Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
26 Ocak 2011 18:08  

4/C nedir?

arkadslar bu 4/C nedir nasıl basvurulur :S

bu konuda hıc bir fikrim yok biraz bilgi verebilirmisiniz..

26 Ocak 2011 20:17

hakan060606

4c özelleşesen kamu kuruluslarında daimi işci sütatüsünde calışırken iş akitleri devrakan sirket tarafından fesh edilen calısanların maduruyetinin giderilmesi acısından 657 sayılı yasaya konulmus bir madddedir ve bu maddeye göre calışanlar hersene sözleşme imzalayarak bir kamu kuruluşunda en fazla 11 ay calışabildigi bir kamu calısanı türüdür diyelim

maasları ise bu ay itibariyle ilk ögretim 860tl lise 920 yüksek okul mezunu ise 990 tl civarıdır umarım aydınlatıcı olmuştur (kpss puanıyla girilen istihtam yolu degildir)

29 Ocak 2011 08:13

gülbin84

peki nerde ve nasıl çalışılır 4/c de,yani nasıl girileblr ki,bide normal memurmu oluyo bu 4/c ler?

29 Ocak 2011 10:17

hakan060606

hayır arkadasım normal memurluk degil ama görevi atandıgın kuruma göre memur görevi gibi sözleşmeli gecici personel her sene yeni sözleşme imzalanıyo kamu kurumlarıyla emekli oluncaya kadar calışıyosunhangi kurullar sorusuna gelince her kamu kurulusunda ve üniversitelerde 4c li personel var 657 ye tabi oldugu icin her memur maas zammı oranında zam alıyosun 4c kpss gibi sınavla girilen bir statü degildir özelleşen bir kamu kuruluşundan devralan şirket tarafından işten cıkartılırsan maduriyetin giderilmesi acısından devletin bir uygulaması yani 4c li olmak icin özelleştirme maduru olmak gerekiyo

29 Ocak 2011 10:20

hakan060606

bu arada cogu arkadasımız 4c yi begenmiyo ama bence ucreti olsun calışma kosulları olsun gayet ideal hic olmazssa işim de emekliliginde garanti

30 Ocak 2011 08:04

gülbin84

yani 4/c li herks olamıyo burdn bunu anladım,atıyorum ünv de 4c li çalşmak için illaki madur mu olmam gerek

30 Ocak 2011 10:38

hakan060606

su an için öyle ama daha önceden 4c li olarak işe başlamış olan ögretmen ve ebe hemşire gibi saglık personelleride var onlar nasıl 4c li oldu orasını bilemiyorum ama şu an sadece özelleştirme madurları için

30 Ocak 2011 16:03

baris1789
Kapalı

hakan kardeşim pembe bir tablo çiziyorsun ama 4/c emeklilik garantisi yok hatta 11 ay 22 gün çalışacaksın garantisi olmadigi gibi bak hükümet 11 ay 22 gün diyor fakat gizlediği olay 4 ayla 11 ay 22 gün arasında çalıştırma hakkının olduğudur.4/c yi beğenmeyen yok sadece 4/c de senin beklediğin yok sakın bir dahaki yıl 4/c nin sözleşmeside yenilenecek gharantiside yok tekel çalışanları na tarım müdürü benim size 4 ay gereksinim var geri kalan zamanda çalıştırmıyorum diyor.ve halada başlatmıyor bu adamları sen emeklilik garantinden bahsediyorsun allah yardım eylsin siz gerçekleri görmüyorsunuz bu ülkede iş garantisi bitiyor biriniz 4/c 2011 kararnemesinin tümünü okusun allah aşkına bakalım her yıl yenilenen bu çalıştırma şeklinin neresinde garantiler var

30 Ocak 2011 18:53

hakan060606

barış kardesim inan calışanlar en azından benim konustuklarım cok memnun yek sorunları aralık sonu cıkartılıp bi ay bosta gezip maaş alamamaları senin anlattıgın meseleher hangibi bilgim yok olmuş olabilir ama bu nadir gerçeklesir allah o arkadaşlarımızın yardımcısı olsun ne diyim ben özel sektördede calıştım inan bana amale gibi calışsan yine yaranamıyosun senden hep daha fazlasını istiyolar patronların gözünde insan olarak hiç degerin yok hasta olsan gecmiş olsun demezler işleri kim yapacak derler ben çevre temizlik isinde calıtım günesin altında catır yandım kışın kulaklarım catladı soguktan inan bana o günleri düşünüyomda bu günümüze şükür

30 Kasım 2013 02:41

colinmcrea

örneğin 4/c belediye taşeronumu demek

11 Aralık 2013 11:50

hakan060606

4c kamu çalışanıdır 657 ye tabidir taşeronla alakası yok

Toplam 10 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?