Editörler : swat3410
12345678910111213»
20 Ocak 2011 10:58

traffıc. su emnıyet forumunda her zaman yazdıgım gıbı. astsubaylar sadece jandarma degıldır. jandarma astsubay lar astsubayların 4 te 1 ıdır. jandarma astsubaylar ne kadar maas alıyorlar bılmıyorum ama ben karacı bır pıyade olarak 3000 lıra maas alan bır astsubayı ne gordum ne duydum... emnıyette cesıtlı tazmınatlarla sızden daha fazla maas alan arkadaslarınız vardır ben de bunların en yuksegını baz alıp desem kı hem 3000 maas alıyon hemde saga sola laf atıyon desem bu kadar maas alamayan bırı olarak uzelmezmısın ? o zaman sen neden aynısını yapıyorsun ?

ote yandan ek gosterge konusunda sıze hakslık mı yapılıyor ? bılmıyorum varsa boyle bır sey sızede versınler. yok veremıyorlar mı eger rahatlıyacaksınız bızden de alsınlar rahatlayın.

yapsınlar esıt olalım. ama ;

polıslere verılen doguda 2 yıla bır kademeyı , meslek hayatı boyunca bır şarkı, yozgat antep maraş ı şark tan saymayı, meslege 9-2 sınden baslamayı ,otobuslere bedava bınıs hakkını ,hafta sonu verılen sınavlarda verılen parayı bızede versınler.

yukardakılerı yazmamın sebebıo sudur, hep bardagın bos kısmını goruyorsunuzhıc dolu kısmına bakmıyorsunuz. gun gecmıyor kı astsubay ın oyagı ogretmenın maası yada calısma saatlerı ımama yapılan zam la ılgılı emnıyet sayfalarında bır konu acılmasın.

dıkkatımı ceken asıl meselede su. bu tur baslık acanların profılını ıncelıyorum. ıstısnalar olmakla bırlıkte genel olarak edındıgım ızlenım su. meskege yıllarını vermıs bu meslegı secmıs personel genelde bu tur baslıklar acmıyor genelde yenı 3-7 yıllık gıbı unıversıte bıtırmıs bıtırdıgı bolumden atanmamıs yada/ATANAMAMIS gıtmıs polıs olmus arkadaslar bu tur baslıkları acıyorlar.

bakıyorum arkadasın yası genc ee astsubaylar gıbı mecbur hızmetı de yok madem bu kadar kotu oldugunu dusunuyorsun bu meslegnın neden ıstıfa edıp o daha guzel lan meselege gecıs yapmıyorsun. mecburı hızmet surem olmasa ve yasım tutsa bugun ıstıfa edıp polıs olurum ınanın sızde de yası tutan arkadaslar varsa k.k. per. ten mrk. de tanıdıklarım var astsubay olmanızda yardımcı olurum beraber dertlesırız.......

canikli
Memur
20 Ocak 2011 18:19

bu yazım paraşütçününruhu isimli paraşütü açılamayan ve çarşafa dolanan askerciğedir başka hiç kimse üzerine alınmasın önemle belirtirim.

bu teşkilat kurulalı 165 yıl olmuş ve dah 2 aya kadar sınav ücreti bir ücret alamayan polise kpss skandalından sonra para verelim demişler çok mu?sınavda görevli müstahdeme kadar para veriliyorda,neden sınavın ve evrakların güvenliğini sağlayan ve diğer herkesten iki katı süre daha fazla görev yapan polise verilmesin?biz kuşun yuvadan attığıyız herhalde.jandarma ÖZEL sınıftır ve iç güvenlik tazminatı vardır ve onlar 24 saat üzerinden görev yapar.siz karacılar gibi saat 5 i bekleyip evine gitme eğiliminde değildir(askerliğimi jandarma asteğmen olarak yaptım,belirtirim!).

2 yılda bir yan alıyormuş.almasın,ne olacak ki?sanki 3600 ek göstergeye düşecek polis.bir anlamı var mı sana soruyorum?

otobüse ücretsiz biniyormuş.sanki sen otobüs kullanıyorsun!doğuda can güvenliğinden dolayı, batı da renault'un kıyak araba kampanyasından dolayı otobüs kullanıyorsunuz?orduevleri hep şehrin en güzel mekanlarında ve emrinizde gariban çocuğu askerler.... daha ne?

gelelim en can alıcı soruna.genelde genç ve 3-7 yıllık üniversite mezunu atanamamış polisler yazıyor demişsin.doğrudur,evet genç polisler yazıyor,neden?çünkü o abilerimiz haklarını savunma konusunu bizlere bıraktılar...sayımız 220.000 i geçti ve o dediğin polislerden de şu anda yaklaşık 45.000 kişi var ve daha da çoğalıyor.düşün artık kültür seviyesi nasıl tavan yapmış!ve buna meslekte fakülte bitiren abilerimizi de eklersen tahmin ediyorum dut yemiş bülbüle dönersin!

pomem mezunu arkadaşlar 6 yıl mecburi hizmeti var ki bu konu hakkında da işkembeden salladığın belli oluyor!polis olmak istiyormuşsun.seni zamanında polis yapmayan bu devlet demek ki senden en fazla ASTsubay olur demişler ve sana bunu layık görmüşler,bu isyanın niye?zoruna mı gitti paraşütçü ASTsubay, maaşımızı sen değil sana maaş ödeyen devlet veriyor ve öyle takdir etmiş.kimsenin babasının servetini gaspetmiyoruz!

belki ağır bir yazı oldu ama bu da sana ders olsun ki bir daha bir şeyler yazarken yazılarının nereye gittiğini hesap et ona göre yaz.sırf birisine gıcıklık olsun diye binlerce kişiyi karalama cüretine kalkışma.bu arada ne işin var senin polis forumunda.git kendi çöplüğünde ürü...devrelerime selam eder kolaylıklar dilerim.

srdmglr
Şef
20 Ocak 2011 18:28

yıllardır itilip kakılan hor görülüp hiç bir hakkı verilmeyen teşkilatın yükünü çeken polis memurlarına bir hak tanınması neden birilerini rahatsız eder anlamam doğrusu

20 Ocak 2011 19:08

Arkadaşın niye zoruna gitsin astsubay olmak, polislik tercihi emin ol ki kapasite sorunundan değil mesleğin sıkıntı veren yönlerinden kaynaklanmıştır. Daha az maaş, daha az özlük hakkı ve daha az ikramiye alan polisi niye tercih etsin ki..? Astsubayın 1/3 +3600 ekgösterge ile 1615,00 TL. emekli maaşı, 62.000,00 TL. Emekli ikramiyesi ve 200.000,00 TL. OYAK ikramiye alması zoruna gitmesin...

canikli
Memur
20 Ocak 2011 19:19

neden gitmesin atropin.çamur atmanın manası nedir o zaman?emekliliklerinde aldıkları 165 milyarın eminin büyük çoğunluğu asteğmenlerden kesilen haksız oyak kesintisi,yanılıyor muyum?peki mesleğin sıkıntısında ise polislik bir eli yağda bir eli balda olmak mıdır ki daha rahat görüyorsun bu mesleği?sana bunu düşündüren nedir?senin sözlerine göre kapasitesi düşük olanlar polis yüksek olanlar asker mi oluyor?bunu mu demek istiyorsun?eğer öyleyse adımların ileri değil geri gidiyordur.dikkat et çukura düşersin!

cezaa44
Aday Memur
20 Ocak 2011 19:38

tebrik ederim hep destek tam destek...

20 Ocak 2011 20:21

canikli verilen cevap senin yapmış olduğun yoruma istinaden verilmiştir. Sen ifadelerini istersen bir gözat başkalarının adımlarını sayacağına...

20 Ocak 2011 20:41

canikli denen poliscik. bu cik cuk ne demek anlamadım ama kendı dunyanda kendı kucuk dunyanda bır tur kucumsememı ? neyse senın dunyanın boyutu benı ılgılendırmez...

"bu yazım paraşütçününruhu isimli paraşütü açılamayan ve çarşafa dolanan askerciğedir başka hiç kimse üzerine alınmasın önemle belirtirim."

yaw benım parasutumun acılmadıgını carsafa dolandıgını falan nerden cıkartıyorsun. ne carsafa dolandı. salako fılımdekı kız mısın sen carsafa dolandı falan dıyorsun eger kendını oyle göruyorsun her ne carsafa dolandıysa ıyıkı dolanmıs sukur.....

"bu teşkilat kurulalı 165 yıl olmuş ve dah 2 aya kadar sınav ücreti bir ücret alamayan polise kpss skandalından sonra para verelim demişler çok mu?sınavda görevli müstahdeme kadar para veriliyorda,neden sınavın ve evrakların güvenliğini sağlayan ve diğer herkesten iki katı süre daha fazla görev yapan polise verilmesin?"

bak arkadas. ben polıse sınav parası verılmesın dedım mı ??? ac oku emnıyet forumunda bunun haberı cıktı ve orada fıkrımı yazdım zaten olması gereken buydu dıye. eger emnıyet forumunda bu konuyu bulabılırsen okuyabılırsen okudugunu ıdrak edebılırsen kı pek sanmıyorum ama anlarsın.... ben sıze sınav parası verılmesın dedım ogretmenler gıbı sızınde almanız gayet dogaldır.

"otobüse ücretsiz biniyormuş.sanki sen otobüs kullanıyorsun!doğuda can güvenliğinden dolayı, batı da renault'un kıyak araba kampanyasından dolayı otobüs kullanıyorsunuz?orduevleri hep şehrin en güzel mekanlarında ve emrinizde gariban çocuğu askerler.... daha ne?"

o kıyak dedıgın reno kampanyası dısardan pek farklı olmadıgı ıcın cogu personel gıbı bende basvurmadımç senınkı komsunun tavıgı komsuya kaz gorunur hesabı. orduevlerı sehrın gobegınde polıs evlerı nerde ? emrımde kı askere hızmete mutealık olmayan bır emır vermem.ç sen fırsatın varsa verecek bır adamsan bu senın sorunun.

."seni zamanında polis yapmayan bu devlet demek ki senden en fazla ASTsubay olur demişler ve sana bunu layık görmüşler,bu isyanın niye?zoruna mı gitti paraşütçü ASTsubay, maaşımızı sen değil sana maaş ödeyen devlet veriyor ve öyle takdir etmiş.kimsenin babasının servetini gaspetmiyoruz!"

o zaman senden de en fazla polıs olur demısler.sana da bunu layık gormusler senın yazdıklarınla!!!!. maasınızı ben vermıyorum bızım gostergemızıde sen vermıyorsun...... sunu merak edıyorum astsubay yazarken neden ASTsubay olarak yazdın. bu kadarmı cahılsın ? bu kadar mı ımladan bihabersın. astsubay komple kucuk yada buyuk yazılır. kultur bılgıden falan bahsetmıssın ama daha bır meslek gurubu nasıl yazılır haberın yok. bır kere yazsan hadı yanlıs yazdı dıyecegımde bır kac kez aynı hatayı yapmıssın. önce türkçe yi ögren gel......

".bu arada ne işin var senin polis forumunda.git kendi çöplüğünde ürü..."

demısssın. ve karekterını sevıyenı aynen gozler onune sermıssın. tesekkur ederım. ne öçplüğü burası ööplük mü ne ürümesi ne demek istiyorsun sen ? ısıme gelmıyor sen gıt. yasak mı kardesım? ne kadar demokratık bırısın sen oyle. ınan sana acıdım bu yazdıklarınla.

sımdı bu kısmını ıyı oku. ve anla. okuma ve anlama yetenegın umarım kurtarır.......

sen benım yazdıklarımı okudun mu ? ben ne dedım? dedım kı ek gosterge konusunda sıze haksızlık yapılıyorsa hakkınızı versınler yok olmuyorsa bızden de alsınlar eşitlenelım..

ve bır kac sey yazdım aramıazda fark olan bunlarda eşitlensin dıye neden bu kadar gucune gıttı ????

bızım gıbı ek gosterge ıstıyorsunuz hakkınız sızı desteklıyorum pekı bız de yukarıda yazdıgım seylerı sızın gıbı ısteyınce neden gucune gıdıyor??*

hep bana hep bana...

20 Ocak 2011 20:41

o ağzınıza doladığınız yedek subay aidatını düşüneceğine, polsanın neden oyak kadar fonksiyonel olmadığını sorgula. 205 sayılı oyak kanuna göre 3 yılını dolduramayanlar ana para iadelerini, 10 yılını dolduramayanlar kar payını alamıyorlar... aynı konumda binleerce subay ve astsubay var sadece yedek subaylar değil...

espinal
Şef
20 Ocak 2011 21:12

Polislerin maaşını askerler, askerlerin maaşını da polisler mi veriyor ki böyle bir başlık altında bile polemiğe giriyorsunuz? Bir kuruma verilen hak, diğer kurumu neden rahatsız ediyor anlamıyorum.. Görev yaptığımız yerlerdeki askeri personelle sağlam arkadaşlıklarımız var. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Anlaşılan bazı insanlar sanal ortamda laf atmayı, gereksiz tartışmalara girmeyi çok seviyor..

canikli
Memur
20 Ocak 2011 21:14

atropin sözüm sana; sene 2011 ve hangi sivil 3 yıl askerlik yapıyor ki parasını alsın.bunlar basit kelime oyunları.ayrıca polsanın yapısı ile ilgili tartışmalarımız elbette mevcut ama bırak bunlar teşkilat içinde kalsın,siz müdahil olmayın.

ve gelgelelim paraşüt sana.benim dünyamın boyutunun büyüklüğünü tahayyül edeceğini sanmıyorum onun için fazla yorma kafanı.bana sormuşsun kız mısın diye.çok şükür erkeğim ve bu da sana örnek olsun.okuduğumu idrak etme konusunda evellah iyiyimdir ve senin kapasitenin boyutunu idrak etmiş bulunmaktayım ama sonucunu söylemeyeyim üzülürsün.meraklanma askeriğimi rütbeli olarak yaptım ve egomu hiç bir zaman tatmin etmedim.hala askerlerim arayıp hal hatır sorar.yoo,neden benden de sadece polis olur hükmüne vardın ki,daha öncesinden bir mesleğim var.ama şu anda polisim ve bundan gurur duyuyorum.sen önce kendine bak ki eksikliğini gör.karakterime laf söylemek senin gibi 3. sayfa insanlara kalmamış.beni tanıyor musun?hayır.o zaman sükut et adam bilsinler seni!hep bana muhabbetine gelince, görünen köy klavuz istemez.(anti parantez bu yazımda sadece sana ve atropine ithafendir.diğer ordu mensubu arkadaşlarıma saygı duyuyorum)

20 Ocak 2011 21:21

:))) komik...

"karakterime laf söylemek senin gibi 3. sayfa insanlara kalmamış.beni tanıyor musun?hayır.o zaman sükut et adam bilsinler seni!"

benı tanıyormusun deyıp hayır dıyorsun ve sonra benı tanımadıgın ıcın bana laf soylemeyezsın sukut et adam sansınlar senı dıyorsun.

haklısın..

pekı sen benı tanıyormusun ? hayır. pekı madem hayır yok 3. sayfa yok senı ıse almamıslar yok sana bunu layık gormusler gıbı lafları nasıl soyleyebılıyorsun..

gercekten komıksın. ve bu lafları pes pese kullanıyorsun. benı tanımıyorsun benım hakkımda yorum yapamazsın ama ben senı tanımadgım halde yorum yaparım dıyorsun resmen.

komıksın gercekten komıksın.

umarım en kısa zamanda derdıde sıfa bulursun. acıl şifalar.

20 Ocak 2011 21:45

ha ha ha ha bak canikli ne buldum...

kendınce demıssın kı senden sadece astsubay olur ama ben baska meslegım oldugu halde polıslıgı sectım demıssın ya. bak asagıda ne var...

"21 Eylül 2007 22:48 Düzenle Sil

arkadaşlar ben 4. dönem mezunu polis memuruyum.mecliste 20.000 kişi için maliyeden polis kadrosu tahsis edildi.onun için meraklanmayın alım yaparlar.ama eğerki başka bir mesleğe girebilme imkanınız varsa gecenizi gündüzünüze katın ve polislik son tercihiniz olsun derim.ama mson çaremiz bu diyorsanız tereddüt ewtmeden girin derim.herkese başarılar.

canikli"

21 eylül 2007 canikli derki baska bır meslege gırme sansınız varsa gecenızı gunduzunuze takın polıslık son tercıh olsun......

gecenı gunduzune tak canıklı baska meslege gıreme so tercıh olarak polıslıge gır sonra gelıp burda bana ahkam kes.. yazık cok yazık...

bekiryimaz
Şef
20 Ocak 2011 21:55

sevgili abilerim.olayı tartışmaya değilde çözüme kavuşturmaya gitsek daha iyi olmaz mı.sayın asker arkadaşlarım neden rahatsız olmuşlar polisin hakkını haklı olarak talep etmesinden dolayı anlamış değilim.yeri geldi polis arkadaşlarla asker arkadaşlar beraber müdahale etmedi mi olaylara özellikle ilçelerde halen beraber çalışmıyorlar mı.bence doğru olan herkes hak ettiğini alsın.bunu istemek suç olmamalı.

canikli
Memur
20 Ocak 2011 21:58

beni tanıyor musun,nerden biliyorsun komik olduğumu?!!!bak arkadaşım mademki foruma giriyor eleştiri yapıyorsun o zaman düzgün şeyler yaz.yok siz rahatlayacaksanız bizden de alsınlar, bizde otobüse bedava binelim,sınavlarda bizde para alalım.nedir bunlar.senin niyetin kaba tabirle çiş yarıştırmak.seviye ondan sonra yerlerde.polislerin o kadar sıkıntıları varken.ikinci emir muhabbetinden dolayı evlerine gidemeyen,yüzlerini görmeden çocuklarını büyüten ve insan doğasına aykırı 12/12,12/24,12/36 gibi mesailerle çalıştırılan meslektaşlarımızın dertlerine çare olacak fikirlerin varsa buyur güzel güzel yaz.yok işin çamur atmaksa en okkkalısından cevap alırsın burda bunu unutma.en basitinden astsubaylar ankarada yürüdü ve hemen hakkını aldılar.biz bir yürüyelim bakalım sonucu ne olacak?kaç kişi meslekte kalabilecek!Allah'a şükür rahatsız değilim ama sen hasta duruyorsun acil şifalar diyorum sana.

20 Ocak 2011 22:03

bekir kardeşim...

benı mı kastedıyorsun bılmıyorum ama ben polıslerın haklarının verılmesınden degıl rahatsız olmak aksıne mutlu olurum.

lakın dusundugum sey su boyle seyler emsal vererek degıl de dırek su eksıgı ıstıyorum seklınde yapılsa daha ıyı olur.

aynı sekılde arkadasımız demıs kı ek gostergelerımız astsubaylar gıbı olsun. bende bır astsubay olarak kendımce dedım kı versınler tabiii..

ama dedım sıze bunları versınler bızede sızde olan sunları versınler. sızde bızde olmayan her seyı bıze bızde sızde olmayan her seyı versınler.

sızlerın astsubayların ekgostergelerı var bızde ıstıyoruz dıye baslık acmanız normalde bızlerınde sızdede bu var bızede bunu versınler dememız neden garıp.

yanı bekır kardesım ben sıze verılen haklardan degıl rahatsız olmak tam tersıne mutlu olurum. bız sıze destek verelım szı bıze. bız dıyelımkı polıslerın ek gostergelerı de bızım gıbı olsun sız deyınkı astsubayların şarkı da bızım gıbı olsun. benı anlayacagını dusunuyorum. canikli arkadas baska meskege gırmek ıcın her seyı deneyıp basaramayınca polıslıge gırdıgı ıcın ıc mutsuzlugunu buraya yansıtıyor yoksa buyuyecek bır konu yok saygılar.

canikli
Memur
20 Ocak 2011 22:19

sen akıllanacak bir insan değilsin paraşütçü.sivilde sigortalı 1.200 tl net maaş ile çalışırken o işi bırakıp polis okuluna gittim ve 7 ay sonra 1.320 tl ile mesleğe başladım.sence iş bulamama sıkıntısından dolayı mı?hoş hangi kapasite ile cevap vereceksin,benimkide soru işte.sanırım buda sana kapak oldu.artık nerene takarsan oda sana kalmış.hemen elbiseli oryantal gibi kıvırtıyorsun.yazdıklarını tekrar oku ve sonradan pişman olacağın sözler söyleme.ondan sonra yok ben öyle dememiştim şöyle demiştim diyip duruyorsun.senin yaptığın gibi kopyala yapıştır yaparım buraya o zaman gık bile diyemezsin.aklını başına al ve git kumda oyna!!!

enes_hayrabolu
Şube Müdürü
20 Ocak 2011 22:32

canikli_ astsb larla alıp veremediğin ne ?astsb lar ankarada yürüdü ..haklarını aldılar demişsin ..hangi haklarını ne zaman aldılar?

20 Ocak 2011 22:35

canikli... bana kıvırtıyorsun yazarken sen hıc utanmıyormusun ? sen utanmak nedır bılırmısın ? hıc yuzun kızarırmı ? acık acık yazmısssın polıslıgı sen tercıh olarak tercıh edın baska bır sansınız varsa gece gunduz degerlendırın dıye hala konusuyorsun utanmadan.

yok bu kapak mıs yok nerene takarsan tak mıs. bu nasıl bır laf nasıl bır ıma. nasıl bır sevıye. yazık senı polıslıge almıslar. o kadar saygın polıslerın arasında bu mantık ve bu sevıye ıle cok yazık. umarım halkınız senın dengsızlıklerını tum emnıyet teskılatına mal etmez...

yok ole dememıstım soyle demıstım dıye bır sey demedım. yazdıgım her sey ılk mesajımda da var. son mesajımda yazdıgım ılk mesajımda da var. son tercıh meslek deyıp dedıgını yazıp kopyaladıgım halde ınkar eden sensın.

canikli
Memur
20 Ocak 2011 22:47

bana kıvırtıyorsun yazarken sen hıc utanmıyormusun ? sen utanmak nedır bılırmısın ? hıc yuzun kızarırmı ? acık acık yazmısssın polıslıgı sen tercıh olarak tercıh edın baska bır sansınız varsa gece gunduz degerlendırın dıye hala konusuyorsun utanmadan.

beş kez okumama rağmen bir şey anlayamadım.bu nasıl bir türkçe,nasıl bir anlatım?

tencere dibin kara benimki senden kara.ben sana soruyorum.sen utanma nedir bilir misin,yüzün kızarır mı?bel altı yazıları yazıp sonra dürüstlük taslıyorsun!!!beni polisliğe alanlar sana sorsalarmış,harbiden yazık olmuş.senin deyiminle; komik insan!merak etme ben mesleğim adına hiç bir kötü davranışta bulunmadım,bulunmamda,yüzüm ak.mesela senin dengesiz ve seviyesiz davranışlarını tüm astsubaylara mal ettim mi,değil.eminim tek çıban başı sensindir.

Toplam 308 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi