Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
11 Ocak 2011 15:50  

Geçici mezuniyet belgesi.

Arkadaşlar ben mübaşirlik sınavına başvurmak istiyorum yalnız şöle bi durum var.Ben henüz diplomamı almadım o yüzden elimde geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi var.Diplomayı almaya şuan gidemem çünkü okulum 12 saat uzaklıkta

Şartlarda şöle diyor.Öğrenim belgesi (aslı veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği),

Bu geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi olmaz demek heralde acaba Komisyon başkanlığınca onaylı örneğini nasıl alırız.Daha doğrusu nasıl onaylatırız.

11 Ocak 2011 15:52

oguzkayadibi
Kapalı

telefon falan açıp sorsan... ?

buralarda bu soruyu kimse bilmez.

ama ben geçici mezuniyet belgesinin aslını isteyen bir kaç yere askerlik şubesi dahil, fotokopisini götürmüştüm.

sorun olmamıştı. biraz insiyatiflerine bağlı galiba.

kolay gelsin.

11 Ocak 2011 15:54

cengiz_22
Kapalı

kardeş benim bildiğim aslı ve fotokopisiyle gidiyorsun..aslına bakmaları yeterli fotokopisini alıyorlar..askerlik şubesinde erteletme işlemlerinde de bu şekilde olmuştu..

11 Ocak 2011 15:56

n.kerem

Üzerinde "aslının aynıdır" kaşesi varsa olur ama yoksa olmaz ama işini garantiye al bence. Ayrıca diplomayı alman için de geçici mezuniyet belgesinin aslı gerekli diye biliyorum. Aslı durmuyor mu?

11 Ocak 2011 15:59

cengiz_22
Kapalı

n.kerem aslının aynıdır kaşesini nereden vurdutmamıız gerekiyor? arkadaşta onu sormuş..noterde olur mu aCaba ?

11 Ocak 2011 16:06

anadolu,

Arkadaşlar ben şunu yaptım henüz 2 ay önce .Benim okulum manisada aradım orayı geçici mezuniyet belgesi istedim bana faxladılar.

Burda komisyon başkanlığı diyor acaba o nedemek onuda tam anlayamadım.Diğer yandan pazartesi adliyeye gidip sorucam zaten fotokopisi oluyormu diye.Ama Ayrıntılı bilgiye sahip bi arkadaş olabilir dedim.

Diğer yandan oğuz kayadibi arkadaşımında dediği gibi Biraz insiyatiflerede bağlıymış.Bazen kabul edebilyormuş.

Cengiz 22 arkadaşım beni doğru anlamışsın bende onu merak ediyorum

11 Ocak 2011 16:11

n.kerem

Anladım anadolu, ve cengiz_22. Biraz yanlış algılamışım.

Ben de birçok yere fotokopi verdim ama en iyisi sorman sanırım. Yanlış bilgi verip yanıltmak olmaz. Aynı şekilde notere de gidip sor bence tasdik olayını.

11 Ocak 2011 16:31

omurrr41
Kapalı

Noter

Hiçbir evrakın aslını görmeden "aslı gibidir" kaşesini vurmaz.

Bunu mezun olduğun üniversite ile çözmelisin. İçin rahat olsun istiyorsan üniversitede illaki vardır "aslı gibidir" kaşesi. O kaşeyi imzalı mühürleyip yolasınlar sana fax.

11 Ocak 2011 17:30

panlılı68

kardes aynı sey bendede oldu ben aradım sordum bısey olmaz gel dedıler sende ara sor bana haber ver buraya yaz

11 Ocak 2011 18:13

anadolu,

Anlaşıldı arkadaşlar çok saolun cevaplarınız için

Toplam 9 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;