Editörler : Pangaea

duygu590
Genel Müdür
13 Ocak 2011 19:35

en dandik yerler alım yapıyo,yazcak hiçbi yer yok...yüksek puanlılar mayısı bekliycek,mayıstada giremiycez diye korkuyorum...

ehayri
Müsteşar
15 Ocak 2011 12:44

Turhallı,

bir çalışan olarak bilgi verdiğin için teşekkürler...

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2011 16:33

Rica ederim can,yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere.Bunun için varız forumda zaten.Bilhassa da gible ilgili bilgi edinmek isteyenler özelime de yazabılırler fırsat buldukca yanıtlamaya calırım.Saygılar.

ehayri
Müsteşar
15 Ocak 2011 17:01

Teiaş hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

anka-cıs
Yasaklı
15 Ocak 2011 17:16

bende turhallı arkim gibi eski bir bankacı 1.5 yıldırda sgk ciyim.

bu anlamda ne ptt yi ne bankayı ne sgk yi öneriririm :D

bayansanız yurtkur yada üni, erkekseniz de işkur yazın.

ehayri
Müsteşar
15 Ocak 2011 17:17

"ne ptt yi ne bankayı ne sgk yi öneriririm"

:))

anka-cıs, çalıştığın işler tatmin edici değil heralde...İşkurun maaşı çok az diyorlar...

anka-cıs
Yasaklı
15 Ocak 2011 17:23

ben 15.01.2011 tarihi itibari ile 1491 tl aldım.

+

2011 1. dönem itibari ile 671 tl ikramiye var.

+

performans ve mesaiyi saymıyorum.

45 tl de her 4 ayda bir sendikaya üye olma durumunda yatacak (şuan yattı mı onu bilmiorum, torbadaydı en son :D )

işkurumu da aynı bakanlığa bağlı. hem işleri sgk kadar yoğun ve karmaşık değildir. hemde maaşlarımız hemen hemen aynı. orası daha sağlamdır bence.

ben çok istemiştim işkuru, tam tercih edecem kodumu kaldrımışlar :D

657 diye iibf olduğum halde 4001 tercihi yaptım yani sgk yı, ellerim kırılsaydı :D

anka-cıs
Yasaklı
15 Ocak 2011 17:26

edit: her 3 ayda bir, olcak o.

ehayri
Müsteşar
15 Ocak 2011 17:26

hadi ya :) Düzelir umarım, gerçi torba geçerse, durumlar fena olacak gibi...

Hayırlısı olsun bakalım, sanırım ben teiaş yazacağım pek bi bilgi toplayamadım; ama hangi kurumu araştırsam bir acayip durumu çıktı karşıma :)) Herkes şikayetçi kardeşim çalıştığı kurumdan...

Olmazsa ikinci alımda artık, hayırlısı olsun...

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2011 17:29

ankacıs ben seni tanıyorum yalnız sen de beni:)))Hiç yabancı değil gibisin.2008/4 atamasında atanmıstın sen de sanırım ya da bir sonraki dönemde.İşkuru çok istıyordun sen ama o dönem kodlar degısmıtı sanırım ya da başka sorunlardan dolayı tercıh etmemıstın.İşkur da yogundur ama sgk kadar olamaz sanırım.Bizim gib de keza öyle sgk kadar yogun sayılır.Bayanlar ıcın en ıdealı bence de üniversıte ya dayurkur memurlugudur başka turlu sıkıntılarla bogusup dururlar.Ben bayan olmus olsaydım esım de calısıyorsa neden kendımı kasacak bır ıste calısmıs olaydım ki:))Yazardım üniversıte ya da ıskuru ne damlarsa kardır diye düşünür rahatıma bakardım:)))

belirsizce
Kapalı
15 Ocak 2011 17:30

yurtkuru düşünsem mi artık ben de ya..

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2011 17:31

Eski mesleştaşım ankacıs sağlam tespitlerde bulunmustur her zaman sesine kulak vermenizi şiddetle öneririm:))Benım de bes yılllık bir forum gecmısım var ,çok atamalar gorduk burada sonun da bızlere de nasıp oldu,umarım dileyen herkes bu heyecanı yaşar.

ehayri
Müsteşar
15 Ocak 2011 17:31

Ortak,

yurtkur ve maliyenin maaşları aynı olmuş...ona göre düşün bence ;)

belirsizce
Kapalı
15 Ocak 2011 17:34

ortak,

seçme şansım kalmadı zaten bu da aklımda olsun artık :)

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2011 17:36

15.01.2010 tarıhı itibariyle istanbul gib maaşım 1447 tl oldu.

Mesailer ve altı ayda bir verılen promosyonlar hariç.Maliyenin maaşını istanbul için 50-60 tl kadar düşük hesaplayın.

İstanbul harici anadolu maliye ve gib maaşlarını da 70-100 tl arası düşük hesaplayın ayrıca mesailerini de.Alın size gib ve maliyenin özet maaşı.

anka-cıs
Yasaklı
15 Ocak 2011 17:38

turhallı ;)

ortaklar acele etmeyin :D

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2011 17:38

e hayri yalnız mesailer açısından değerlendirildiğinde en iyi mesaiyi yine gib ve maliye verir.Yurtkurun mesai ücretlerı her ne kadar azcık artırılmıs olsa bile yine de gibin ya da maliyenin yanına yaklaşamaz kanımca.Genel ortalamaya bakıldığında yine maliye ve gib bir adım öndedir kanımca:))Çıplak maaşa aldanmayın .

iktisatcıky
Memur
15 Ocak 2011 17:39

ders çalışmak tercih yapmaktan çok çok daha kolaymış onu anladım. ilk zamanlar sadece maliye ve gib diyordum. tercih dönemi olunca herkes bir şey söylemeye başladı en son tapu bile diyen oldu ailemde. o kadar kararsızlık yaşıyoruz ki tercih etsek mi etmesek mi bir de onu düşünüyoruz bunlar yetmezmiş gibi bir kaç gün önce de garanti bankasından iş teklifi aldım tam bir yıldın havuzdaydım. harika bir zamanlama yaptılar sağ olsunlar şaka gibiler...

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2011 17:40

ankacıs milleti bi telaş sarmış,atanmış olsak bile vaktınde yine de bu arenada çok yardımlar gorduk,çok atamalar gorduk gecırdık.Şimdi de yardım sıraıs bızlerde.Bıldıklerımızı ve tecrubelerımızı aktarma gayretı ıcersındeyız.Ne mutlu kı bugunlerı de gorebıldık.Çok ızdırraplar cektık bızler de zamanında,buradakı ınsanların heyecanını anlamak zor olmasa gerek.

belirsizce
Kapalı
15 Ocak 2011 17:44

turhallı ve anka-cıs teşekkür ederiz..bu halden en iyi anlayan bu hali yaşayanlar olurdu zaten,atanıpta yine burada olup bizim gibileri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi