Editörler : crops35
08 Ocak 2011 01:25

Vergi İndirimi İçin Rapor Almak Bitti Mi?

16.12.2010 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre:

1) Evde Bakım

2) Eğitim

3) Araç alımı

4) Özürlü Maaşı

İçin ayrı ayrı rapor almaya gerek kalmadığını öğrendim.

Sonuç Olarak,

Vergi İndirimi için Hastanelerden Rapor almak zorunda mıyız?

Sayın Forum Editörümüz ve Sayın Forum Arkadaşlarımızdan bu konuya açıklık getirmelerini rica ediyorum.

Saygı ve Sevgilerimi sunarım

@LK@N_10
Kapalı
08 Ocak 2011 15:04

sadace Vergi İndirimi için Hastanelerden Rapor almak zorundasın.

tek rapor yetıyor .evde bakım,eğitım,arac alımı,ozurlu maası dıye tek tek rapor dıye bırsey yoktur kesınlıkle.

sunuda unutmayalım : bır engellı arkadasımızda 2 adet rapor olur, 1 raporu herhangı bır yılda aldıgı rapordur bu raporu malıye bakanlıgı deftardarıga ıbraz ettgınde Vergi İndirimi için tesekkullu degıl ıse hakem hastanesıne sevk edılıyor devreye 2. rapor gırıyor bu rapor tesekkullu olması gerekıyor rapor uzerınden Vergi İndirimi olması ıle ust yazıyla alıyorsun yanı sana verılıyor, budurumda sende 2 rapor olmus oluyor ama suda var vergı ındırımı olan rapor esas alınır.3. rapor vergı ındırımı olursa mallulen emeklılık ıcın olur.

saygılarımla.

radikal52
Daire Başkanı
08 Ocak 2011 20:00

önceden vergi indiriminden yararlanmak için rapor ankaraya gidiyordu şimdi böyle bir durum yok mu?

YENO73
Şube Müdürü
09 Ocak 2011 15:14

güncel

@LK@N_10
Kapalı
09 Ocak 2011 22:59

deftardarlık mukellıf hızmetler gurup mudurlugu bakanlık adına komısyan tarafından degerlendırılıyor eskıden raporlar gıdıyordu sımdı oyle bırsey yok ama komısyonun aldıgı kararlar kesındır.

radikal52
Daire Başkanı
09 Ocak 2011 23:13

benim 2005 te aldığım yüzde doksanlık heyet raporum var.bu raporu kullanabilir miyim.2 yıl önce sormuştum kabul etmedi defterdarlık.şimdi durum değişti mi?

@LK@N_10
Kapalı
09 Ocak 2011 23:16

sakatlık ındırımı belgen varmı? .rapordakı kıstaslar onemlı onlar ona bakar kac yılında alındıgına bakmazlar.

balım_24
Aday Memur
10 Ocak 2011 11:45

vergi indirimi de dahil bişiler yapılması lazım

akp milletvekili tv de engellilerle ilğili torba yasada yapılan yanlışlığı dile getirince başbakan olaya el koyup yanlışlığı düzeltti bu vergi indirimi dahil olmak üzere Lokman Ayva'(akp de negelli vekil diye biliyorum bu beyi ismi yanlış teleffuz ettiğsem kusura bakılmasın)ya ulaşılıp torba yasa meclise gelmeden ropor oranlarındaki çifte standart ortadan kaldırılımaz mı

ab ye gireceğiz kriterlere uyacağız diye 40 bile vermiyorlar artık 40 ve üzeri raporu olan sürekli arkadaşlarda dahil yeni hesaplama nedeniyle bu oranı alamıyor 40 ve üzeri yeni başvurduğunda verilmeyen oranlar devlet ab ye ben özürlü oranlarımı indirdim diyecek e benim özürlü arkadaşım gene özürlü siz sadece ropor vermemiş olacasınız siz vermeyinc onun özürü değişiyor iyileşiyormu

bu özürülü engelli bizleri görmemezlikten gelmek değil mi

@LK@N_10
Kapalı
10 Ocak 2011 14:19

arkadaslar hıcbırsey degısmedı cok uzattınız bu yenı yonetmelıgı tum oranlar uzurların agırlıklı oranlar karsılıgı 2005 te 2006 da nasılsa 2010 da oyle degısen sadece ağır ozurlu ıbaresı %50 vev raporda ağır ozurlu evt -hayır ıbaresı gececk sadece bu ne ab sı ne bılmem neyı hesaplama ,oranlar hepsı aynı hıkaye bunlar fazla dallandırmanında anlamı yok kendınıze ıylık yapılsın derken baskalarınada tam aksıne yansıyacak .rahatsızlgınızın karsılıgı neyse sız onu alacaksınız bukaadr.

,HARİTA06
Kapalı
10 Ocak 2011 16:09

arkadaslar bana yardımcı olun benım %50 raporum vardı vergı ındırımıne basvurdum :%60 olarak vergı ındıım geldı malıyeden sımdı maasımdan hıc vergı kesmılmıyo halbusem ben ıkıncı derecesakatlık ındırımınden yaralanıyom verghı kesılmesı lazım degılmı ılerde basıma bıseycıkmasınn yardım edersenızcok makmule gecer sımdıden tesekurler

jakabo10
Aday Memur
12 Ocak 2011 09:08

ARKADAŞLAR ŞİMDİ TAM OLARAK NE YAPMAM LAZIM 1 ARALIKTA İŞE BAŞLADIM MVERGİ DAİRESİ RAPORUNUN ASLI GİBİDİR OLDUĞU İÇİN KABÜL ETMEDİ İLLA Kİ ASLI OLCAK DİYOR ŞİMDİ BENİM NE YAPÖAÖ LAZIM KİMSE BİLMİYOR Yrdımcı olursanız sevinirimbu arada raporun aslını zamanında ankraya göndermişim şu anda elimde yok

,HARİTA06
Kapalı
13 Ocak 2011 10:08

ASRKADASIM BEN NOTERDEN ASLI GIBIDIR YAPTIRIP YOLAMIŞTIM KABUL ETI SIZSALINI NIYE VERIYONUZ SANKI RAPOR CIKARMAK COKMU KOLAYYY

bahar-01
Aday Memur
13 Ocak 2011 11:46

Ocak 2010 tarihli; üniversiteden aldığım %50 ağır özürlü ve süreklidir ibareli raporum var.28 aralık 2010 da işe başladım. Vergi indirimi için mal müdürlüğüne başvurdum.Kurum raporumu kabul etmedi.Beni devlet hastanesine sevk ettiler. Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

radikal52
Daire Başkanı
13 Ocak 2011 15:59

benim raporum 2009 kasımda ankaraya gitti sonuç 2 ay sonra geldi ve ankara %62 olan raporumu %50 ye düşürdü

turuva17
Aday Memur
13 Ocak 2011 22:52

vergi indirimine müracat eden arkadaşlar merak ediyorsanız 03124153203 nolu telefondan sonucu öğrenebilirsiniz

jakabo10
Aday Memur
14 Ocak 2011 09:02

BENİ CARŞAMBA GÜNÜ VERGİ DAİRESİ DEVLET HASTANESİNE SEVK ETDİ DÜN HEYETELE UĞRAŞTIM ZOR OLDU BİLMİYORUM ŞİMDİ NASI OLCAK ORDAKİ CALIŞANA SORDUM 1 VEYA 32 HAFTA İÇİNDE BELLİ OLUR DEDİ AMA NE KADAR DOĞRU BİLEMEM

YENO73
Şube Müdürü
16 Mart 2011 18:34

güncel

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi