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için ifade edeyim. Belli meslek grubuna mensup kadrolu memurlar (öğretmen, polis, asker, doktor vb.) atama yönemelikleri uyarınca yurdun değişik yerlerinde zorunlu olarak görevlendirilirler. Yine yönetmelik hükümlerine göre bu bölgelerde, özellikle doğu bölgeleri, mecburi hizmette bulunurlar. Buna rotasyon yani zorunlu yer değişikliği diyoruz. Mecburi hizmet denen olay budur arkadaşlar. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

ademaltay

1 Ekim 2010 15:56 Düzenle Sil

teşekkürler adem hoca sanırım bu yönetmelik hala geçerli üzerinde yeni revizyonlar yada güncellemeler yapılamadı değilmi özellikle yargı tokatlarından sonra, ben mahrumiyet bölgesinde olduğumdan güncel konuları takip edemiyorum

bu yönetmeliğe göre eşlerden birinin, diğerinin yanına gidemeyeceğine dair net bir fikir edinemedim ben sanki buna engel bir durum yok gibi geldi bana ne dersiniz

YENO73

9 Ocak 2011 22:40 Düzenle Sil

güncel

mele.derwish

9 Ocak 2011 23:01 Düzenle Sil

Ben 4B Sözleşmeli K.K.Ö.yim,eşim 4B Sözleşmeli İmam Hatip,eşim eş durumundan benim bulunduğum şehre geldi,arkadaşım 4B Sözleşmeli K.K.Ö. eşi ise Milli Eitim Bakanlığına bağlı KADROLU öğretmen ve arkadaşımda eşinin bulunduğu şehre eş durumundan gitti,yani farklı farklı kurumda bile olsa,biri sözleşmeli diğeri kadroluda olsa eş durumundan tayin oluyor,sadece yer değiştirecek kişi sözleşmeliyse bulunduğu yerde 1 yılını doldurması gerekir.

Ummu Yasir

10 Ocak 2011 16:46 Düzenle Sil

evet arkadaşlar bend esözleşmeli bir kkö olarak 1,5 yıl önce eşimin yanına tayinle geldim.eşim de milli eğitim de sözleşmeli öğretmendi o zaman.ve biz kayseri milli eğitim müdürlüğü ile görüştük açık gösterebilecekleri eşimin branşında yer olmadığına dair belge aldık ve diğer belgelerle birlikte tayin zamanı başvuru yaptık...ve hiç torpil olayımız olmadan tayinimiz gerçekleşti...ama ben 2 seneden fazla çalışmıştım...

eslem84

SSK ile eş durumu tayini olma ihtimali yok mu? Hiç yaptıran oldu mu acaba? İlla memur mu olması gerekiyor?

eşi özelde olanların tayin hakkı yok.bunula ilgili birşeyler yapalım.benim durumumda olan arkadaşlarla burda toplanıp neler yapabileceğimizi konuşalım.bu durum anayasaya aykırıdır.bunula ilgili dava açmayı düşünüyorum araştırıyorum.bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen tuncergoldenlight

8 Temmuz 2010 22:59 Düzenle Sil

Sayın hocam belli bi süre önce sayın başbakanımızın bir genelgesi vardı bu sözleşmelilerin tayini hakkında bütün kurumlara iyileştirme yapın demişti orda genelgede eşi esnaf veya ssk olan lar içinde tayin hakkında bir iyileştirme getirin demişti ama bu genelgeyi takan bi kurum çıkmadı herhalde bu kurumlar başbakanın genelgesini bile takmıyolar ama bu işi biraz araştırırsak belkide vardır ama yinede bilmiyorum hocamm

btuhann

9 Temmuz 2010 08:56 Düzenle Sil

Diyaneti aradım adam; "gözünü seviyim bizi uğraştırma" tarzında konuştu. Eş memur olsa bile olmaz dedi. Yer değiştiremeyecek bir memur olması gerekiyormuş.

tuncergoldenlight

9 Temmuz 2010 09:45 Düzenle Sil

ben, eşi özelde çalışan ve ssklı olan,4b liyim.ankaradan dilekçem 20 gün önce olmsuz sonuçlandı.4b lilerin eşi memur olmak veya sağlık durumlarından ötürü tayin hakkı var.şimdi anayasaya aykırı olan bu durumla ilgili dava açmayı düşünüyorum.bu konuda bilgisi olan var mı

alisule

9 Temmuz 2010 11:24 Düzenle Sil

Belgelerle Ankara'ya gidip zorlayınca yapıyorlar demişlerdi bi ara.

tuncergoldenlight

9 Temmuz 2010 11:32 Düzenle Sil

sen bunu nerden öğrenmiştin hocam

alisule

9 Temmuz 2010 11:44 Düzenle Sil

eşi özelde olanların tayin hakkı yok.bunula ilgili birşeyler yapalım.benim durumumda olan arkadaşlarla burda toplanıp neler yapabileceğimizi konuşalım.bu durum anayasaya aykırıdır.bunula ilgili dava açmayı düşünüyorum araştırıyorum.bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen

alisule

9 Temmuz 2010 11:49 Düzenle Sil

Bizde aynı durumdayız. Olmazsa alın sözleşmenizi başınıza çalın deyip işi bırakacağız.

tuncergoldenlight

9 Temmuz 2010 11:54 Düzenle Sil

Hatırlamıyorum. Biri demişti. Telefonda olmaz belgeleri al git diyanetin kapısında yat diye.

tuncergoldenlight

9 Temmuz 2010 11:57 Düzenle Sil

bizim iş bırakmamız kimseyi üzmez bizim yerimizi başkalarıyla doldururlar. haklarımızı almak için mücadele etmemiz lazım.bizi bizden başka düşünen yok bunu gördük.kimler var bu durumda olan lütfen yazın

alisule

9 Temmuz 2010 14:16 Düzenle Sil

EŞ DURUMU NAKLİ

Eş durumundan nakil de, sadece kurum içinde mümkündür. Eş durumundan tüm nakil taleplerinin yerine getirilmesi zorunlu kılınmamıştır. Eş durumundan nakil isteyebilmek için;

1- Personelin vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması,

2- Geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve

3- Kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması, kaydıyla yerine getirilebilir.

Sonrada sağda solda hava atarlar. "Biz Türkiye'nin en ücra köşesinde bile varız" diye.

Başkasının mağdur edip üzerinden hava basacağına, adam gibi bir hizmet sun(bkz. meb) "Bizi mağdur edenleri sende mağdur et Allah'ım" gibi beddualar yerine çalışanlarının dualarını al.

Mazlum ile Allah arasında hiçbir aracı yoktur.

tuncergoldenlight

9 Temmuz 2010 15:37 Düzenle Sil

eşim memur seneye tayin istiyeceğim inşallah çıkar kızımla birsene zor sabredeceğiz sonraki senelere kaymaz inşallah...

adnan uysal

9 Temmuz 2010 16:34 Düzenle Sil

arkadaşlar benim eşim de ssk lı yaklaşık 2,5 sene merkeze 2 saat uzaklıkta bir kasabaya gidiş geliş yaptım il müftülüğünün kapısını çok aşındırdım ama tayinimi eşimden dolayı yapmadılar ama bıkmadım yine devam ettim geçtiğimiz ocak ayında naklimi yaptılar ama yine bir saat uzaklıkta bir köye buna razı olduk artık ama eşi ssklı olupta dayısı çok kuvvetli olan arkadaşlarında il merkezine alındığını biliyorum il dışı tayin hakkında bir bilgim yok ama

gülmeyenler bahçesi

9 Temmuz 2010 18:34 Düzenle Sil

nisan atamasında diyarbakıra sözleşmeli olarak atandım eşim memur olmasına rağmen diyarbakır belediyesine kabul edemdi ve gelemiyor müftülük tercih esnasında bana 1 sene dolunca eş durumundan eşinizin yanına gelebilirsiniz demişti ama benim hamilelik gibi özel bir durumum var 1 sene öncesinde eş durumundanyararlanma hakkım var mı yardımcı olursanız sevinirimm

basak85

9 Temmuz 2010 19:19 Düzenle Sil

Sadece sağlık durumundan yararlanırsanız gidebilirsiniz. Diğer şartlarda bir sene beklemeniz gerekiyor.

tuncergoldenlight

10 Temmuz 2010 21:13 Düzenle Sil

Arkadaşlar ben de dilekce gönderdim olumsuz sonuclandı..saglık sorunum var rapor almaya calısıyorum..Yani bu kadar sacmalık olamaz...Adam işi gücü bırakıp benim bulundugum yere de iş yeri acamaz ki..özel de calısıyor diye neden gidemiyoruz..su akılcagızım almıyor:(üç yıldır ayrıyız bu gidişle işi bırakmaz zorunda bırakacaklar beni..bunu yapmak istemiyorum..üzülüyorum..diyenatin kapısında da yatsak..zır zır aglasak da bişey yapmazlar...umudum tükeniyor..

_Amine_

Herhalde önceden varmış. Sonra güneydoğuda adam tutamıyoruz diye kaldırmışlar.

O zaman zorunlu hizmet gibi bişey yap. Herkes gitsin birkaç sene kalsın sonra istediği yere gönder zor mu beeee.

Adamlara diyorum ki bulunduğum yerde 3 tane sözleşmeli, 1 tane kadrolu, 10-15 tane ücretli var. Gitmek istediğim yerde de ihtiyaç var. Beni istediğim yere gönder yerime bir ücretli yerleştir. Ne olacak sanki. Zaten fahrilerle götürüyor çoğu yerde işi.

Birde diyanet olacak. Yazıklar olsun.

tuncergoldenlight

10 Temmuz 2010 23:40 Düzenle Sil

Evet sogu ve güneydoğuda tutmak için yapılıyor..bence bu zulumden baska bişey değil..sonra da ailelerde huzursuzluk oluyor nedenini arastırıyorlar..bence de doguya gitmek zorunlu olsun veya orda duranlara ek ucret verilsin kimse halinden sikayet etmez..bu sekilde esler ayırılarak olmaz ki..

_Amine_

12 Temmuz 2010 20:57 Düzenle Sil

peki bu eş durumundan gidememe eşi kudrolu olarak çalışanlar içinde mi geçerli

basak85

12 Temmuz 2010 21:09 Düzenle Sil

Sadece eşi kadrolu olursa gidebilir.

tuncergoldenlight

eş durumundan tayin prosedürü nasıl işliyor ve sonuçlanıyor?

tayfuri

28 Kasım 2010 13:03 Düzenle Sil

eşi kadrolu kendi sözleşmeli olan kkö'nün eşinin bulunduğu ile gitmesini kastediyorum..

tayfuri

28 Kasım 2010 20:36 Düzenle Sil

kadrolu olan kişi kendi belgelerini hazırlayacak nerede calıstıgını vs..sözleşmeli olan eşinin yanına gidememesi lazım benim bildiğime göre..yani mesela diyeli tarih hocası esi de filan ilde sözleşmeli..eger o ilde tarih hocası alınabilecek bosluk varsa zorlastırabilirler..ama dolu ise kendi gidemiyorsa bunu dilekce ile sunması gerekir ve sözleşmeli olan kurs hocasının da kadrolu olan esinin bulundugu ilde bos bir kurs bulunması gerekiyor..bu sartlar saglanırsa yapılıyor..ama talep ettiğiniz sehir yogun istek alan bir ilse sansınız daha zorlasıyor...işte o zaman devreye birilerinin girmesi gerekiyor-muşş-- yani sartlar uysa bile yapılmayınca olmuyor..prosedür bu yanlısım varsa düzeltsin bilen arkadaslar..bütün sartlarınınz uygunsa dilekce gönderip ısrarla takip etmenizi tavsiye ederim..onbes tatilde komisyon toplanacagını duydum ben.olmazsa bahar dönemi bir daha gönderirsiniz dilekcenizi..Allah yardımcınız olsun..

_Amine_

1 Aralık 2010 12:54 Düzenle Sil

merhaba arkadaşlar,benim eşimde sözleşmeli k.k.ögreticisi, bende kodrolu memurum,benim şark hizmetim var,bu nedenle dogu görevine gitmem gerekiyor ancak eşim sözleşmeli oldugu için ben doguya gidince benim yanıma gelebilirmi nasıl bir yol izlememiz gerekiyor acaba,bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok seviniriz.

erdoğan şerefli

1 Aralık 2010 13:27 Düzenle Sil

Eşler sözleşmeli "kim kimin" yanına gitmesinin belirlemesini diyanet mi kişiler mi belirliyor?

birkulnet

1 Aralık 2010 16:18 Düzenle Sil

D,lekçemizi nasıl takip edeceğiz dilekçem 20.09.2010 da atama bire gönderildiğini söyledi müftülük bundan sonra süreç nasıl işler

nereyi arayacağız bilenler yardımcı olsun

-Eliff-

1 Aralık 2010 17:04 Düzenle Sil

0312 295 77 94-95

_Amine_

1 Aralık 2010 19:56 Düzenle Sil

pekı iki eşte sözleşmeli ise biri branş öğretmeı biri kkö nasıl tayın isterler önce erkeğinmi tayın istmesı lazım boş yer yoksa benmı nasıl olcak diyanette sözleşmelılerın bellı bı tayın istme dönemlerı varmı

emsinisa

1 Aralık 2010 22:18 Düzenle Sil

ya arkadaşlar işin içinden çıkamıyoruz bi türlü.ben sözleşmeli kuran kursu öğreticisiyim.nişanlım kadrolu imam olarak yeni göreve başladı.birilerine soruyoruz eş durumu özel bir durumdur.kadrolu imam sözleşmeli k.kursu öğreticisinin yanına tayın aldırabilir.2sene beklemesinede gerek yoktur diyorlar.hatta örnekleride var.ama atama müdürlüğü kadrolu imam sözleşmeli kuran kursu öğreticisi hanımının yanına gidemez.hanımı imamın yanına gidebilir diyor.neyapacağımızı şaşırdık.bakıyorum hemen hemen herkesin problemi bu yani herkes bizim durumumuzda.biz şimdi neyapalım.tayin zamanlarınıda kaçırmamamız lazım.kesin bilgi sahibi olan yardımcı olabilirmi?

rmysa

1 Aralık 2010 22:20 Düzenle Sil

kadrolu imam tabiki sizin yanınıza gelir..yani onun gelmesi daha kolay.bir yıl calısma sartı kadrolularda da var mı bilemiyorum..

_Amine_

1 Aralık 2010 23:01 Düzenle Sil

valla arkadaşlar bir buraya yazmadığım kaldı birde buraya yazayımda tam olsun.ya ben smözleşmeli kuran kursu öğreticisiyim.nişanlım kadrolu imam olarak atandı yeni.tayinini benim bulunduğum yere aldırmak istiyoruz bu mümkünmü acaba.

rmysa

1 Aralık 2010 23:05 Düzenle Sil

pardon arkadaşlar buraya yazmışım zaten.kafam okadar dolduki nereye yazdığımın farkında bile değilim.ozaman bizim yapacagımız nikahımızı kıyıp başvuruyu yapmak öğle değilmi.işte bide merak ettiğim yıl şartı.1 yıl mı 2 yıl mı gerakiyor.yoksa yıl şartı yokmu.

rmysa

2 Aralık 2010 10:04 Düzenle Sil

mazeret tayinlerinde yıl şartı yok. imzayı atıp göreve başlaman yeterli..

tayfuri

9 Ocak 2011 22:31 Düzenle Sil

b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir.

eş durumu hakkında bilgiye ihtiyacım var.tayin için ne şartlar gerekiyor.eşin kadrolu olması mı gerekiyor. bakanlıklar farklı olmalı mı. yani prosedür nasıl.sözleşmeliler eş durumu için 1 yıl görev yaptıktan sonra bu hakkını kullanıyormuş. biri kadrolu diğeri ise sözleşmeli, bakanlıklar farklı . sözleşmeli olan eş hangi durumlarda kadrolu eşinin yanını gidebilir,

şimdiden çok sağ olun

markuswar

15 Aralık 2010 13:53 Düzenle Sil

kadrolu eğer kadrosunu aldıramıyorsa sözleşmelinin yanına,sözleşmeli kadrolunun yanına gider..sözleşmeli bir yıl çalışmadan tayin isteyemez..dayın varsa istersin..sağlık raporu alırsan tayin aldırırsın ama her yıl ocak ayında raporunu yenilemen gerekir.ki bu da oldukça zor...birde yine bir yıl çalıştıktan sonra becayiş hakkın var...yani biriyle yer değiştirebilirsin..eş durumu için tabiki devlet memuru olmak gerekiyor..özelde çalışanlar için eş durumu olmuyor.657 ye tabi olmalı..nerde,hangi bakanlığa bağlı olarak çalışması önemli değil.bildiklerim bunlar..

ee99

16 Aralık 2010 12:19 Düzenle Sil

ee99 kardesim sözlesmeli tayin için bir yıl bekler demissin aynı durum kadroluda da gecerlimi

ealtuntas

16 Aralık 2010 13:36 Düzenle Sil

kardeş kadroluda geçerli değil sanırım..bi arkadaşım kkö olarak antalyaya atandı..oraya hiç gitmedi kendi memleketinde göreve başladı..özel bi durum muydu bilmiyorum...ama atanır atanmaz tayin aldıran kadrolular gördüm de duydum da...

ee99

16 Aralık 2010 22:18 Düzenle Sil

ee99, nasıl yani şimdi kadrolu başlanır başlanmaz eşin yanına gelinebiliyor mu diyorsunuz?

Eee buradaki http://forum.memurlar.net/konu/1077783/ arkadaşlar nasıl gidememiş?

birkulnet

18 Aralık 2010 14:03 Düzenle Sil

kkö arkadaşım kadrolu..eşi de fizik öğretmeni...antalyaya atandı oradan konyaya geldi..ve atandığından beri konyada görev yapıyor..bunun gibi başkalarıda var...nasıl geldi bilmem..araya torpil mi soktu bilmem..oldu ve de gördüm...ve bunu yazdım...ikiside kadrolu.orayada ekledim zaten özel bir durum muydu bilmiyorum diye...ama birileri bunu yapabildiğine göre oluyor demekki istendiğinde...hem kadroluyu bırakın sözleşmeliler bile araya sağlam bir dayı koyunca neler neler oluyor...neden bu kadar şaştınız anlamadım doğrusu..

ee99

18 Aralık 2010 14:38 Düzenle Sil

benım arkadaslarım bır kaç sene ıçınde kaç yer degıstırdı dayın varsa ankarada çook kolayy

esilaruvi

19 Aralık 2010 00:44 Düzenle Sil

arkadaşlar,eşim özel bir lisede öğretmenlik yapıyor.ben sözleşmeli kkö yüm.eşim tayin olursa bende eş durumundan tayin yaptırabilirmiyim.

denizyıldızı 99

19 Aralık 2010 13:24 Düzenle Sil

Sözleşmeli KKÖ'nün eş durumundan tayin isteme dönemleri ne zamandır?

Hangi tarihlerde bu talep yapılıyor?

KKÖ lerin imzaladıkları sözleşme metninde şöyle bir hüküm var:

a) Hizmetin gerektirdigi karsilıklı yer değiştirme halleri ile saglık, es durumu ve esinin sehit olmasi hallerinde yeni atanacagi ilde ayni unvan ve hizmet nitelikli vizeli bos pozisyon bulunmak ve 7/15754 sayilı Bakanlar Kurulu Kararı'nin "Kurumu Ici Yer Değişikligi" baslıklı "EK MADDE 3"te belirlenen sartları tasimak kaydiyla, müracaat ve yer değişikliginin yapilacagi aylar (1 Haziran ? 1 Eylül) ile ayrilma ve baslamada uyulacak usul ve esaslar Başkanlıkca belirlenerek yapilır.

1 yıl çalışmış olma şartını göremedim.

mele.derwish

9 Ocak 2011 22:28 Düzenle Sil

b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir

13 Ocak 2011 20:34

Ebrar6660

melle hocam konuyu sabitlemek için başlıkları kaldırdım bir işim çıktı netten çıktım..:(

13 Ocak 2011 22:56

_Amine_
Kapalı

Teşekkür ederiz Ebrar hocam...

13 Ocak 2011 23:07

Ebrar6660

rica ederim...gecikmeli oldu ama kusura bakmayın..;)

14 Ocak 2011 00:32

_Amine_
Kapalı

Geç olsun güç olmasın:)

14 Ocak 2011 08:28

arifnihat

ARKADAŞLAR SAĞLIK KURULU NE ZAMAN TOPLANIR BİLEN VAR MI ??????????

14 Ocak 2011 10:03

mele.derwish

Ebrar editöre teşekkür ederim.

14 Ocak 2011 11:32

morpheus

Arkadaşlar ben bir arkadaşım için bakıyorum. Kendisi sağlık durumundan dolayı tayin isteyecek. Çocuğa ilişkin Devlet hastanesinden kurul raporu alınmış.

Mevzuat bağlamında bir kaç inceleme yaptım sizlerle paylaşmak istitorum.

1- Hem Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan esaslar hem de Diyanet'in 2009 tarihli 4/B esaslarının http://www.memurlar.net/haber/137641/ Ç-3/c bendi gereğince sağlıkta 1 yıl çalışmış olma şartı aranmıyor.

2- Yer değiştirmeye bavurular, genelgede Mart olarak belirtilmiş. bazı arkadaşlar Şubatta kurul toplanıyor diyor ama mevzuat dayanağını bulamadım.

3- sağlık raporunu görüşecek Kurulun kimlerin oluştuğu Diyanetin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 17. maddesinde düzenlenmiş. http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/21963.html

Buna göre Kurul: "Personel Dairesinin bağlı bulunduğu Başkan Yardımcısının başkanlığında, Teftiş Kurulu Başkanı, I. Hukuk Müşaviri, Din Hizmetleri, Din Eğitimi ve Personel Dairesi Başkanlarından" oluşur. "Sağlık mazereti sebebiyle görev veya görev yeri değiştirilmesi gerekenlerin durumlarının görüşülmesinde üye olarak Kurula bir tabibin de katılımı sağlanır."

4- Şimdi muhim olan konu gidilen yerde açılan poziyon sayısı örneğn 15, atama talepte bulunan sayısı 60 ise nasıl bir yöntem izleneceğidir. Bu da genelgenin Ç-11. maddesinde düzenlenmiş. (http://www.memurlar.net/haber/137641/)

11- Aynı ilde boş kontenjan sayısından fazla sağlık mazereti sebebiyle başvuruda bulunan personel bulunması halinde; yerleştirme, raporun öncelik ve aciliyetine göre değerlendirilerek sonuçlandırılır.

5- Ne yazıkki burada insan unsuru devreye girecek kurul üyeleri siyasi referanslara göre karar verecektir. Yönetmelik gereğince çoğunluk kararı ile karar alınmaktadır. Bu nedenle tabip ne kadar şu hastalık daha muhimdir dese de bir işe yaramayacak.

6- Diyanet'te başkan ile bakanın arası iyi değil. Daha önce başkan hakkında olumsuz bir haber yenişafakta çıkmış, başkanı star gazetesi savunmuştu. Bu olay, bakan başkanı istemiyor şeklinde yorumlanmıştı.

14 Ocak 2011 17:04

Ebrar6660

Arkadaşlar, imam hatip ve Kkö'nün ikiside 4b sözleşmeli olup imam-hatip Kkö'nün yanına gitme talibinde bulunacak "dilekçe örneği" arşivinde olan veya daha önce yazmış hocamız varsa yardıcı olabilir misiniz?

........birkulnet....................................................

15 Ocak 2011 00:06

ahhh

arkadaşlar ben antalya ve alanyada sözlşemeli bursa ve bütün ilceleri ve köylerine becayış yapmak istiyom saygilar

Toplam 134 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon