Editörler : Pangaea

ehayri
Müsteşar
16 Ocak 2011 15:39

Arkadaşlar, çok teşekkür ederim...Demek istediğimi tam anlatamadım sanırım :)

Diyelim ki ben çalışmak istemiyorum, istifa ettim(2 aylık ihbar sürem var hesapladım..)

Diyelim ki bir kuruma yerleştim sonra istifa ettim derken tebligat geldi ve aynı ile atandım ertesi gün işe başlamam gerekiyor...İşyerim dedi ki beni ilgilendirmez ihbar süresini kullanacağım ve seni sonuna kadar çalıştıracağım(bu kadar gıcıklık yaparlar mı bilmiyorum, ama en kötüsünü düşünmeye çalışıyorum)

Bu durumda kalan ihbar süresini günlük ücret üzerinden hesaplayıp

işyerime ödeme mi yapmam gerek kurtulmam için ?

inşallah açıklayabilmişimdir... :))

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
16 Ocak 2011 15:45

yav hayri gereksiz ayrıntılara takılma be kardeşim, o kadar da derinlere inme,sen atanmana bak,gerisi hikaye:)

ehayri
Müsteşar
16 Ocak 2011 15:50

Turhallı,

:)

Aynı yollardan geçiyoruz, demiştim ya beni en iyi siz anlıyorsunuzdur ; )İnşallah atanırım da bunlar gereksiz ayrıntı olur; ama merak ediyor işte insan...Sizin gibi tecrübeli arkadaşlarla karşılaşınca da sormadan geçemiyorum...Sağolun yardımcı da oluyorsunuz eksik olmayın...

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
16 Ocak 2011 16:05

Önemli değil yardımcı olmak ta bu kadar gereksiz ayrıntılarla da kafanı yorma derim.Sen atandın da seni bankaya bağlayan mı oldu:))Her halükarda seni kimse zorla tutamayacak.Heyecanını anlayabiliyorum ama

atan yeter ki gerisi kolay:))

ehayri
Müsteşar
16 Ocak 2011 16:07

Valla hayal gibi geliyor :) İnşallah bakalım...Ondan sonra bağlasalar durmam derler ya aynen o şekil ;)

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
16 Ocak 2011 16:13

Bağlamaya güçleri dahi yetmez öyle bir durumda merak etme sen:)))Senin gibi adam bağlanmaz da e hayri :))

ehayri
Müsteşar
16 Ocak 2011 16:17

Teşekkürler :)

Demek ki insanlara yardım edince, ihtiyaç duyduğunda yardım kendiliğinden geliyormuş; gerçekten de iyilik yapan iyilik buluyormuş...Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum...

Diğer kurumlarla ilgili bir bilginiz var mı peki...Teiaş mesela veya gümrük memurluğu...

TURHALLI
Müsteşar Yardımcısı
16 Ocak 2011 16:31

Teiaş ve gümrüğü geç:)) Teiaş özelleşebilir ilerde ,gümrük ise sıkıntılı bir kurum ama yine de ii araştırmanda fayda var.90 puan için sgk ve maliye ya da dhmi en ideali bence ,karar senin.Ben çıkmalıyım.İyi bakın kendinize.

ehayri
Müsteşar
16 Ocak 2011 16:36

:) Tamam, çok teşekkür ederim, yeniden görüşmek üzere...

atrex
Genel Müdür
16 Ocak 2011 16:41

Teiaş özelleşmeyecek, özerkleşme çalışmaları var, ileride daha iyi olacak.

ehayri
Müsteşar
16 Ocak 2011 16:44

atrex,

teiaş'ta mı çalışıyorsunuz ? Veya kurum hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz ?

flumai
Aday Memur
16 Ocak 2011 16:47

arkadaşlar SGK yi önerirmisiniz merkezi alımlarda? artıları ve eksileri nelerdir?

yesu197681
Aday Memur
17 Ocak 2011 00:46

anka-cis' e soru:)

ben yesu cevabın için teşekkürler...

87,5la istanbulda nereye başvurmamı tavsiye edersin bu atamada.

1 çocuk annesiyim haftasonu çalışmak istemiyorum.

yurtkur nöbet olayı hakkında bilgin var mı?

teşekkürler şimdiden

snm_erd_
Aday Memur
17 Ocak 2011 19:28

ehayri,

ihbar sürenle ilgili şunu söyleyebilirim,öncelikle umarım işverenin en kötü senaryoyu yaşatacak kadar kötü değildir:)

sen istifa ettiğinde 2 aylık ihbar tazminatın en kadar ise onu işverene ödeyip hemen ayrılabiliyorsun.. burda dikkat edilmesi gereken nokta şu; eğer işveren,kendisi için senin yerine eleman bulacak süreye ihtiyacı olduğunu yoksa işlerin yürümesi anlamında sıkıntı yaşayacağını ispat ederse(örneğin bulunduğun pozisyonda tek kişisindir ve sen gidince işleri yapacak kimse yoktur) o zaman ihbarı kullanman gerekebilir..

umarım böyle bi sorunla karşılaşmazsın:)) bol şans :))

istenmeyenadam
Yasaklı
17 Ocak 2011 20:07

Arkadaşlar bu komik kadro saçmlığına son vermenin zamanı geldi. 1 800 000 adayın girdiği sınavda 500 lise mezunu alınıyor ama memurlar.net'te tık yok. haber kanallarında tık yok. ne kadar gereksiz şey varsa hepsi haberlerde, köşe yazarlarının dilinde, tartışma programlarında ama her 4 gençten 1 inin işsiz olması hiçbirinin umrunda değil.

Lisans,önlisans ve lise mezunları olarak bir başlık altında toplanıyoruz. Amacımız önce bu başlığın "forumdan seçmeler" kısmına taşınması. Sonra da memurlar.net ve gazete köşe yazarlarına bu durum hakkında haber yapmaları için kamuoyu oluşturmak. Tek amacımız var: ADİL KADRO!

Rica ediyorum ikili polemiklere yönelmeyin. Bu bizi sadece yavaşlatır, yolumuzdan saptırır. Öneri ve düşüncelerinizi bekliyoruz.

http://forum.memurlar.net/konu/1161242/

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi