Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27bilgecee10
10 Ocak 2011 15:17  

matematik bölüm mezunu (:

merhaba arkadaşlar,

burda matematik mezunu var mıdır acaba kpss a'dan tercih yapmak isteyen?? varsa şansımız ne kadar sizce?? teşekkürler..

10 Ocak 2011 16:14

bkt_

hiç mi yok matematikçiii :(

10 Ocak 2011 19:47

andlmaliye

kpss a dan tercih yapmak derken..aöf ile işletme vs mi bitirdiniz

11 Ocak 2011 12:45

bkt_

hayır arkadaşım, sadece matematik mezunuyum (;

23 Ocak 2011 14:17

beka24

bende mat mezunuyum ama a kadro matematikçiler için pek yok. olanlar da çok yüksek puanlarla kapatıyor..

26 Ocak 2011 14:15

belidemir

mrb arkadaşlar bende matematikçiyim 2009 kpss 92.5 puanım var ama hala yerleşemedim bir yere zaten alım yok olanlarda da kontenjan çok az ya 1 yada 2 kişi (onlarda önceden belirlenmiş adamlardır muhtemelen) hep yazılı sınavı geçiyorum bi şekilde mülakattan eleniyorum.üniversite dersen odtü mezunuyum 2011 haziranda puanım ölüyor. yaş 28 e geldi ve ben hala iş arıyorum. bunun yerine açık öğretimden bi işletme falan okusaydım heralde şimdi çok yüksek maaşlarla bi yerlerde çalışıyo olurdum.

01 Şubat 2011 22:03

beka24

belidemir arkadaşım 2009 dan beri nerelere başvurduğunu da yazarsan daha açıklayıcı olur. benim bildiğim matematikçi alan a kadrolar:

merkez bankası memurluk

ABGS uzman yard. (bunu ayrıca her bakanlık kendi bünyesinde de alıyor, bazıları matematikçi alıyor.)

DPT

başka matematikçi a kadro alan kurum bilen varsa yazsın lütfen..

14 Şubat 2011 03:06

belidemir

beka24 uzun zamandır giremiyordum nete ancak cvp yazıyorum. 2009 yılına kadar gümrük, hazine müsteşarlığı ve vakıfbank ziraat bankası gibi köklü bankalar hep matematikçi alıyorlardı ben sınava girdikten sonra bu kurumlar matçı alımını durdurdu.merkez bankası ise oldukça zor bi sınava tabi tutuyor üniv. bilgilerinin sağlam olması lazım. sgk da alıma başladı o da sözleşmeli old. için 2010 kpss istiyor o da olmadı formasyon da alamıyorum(malum ortalama muhabbeti) şimdi kpssye kasıp kpss10 95 falan almaya çalışcam o zaman formasyonsuz atanırım belki.

14 Şubat 2011 09:27

velovis88

ben varım matematikçi ama aöf iktisat okuyorum bu sene bitecek. açıköğretim iktisat olarak sınavlara katılacağım iktisat maliye bilgim iyi hukuk muhasebemde iyi sayılır. gk-gy 110 net yapıyorum kpss den ve sınavdan iyi puan alırım ama mülakatta açıköğretimli diye elerler mi bilmiyorum.

03 Mart 2011 00:17

yalnızlıkhissi

s.a arkadaşlar.matematikçiyim. kpss a kadrolarını göze almak istiyoerum ama yaş 30 oldugu gibi bir de matematikçiyim.Ve ne kaybedecek zamanım ne de param var. bu nedenle 2 sorum olacak:

1)matematikçilerin alındığı oluyorm u yani hazırlanmaya hayatımı tekrar ertelemeye değecek bir alım oluyor mu(kpss 2010 3,5 ay çalıştım şükürler olsun ki 92 aldım )

2)b kadrosundan düz memur olsam daha sonra a kadrosuna geçiş yapabilir miyim.

bu konular hakkında bilgilendiren herkesten ALLAH razı olsun.

03 Mart 2011 00:29

republic

matçı benim bildiğim merkez bankası alıyor, ama yinede arastır.

ama sayı çok az, o da kırk yılda bir alınıyor...

P3, 92 ile 4001'den atanırsın ilerki atamalarda, ama A grubu sadece türkce, mat, tarih....vs değildir .bir yıgın ders vardır....

b grubundan a grubuna (yatay, dikey, kurum içi vs) geçiş olmaz.A grubu sınava girip kazanman lazım, ama gib gibi kurumlar, düz memurlarını ara-sıra sınavla uzman yapabiliyor...

03 Mart 2011 09:56

yalnızlıkhissi

repubklıc saol ALLAH iş güç rastlığı versin.

fakat bu gib denilen memurluk nedir?

06 Mart 2011 21:06

kestanekebap

matematikçiyim,A grubu kadrolardan hangilerine girebilirim,hangi derslere hazırlanmam gerekir?

Bir de son zamanlarda A grubu kadrolara matematikçi aldıkları görülmüş şey midir:)

06 Mart 2011 21:18

kestanekebap

okuyan arkadaşlar hadi boş geçmeyelim,fikirlerinize ihtiyaç duymasam burda ne işim var değil mi?

hadi boş geçmeyelim cevap yazalım:)

07 Mart 2011 16:18

01reklam

F.E.F. Matematik mezunuyum.Formasyon içinse 2.50 barajı mağduruyum.Kpssye hiç girmedim bu sene girmemim bana bi faydası olurmu(polislik hariç)?Yoksa direk intiharmı dersiniz????:)

Toplam 14 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;