Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Aralık 2010 13:38

ela23 hocam sizin ilde okul onay ekranları açıldımı acaba. biz burda başvurularımızı bile kaydedemiyoruz.

ela23
Memur
29 Aralık 2010 13:43

yok hocam açılmadı,zaten bnm okul hiç bir şey bilmiyodu ,bana onayladım gidebilirsiniz diye gönderdiler ama yapmış oldukları imza dışında bir şey olmayınca ..şube müdürü açıp sizin dediklerinizi müdürümüze tek tek anlattı..okula geri dönünce onay butonu aktif olmadığını gördük..bekliyoruz..

29 Aralık 2010 13:46

Arkadaşlar bugün sabahtan bu yana başvuru yapıp başvurusunu sisteme kaydedip yazıcıdan çıktı alabilen var mı? Dün kaydedilen başvurulardan bahsetmiyorum. çünkü aynı gün içinde onaylanması gerek Eğer bunu bugün içinde becerebildiyse başvuru kaydetmeyi okul onayını yaptırabilen var mı? Varsa ALLAH RIZASI için onay yapıldı diye ayrılmasın forumdan. Onaylarımı yaptırdım veya yaptıramdım diye buraya yazın lütfen. Merak ediyorum sorun bizim ilçeden veya ilden mi kaynaklanıyor. Ülke genelinde mi diye. Daha doğrusu sorunun tüm illerde olduğu belli de onay yetkisi verildiği an haberimiz olsun diye bunu istiyorum sizden.

şermel
Aday Memur
29 Aralık 2010 13:57

sükürhalimize hocam.....ben başvurumu kaydettim....yazıcıdan çıktısını aldım fakat bugün müdür onaylayamadı....onay butonu açılmıyo dedi...il milli eğitimi aradım.....bakanlık şu anda onay butonunu açmadı dedi...bugün yarın açar dedi....hocam bu arada pikselini iki defa 40 a getirdim fakat açtığım zaman belgedeki yazılar büyütülerek bakıldığında okunmuyo...sizce neden...ben yapamadım mı acaba....

!yettigari!
Kapalı
29 Aralık 2010 14:00

PİKSEL DÜŞÜRMÜŞSÜN TAMAMDA ÇOK DÜŞÜRME 136 MIYDI SINIR NE O KADAR DÜŞÜR ZATEN 50 DEN AŞAĞI DA KABUL ETMİYOR

şermel
Aday Memur
29 Aralık 2010 14:08

50 ile 136 arasında yaptım....60-70-falan oldu...100 ün üzerine mi çıkarayım....

publicofficer
Aday Memur
29 Aralık 2010 14:13

arkadaşlar bir de evlilik cüzdanının fotokopisi de kabul ediliyor mu acaba tşk. ederim

ela23
Memur
29 Aralık 2010 14:16

evlilik cüzdanını ben götürdüm kabul etmediler ..yerleşim yerini gösteren nüfus kayıt örneği..

!yettigari!
Kapalı
29 Aralık 2010 14:22

100 ÜN ÜZERİNE ÇIKARINKİ OKUNSUN HOCAM

29 Aralık 2010 14:30

ŞERMEL Hocam aynı belge üzerinde 2 defa üst üste küçültme olmaz. sen %40 küçültüp kadeder kapatırsan sonra olmamış diye tekrar %40 küçültürsen belgeyi orjinal haline göre %80'e yakın bir değerde küçülmüş olursun.

bu Sorunu aşmak için BELGENİN TARAYICIDA TARANIP KAYDEDİLEN İLK HALİNE HİÇ DOKUNMA. o bir dosyada kayıtlı dursun. ORJİNAL HALİNDEN KPYALA MASA ÜSTÜNA YAPIŞTIR: Bütün işlemleri masaüstündeki kopya üzerinde yap. Baktın yaptığın küçültme yeterli olmamış. sil o belgeyi orjinali başka dosyada duruyor ya ordan tekrar kopyala masa üstüne yapıştır. Yapacağın işlemi tekrar yap. yani ben bu işlemi4-5 kez tekararlayarak istediğim boyuta ve görünüm kalitesine ulaşabilirim. ilkinde %40 İkincisinde %38 üçüncüsünde %35, %30 diye dene işte ama her olmayışında o belgeyi sil orjinalinden kopyala onun üstünde işlem yap.

BİRAZ KARIŞIK OLDU AMA UMARIM ANLATABİLMİŞİMDİR.

krmn35
Memur
29 Aralık 2010 15:27

hocam bugün erzurum il mem 'e gittim.bakanlığı aradılar.sadece kişi kendisi onaylıyormuş .okul-ilçe-il onaylamıyormuş.2. aşamada okul-ilçe il onaylıyormuş.klavuzda yanlış yazılmış.taratma işlemide 2.aşamadaymış.bakanlık öyle söyledi

yunusmavi
Memur
29 Aralık 2010 15:39

YA BÖLE saçmalık mı olur nasıl 2 . aşamada oluyor

krmn35
Memur
29 Aralık 2010 15:42

hocam herkes ilindeki atama dairesine sorsun erzurumdakiler böyle söyledi bana

yunusmavi
Memur
29 Aralık 2010 15:52

yanlış söylemişler kılavuzda ne yazıyor 1.aşama 2.aşama yapılacaklar yazıyor.

krmn35
Memur
29 Aralık 2010 15:57

aynen bende klavu gösterdim onlara onlarda bana bakanlığa sorduk dediler.inanmayanlar beklesin modülün açılmasını

aşka düçar
Aday Memur
29 Aralık 2010 16:12

HANİ MODÜL AÇILMIŞTI

balamirkagan39
Aday Memur
29 Aralık 2010 16:45

ben 2010 haziran atamasında afyon iline atandım ve 5 ay oldu. Ocak 2011 eğitim özrüne başvurmak istiyorum. şimdi benim bir seneyi doldurmam gerekiyor mu? klavuzda buna benzer bir ifade var ama tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

isiluska
Aday Memur
30 Aralık 2010 09:54

şükürhalimize hocam,

bilgileriniz için çok tesekkür ederim.bu kadar karısıklığa net bir cevap getirip yol göstermişsiniz.ben dün basvurumu yaptım.ancak okulun ony butonu açılmamıştı.ama bu gun açılmış belgeyide dediğiniz gibi tarayıp 78kb ye dusurduk.okul da onay verdikten sonra süreç ne olacak.başvurumuzu yaparken aldığımız çıktıyla öğrenci belgesini ekleyip ilçe meb'e mi götüreceğiz.yoksa o işerle okul idaresi mi ilgilenecek.

meb_zede
Şef
30 Aralık 2010 13:36

ARKADAŞLAR ACİL YARDIM LÜTFEN

BEN ÖĞRENİM ÖZRÜ BAŞVURUSU YAPTIM. ONAYLANDI. BURAYA KADAR SORUN YOK.

EŞİM DE

""EŞ ÖZRÜ BİRLİKTELİĞİNDEN EŞİMİN ÖĞRENİM ÖZRÜ BAŞVURUSU BULUNMAKTADIR.""

SEÇENEĞİNİ İŞARETLEDİ. BENİM GİDECEĞİM İL VE İLÇE OTAMATİK GELDİ. NE TELEFON NUMARASI NE BAŞKA BİRŞEY GİREMEDİK. SADECE ""BAŞVURUMU KAYDET"" BUTONU AKTİFTİ. BAŞVURUYU KAYDETTİM. ÇIKTI ALDIM ŞİMDİ ÇIKTI DA

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM TİPİ: ""GİRİLMEMİŞ""

DÖNEMİ : ""GİRİLMEMİŞ"" YAZIYOR

ARKADAŞLAR BAŞVURUMDA Bİ ANORMALLİK VAR MI?

""EŞ ÖZRÜ BİRLİKTELİĞİNDEN EŞİMİN ÖĞRENİM ÖZRÜ BAŞVURUSU BULUNMAKTADIR"" ŞEKLİNDE BAŞVURU YAPANLAR VARSA ACİL CEVAP VERSİN LÜTFEN BAŞVURUDA BULUNAN DİĞER EŞLERİN BELGESİNDE DE AYNI İBARELER Mİ VAR?

YANİ

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM TİPİ: ""GİRİLMEMİŞ""

DÖNEMİ : ""GİRİLMEMİŞ""

YAZIYOR MU?

meb_zede

30 Aralık 2010 13:35 Düzenle Sil

melih çattık HOCAM

NERDESİN? BU KONUYA SEN CEVAP VEREBİLİRSİN. ÖZELİNE MESAJ DA ATTIK.

ACİL YARDIM LÜTFEN

ARKADAŞLAR BİR DE

"EŞ ÖZRÜ BİRLİKTELİĞİ, EŞİMİN ÖĞRENİM DURUMU BAŞAVURU VARDIR." SEÇENEĞİ İLE BAŞVURU YAPANLAR HANGİ BELGELEERİ EKLİYORUZ. KLAVUZDA BU KONUDA HİÇBİR AÇIKLAMA YOK. AMA BELGE EKLEMEDEN DE OKUL MÜDÜRÜ ONAY

niğde81
Aday Memur
30 Aralık 2010 14:17

arkadaşlar taratmayı herhangi bir okul yapabilir mi yoksa görevli olduğumuz okulmu yapacak birde taratma için evrak gerekiyormu çok acele cevap lütfen

Toplam 89 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi