Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazasayginhopali
03 Ocak 2011 19:46  

Açıköğretimden en rahat okunabilecek 4 yıllık bölümler nedir arkadaşlar yardım eder misiniz?

lise mezunu bir arkadaşım için soruyorum hem çalışıp hem okuyacak pek de okumakta gözü olan biri değil:) en rahat hangi bölümü bitirebilir matematiği filan iyi değil işletme kamu yönetimi filan hangisini daha rahat okuyabilir?

03 Ocak 2011 19:52

sellam_sinif.2
Kapalı

ben 3. sınıf kamuyönetimi öğrencisiyim açıköğretimde. hiç sene kaybetmedim çok rahat okuyorum hatta ünv zamanında başlamıstım 2. üniversite olarak.

kamu yönetimi en rahatdırı benım bildiğim ama 1. sınıftaki matematik dersleri biraz zordur oda sorun değil bi kursa gider 2 3 ders için halleder. basit bi bölüm çoğu sınavına hiç çalısmadan geçtim.

ama o arkadasın mattan hiç anlamıyorsa 1. sınıftan hemen sıkılıp bırakabilir söyle 1den sonra çok kolaylasıyo kamuyönetimi en zoru 1.sınıf yani.

ama yinede mat yapamam diyosa halkla ilişkiler falan okusun

03 Ocak 2011 20:00

Türkçeci_7

sellam hocam hem çalışıp hem okuyacak öyle kursa filan gitme imkanı yok maalesef:) kamu yönetimi okusa iyi olur aslında di mi hem kaymakamlık okulu havası olur :)

03 Ocak 2011 20:09

sellam_sinif.2
Kapalı

hocam kursa sadece 1. sınıftan 2 3 ders için gidecek pek vaktini almaz. kesinlikle kamuyönetimi tavsiye ederim ilerde bitirdikten sonrea kpssye çalısır ne kadar5 iyi performans gösterirse o kadar iyi bi yere yerleşir.

4 yıllık kyönetiminde toplasan en fazla 6 tane zor ders vardır diğelerine çalısmaya bile gerek yok şöyle birkaç soruya bakıp sınava girer rahat eder ;) ama ilerki aşamada kpss çalısması lazım.

yani yavastan kpss için matını iyileştirmeye baksın. yoksa baska açıktan okunacak bölüm yok. olanların puanı çok yüksek ingilizxce okulöncesi gibi onları kazanamaz kolay kolay

03 Ocak 2011 20:09

gelekobirnum
03 Ocak 2011 20:15

Türkçeci_7

teşekkürler sellam hocam o kpss yi zor kazanır da biraz daha üni bitirmek için ve polislik için okuyacak aslında

03 Ocak 2011 20:21

sellam_sinif.2
Kapalı

üni içinse sadece eğer o zaman sosyoloji okusun hocam açıköğretimde. ama sosyolojinin olanakları yok polislik vs işler için işine yarar sadece.

sosyolojide öğretmen memur falanda olunuyo ama puanları çok yüksek kpssde onun için kpssde sosyoloji işi zor ;) ama en azından sözle bi bölüm rahat okur.

tek sıkıntılı tarafı istatitik dersinin olması çünkü sayısal bu ders. ama halleder onu yani her bölümde birkaöç tane böyle mat gerektiren dersler var.. sosyolojiyi de tavsiye ederim okuması daha rahattır kamudan ;)

03 Ocak 2011 20:23

Türkçeci_7

bi soruyum hocam ilahiyat var mı açıktan :)

03 Ocak 2011 20:31

eyupsltn
Kapalı

işletme oku takıl herkes işletme iktisat okuyor artık

Toplam 8 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?