Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
01 Ocak 2011 02:00  

Yasaklı
Aile sağlığı elemanının yeni maaş hesaplaması. bilgisi olan paylaşsın

arkadaşlar yeni yönetmelikte aile hekimi yanında çalışan arkadaşların maaşlarına ne kadar zam yapıldı hesaplamasını bilen varsa yardımcı olabilirmi.

Kayıtlı kişiler için;

1) 0-59 ay grubu için (1,75) katsayısı,

2) Gebeler için (3) katsayısı,

3) 65 yaş üstü için (1,75) katsayısı,

4) Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlüler için (2,25) katsayısı,

5) Diğer kişiler için (0,80) katsayısı,

esas alınır.Birinci ila beşinci gruplardaki katsayı ile o gruptaki kayıtlı kişi sayısının çarpılması ile oluşan puanların toplamı üzerinden, kayıtlı kişi sayısına bakılmaksızın, ilk (1.000) puana kadar;

1) Meslekî yüksek öğrenim mezunu olmayan aile sağlığı elemanına 1.158 (binyüzellisekiz) TL,

2) Meslekî yüksek öğrenim mezunu aile sağlığı elemanına 1.360(binüçyüzaltmış) TL, ödeme yapılır. (1.000) puanın üzerindeki puanlar için, söz konusu puanların (0,577) değişken katsayısıyla çarpımı sonucunda bulunacak tutarda ayrıca ödeme yapılır.

önceden ortaöğretim mezununa 800 tl biliyordum şimdi 1158 tl olmuş sanırım. hasta başına 0.40 kuruş biliniyordu şimdi 0.57 kuruş olmuş sanırım. yanlış biliyorsam düzeltin lütfen

02 Ocak 2011 14:40

newbazaar

ben aydında ase olarak 13 aralıkta sözleşme imzaladım,657den sözleşmeye geçtim.zannedersem ortada zam filan yok,bu hesaplamayla kandırmaca yapıldı.birçok bölgede 6-64 yaş oranı çok fazla bu da demek oluyorki hesaplama kalemi 1 den 0.80 e düştü taban maaş artsa da ek ödeme düştü gbi geliyor bana,3350 nüfusum var ama gebe-bebek az yani eskiden 1000 artı 400 döner alıyordum,farketse de 200-300 gibi bir fark olacak ama ase'yseniz bilirsiniz iş yükü eskisinin 3-5 katı.oturur mu bilmem ama 15 gündür eve gelip yattığım yeri aramadan sızıp kalıyorum. hangisi doğruydu bilmiyorum,tsm de akşama kadar oturan arkadaş bu ay maaş artı 420 döner alacak.biz alt katta bütün iş yükünü kaldırıp belki onlarla aynı paraya canımız çıkacak. çok yakında elli olur belki ama hakettiğimizi alabileceğimiz konusunda çok ümitli değilim.

Toplam 1 mesaj