Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : hamzakck
26 Ocak 2011 01:17  

UZMAN KADROSU

Arkadaslar, bir universitenin uzman kadrosuna atanma hakkı kazandım, ancak cevabını bulamadığım çeşitli sorular var, belki içinizden bilen biri olur diyerek sizlere sormak istiyorum.

Özel sektörde 4 yıldır çalışan bir mühendisim (Bekar ve Cocuksuz), üniversiteye uzman kadrosuna atanınca yaklaşık olarak ne kadar maaş alırım, şuan 2250 civarı bir para alıyorum, devlet güvencesi için bu kadroya gecmeye değer mi?

İlerde ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim?

Üniversite yönetimi değişince işten çıkarılma gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

ve son olarak Uzman kadrosuna atanma şartı biliyorsunuzki 2 yıl deneyim, ben 4 yıldır çalışıyorum ancak son çalıştığım yer 1 yıl 10 ay oldu, ve bu şirket belgeyi verirken 2-3 ay ne olacak diyerek, bana 25 aydır şirketimizde şu bu konularda çalışmaktadır diye bir yazı verdi, ama buradaki ssk dökümlerim 22 ay, bu durum ilerde bir sorun yaratır mı? işi garantiye almak için daha önce çalıştığım yerden 2.5 yılı kapsayan bir deneyim belgesi almama gerek var mı?

Simdiden herkese tesekkurler...

26 Ocak 2011 10:47

Economişy

batıda maaşlar 1700 civarında, kpds belgen varsa ortalama 50 lira dil tazminatı alırsın. bazı üniversitelerde 200-300 fazla mesai ücreti de veriliyor. kazandığın üniversitenin personel daire başkanlığını telefonla ararsan kesin rakamları öğrenebilirsin.

uzman kadrosu ilk üç yıl yıllık sözleşmeli oluyor. 3.yılın sonunda daimi kadroya geçmek mümkün tabi yönetim onaylarsa, onaylamazsa sonraki yıllarda da yıllık sözleşmeye devam. sözleşmen yenilenmediği bi sene olursa işten çıkarılmış olursun.

işyerinden aldığın çalışma belgesi yeterli olur diye düşünüyorum. sgk hizmet dökümü artık e-devlet kapısı üzerinden kişiye özel oldu. yani üniversitelerdeki personel işleri bunu kontrol edemeyecektir büyük ihtimalle. ama olur da kontrol etmenin bi yolunu bulmuşlarsa; bundan önceki işinde sigortan yatmışsa ordakiyle de birleştirir, 2 yılı tamamlarsın. sen yine de önceki işyerinden de çalışma belgesi al, ve atama evraklarını verirken iki çalışma belgesini de ver.

Toplam 1 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?