Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : celebrity
05 Ocak 2011 17:42  


Aday Memurların Sicil Notu

arkadaşlar 2008 martta işe başlayan memurun şuana kadar kaç sicil notu olur? 26 şubat 2011 de muhasebe uzmanlığı özel sınavı var ve başvuru şartında madde şu şekilde;

Hakkında düzenlenmiş son üç yıla ait olumlu sicil raporu bulunmak,

devlet memurları sicil yönetmeliğinin ilgili maddesi de şu şekilde

"Aday Devlet memurlarının sicilleri Devlet Memurları Sicil Yönetmeliğinin 12 maddesi hükmü uyarınca işe başladıkları tarihi takip eden birinci yılın dolmasından sonraki 15 gün içinde, 2 yıl süre ile adaylığa tabi tutulan aday memurların ikinci yıl sicilleri aynı şekilde doldurulur. Bir yıldan çok iki yıldan az bir süre ile adaylığa tabi tutulan memurların ikinci sicil raporları, adaylıklarının kaldırılmasının söz konusu olduğu tarihte doldurulur."

Biz adaylığı 1 yıldan az 2 yıldan çok olamaz kısmına tabiyiz o halde 2008 de sicil notumuz olurmu? 2009 martta 1 yıl doluyor ve o ilk sicil notumuz oluyor 2009 un sonunda bir daha doldurulurmu yada adaylığın kalktığı 2010 martta mı doldurulur? personelin görüşü şu şekilde 2009 martta aldığımız sicil notu 2009 un sicil notu oluyormuş 2009 un sonunda fazladan doldurulmuş sicilim dikkate alınmasmış 2010 un sonunda doldurulan ise 2. sicil notum oluyormuş o yüzden sınava başvuramassınız denildi bu konuda bilgisi olan varmı sınav başvuru süresine az kaldı acil yardımlarınızı bekliyorum

06 Ocak 2011 01:16

kingjudas....

SANA ÇOK PRATİK BİR TAVSİYE BURADA SORDUĞUN SORUYU BİMER'E SOR VE MERAK ETTİĞİN YILIN SİCİL NOTUNU ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİ YAZ 1 HAFTA SONRA MERAK ETTİĞİN SİCİL NOTUYLA BİRLİKTE CEVABINI ALIRSIN.KOLAY GELSİN.

06 Ocak 2011 08:38

leviathan20

Dün Bimere sordum zaten saolasın ama cevabın gelmesi 15 günü bulabilir internetten de çok araştırdım emin değilim ancak 2008 e ait sicil notum olmadığı kanısına vardım 2009 da aldığım sicil notlarından birisi gözönüne alınmıyor ve 31 aralıkta aldığım sicil notum 2009 un sicil notu oluyormuş maalesef

06 Ocak 2011 12:51

kingjudas....

BİMER İN CEVABI 4 5 GÜNDE GELİYOR GENELLİKLE

AYRİYETEN SORULARINI TEK BAŞLIK ALTINDA SORMALISIN VE BİRDEN FAZLA VE KISA KISA SORULAR SOR.E MAİL İLE CEVAP İSTE AYRICA.

06 Ocak 2011 13:13

leviathan20

Aynen dediğin gibi yaptım inş 4-5 güne gelir cvp

06 Ocak 2011 13:31

alanis07

ben de aynı durumdayım. nedense ben girebileceğimi düşündüm, hiç biyere de sormadım. bimerden gelecek cevabı yazarsanız. aynı durumda olan kişiler için yardımı olur tesekkürler.

06 Ocak 2011 13:50

leviathan20

Bende öyle düşünüyordum çalışıyordum da hayal kırıklığı oldu ama en azından daha erken farkına varmış olduk sonradan daha büyük şok yaşardık işin tuhaf tarafı 2008 girişlilerin hepsi gireceğini düşünüyor benim gibi arkadaşlar da araştırıyorlar şimdi ama %99.9 giremiyoruz diğe rmutemetlere de sordum hiç bir memurun girdiği yıla ait sicili bulunmuyormuş 1 Ocak 2008 de de başlanılsa ilk sicil notu 2009 a ait oluyor dpb mütalaasıda memurlar netin görüşüde bu yönde

06 Ocak 2011 14:18

saenes74

2008 girişli (ilk memuriyet) personel 2011 yılında açılan muhasebe uzmanlğına giremezler.

son üç yıl sicili yok

2009 1 sicil

2010 2 sicil

2011 sınav yılı

tavsiyem :

şimdiden kaynak kitapları alın çalışmaya başlayın.

kolay gelsin.

06 Ocak 2011 14:45

alanis07

6 aydan fazla çalışmış olmak yeterli diye bişey vardı bi yerde.

06 Ocak 2011 15:15

leviathan20

6 Ay ayrı 1 yılda adaylığın kalktığını varsayarsak 10.03.2008 de göreve başlayan memurua 10.03.2009 da sicil verilir 31.12.2009 tarihine 6 aydan fazla olduğu için (9 ay) 31 aralıkta bir sicil daha verilir martta verilen sicil adaylık kaldırma sicili kabul edilir ama 2009 siciline 31.12.2009 tarihinde verilen sicil işlenir

2. örnek te 10.08.2008 de işe başlayan memura 10.08.2009 da sicil verilir 31 aralık 2009 yılına 6 aydan az kaldığı için başka sicil verilmez 2009 sicili bu tek sicil kabul edilir.

Birde 6 ay mevzusu şurda geçer bir sicil amirinin yanında 6 ay çalışmayana sicil notu verilmez

06 Ocak 2011 15:18

saenes74

Başka kurumdan bugün maliye ye ggeçen bile uzmanlık sınavına girebilir . ama

Memuriyette 3 yıl sicilinizin olması lazım yani (en az 2007) girişli olmanız

ve sıkı durun !

maliyedeki 4 yıl mezunu hizmetli bile uzmanlığıa girebilir.

genel idare hizmetlerinde olma şartı yok çünkü

16 Ocak 2011 13:42

kemal__

şimdi 2008 mart girişli arkadaşlar sınava giremeyecek mi kesin? belki şehirden şehire farklılık gösterir.bazı şehirler adaylıgın kalkması ile ilgili olan sicili sayar mı?şimdi 2007 eylül girişli olsaydınız sınava kesin girebilir miydiniz? iki üç aydan mı mart girişliler kaybedyor çok saçma degil mi bu?

bide 2010 şubat mayıs gelir uzmanlığı sınavınlarında sınava giriş şartlarında son üç sicil notunun olumlu olması diyor.üç yıl demiyor.2006 2007geir uzmanlığında ise üç yıl diyor.belki 2010 da unutmuşlardır öyle demeyi ya ama çok farklı anlamlar çıkıyor ozaman.biz de 2009 martta gelir idaresine atandık şimdi 2012 ocakta sınav olsa biz de giremiycez ozaman demi??

18 Ocak 2011 14:16

kemal__

güncel

Toplam 12 mesaj