Editörler : Pangaea
«67891011121314151617»

neslican86
Memur
10 Nisan 2011 14:48

aynennn ercüü katılyorum sana, bnde dil kısmını boş bırakıcam, nokta atışı yapıcam, puanın çok iii, keşke biraz daha sabretsen çok az kaldı kadrolu atamalara,1. atamalarda da olmaması garip valla, başarılar, allah yardımcımız olsun....

by_proje
Şef
10 Nisan 2011 22:34

arkadaşlar, birkaç yıllık kpss sınav ve tercih süreci deneyimlerime güvenerek şunları ifade edeyim.

1- lisans eğitiminiz öncesi üniversitede ingilizce hazırlık sınıfı okuyup başarılı olmuşsanız, ingilizce şartını taşıyorsunuz demektir. (hazırlık okumamışsanız, bir kursa falan gittiğinizi belgelerseniz o da bu işi çözer sanırım)

2- lisans süresince bilgisayar dersi almışsanız, bilgisayar bilme şartını taşıyorsunuz demektir.

bu şartları transkript ile belgelersiniz.

bayındırlık hakkında da şunu söyleyeyim. ben bayındırlıkta çalışıyorum, kadrolu olarak. çok fazla bir iş yoğunluğu beklemeyin. canınız fazlasıyla sıkılabilir. imar-iskan ve kooperatifler şubesi bünyesinde çalışırsınız. 3 ayda 5-6 kez araziye çıkarsınız. aylık geliriniz ortalama 2200 tl civarındadır.

herkese iyi şanslar ve başarılar...

şehir plancı
Aday Memur
11 Nisan 2011 08:59

mrb. sevgili meslektaşlarım.

ben bayındırlık ve iskan müd. çalışıyorum. İş yoğunluğu fazla yok rahat bir kurum, mevzuat hakkında bilgi sahibi olunuyo. arazi işlerimiz inş. müh. kadar değil ama 3 ayda rahat 21 taneyi doldurursunuz. maaş aylık net 2200 civarı+3 ayda bir 600 tl arazi+ ve diğer yardımlar derken aylık yaklaşık 2500 tl oluyo.

Litaretürü takip etmek demek KPDS ile alakası yok atasndığımız zaten B kadro dil istenmesi saçma ama atanan kişilerin mesleki bazı bilgilerinin olması yeterli dil şartı olsa idi puan belirtilirdi.

Bilgisayar programlama hakkında bilgi sahibi olamak demek o konuda uzmanlaşmış olmak demek değil mesleki programları kullana bilme anlamındadır.

bu iki konudada üniversite mezunu herkes bu şarta uyuyor.

zaten atama yapıldığında ne bilgisayar sertifikası ya da dille alakalı bir evrak istenmeyecek...!!!

rahat olun istediğiniz yeri yazın kimsenin lafına kulak asmayın!

birde arkadaşın biri tercih formunda yer tercihi yapmadığını söylemişti o arkadaş ya tlf arayıp konuşsun ya da en mantıklısı ankaraya gitsin bir dilekçe ile halolur kanaatindeyim.

şehir plancı
Aday Memur
11 Nisan 2011 09:02

arkadaşlar dil kısmını ya da başka kısımları boş bırakmayın Dil kısmına ingilizce yazın gönderin. Atamanız olunca dil ve bilgisayarla ilgili herhangi bir evrak ya da belge istemeyecekler.

inanmayan varsa agustos atamasındaki sözleşmeli atanan personelden istenilen evraklara bakabilir......!!!

_Patalena_
Aday Memur
11 Nisan 2011 09:46

kurum hakkında bilgi veren arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim.başvuru ile ilgili kafamda bazı soru işaretleri vardı onlar da yapılan açıklamalarla gitmiş durumda bunun için de teşekkürler:)herkes için hayırlısı olur umarım.ben de adana ve uşak arasında kaldım henüz tercihimi yapmadım.aslında koruma kurulunda çalışmak istiyorum ve belki kültür turizm sözleşmeli alım yapar diye umutlanıyorum.ama beklerken hiç atanamama riski de var

neslican86
Memur
11 Nisan 2011 11:46

Valla bu dil kısmını boş bırakp gönderdim yaaa,napsam bn telefon açıyorum ama ilgili kimseyle görüşemıorum.. ilgilisi kim oda belli diilll, şehir plancı yardım edersen çok sevinirim, o kısımda dil puanı türleri ve yabancı dil ile eğitim diye bir bölüm var, hiç biri olmadıı için boş bıraktım, hadi belge istemiekler diye doldur gitsin yapardım ama , çok geç artık, bir fikir verirsen çok sevinirim

neslican86
Memur
11 Nisan 2011 14:17

arkadaşlar bayındırlığı aradım, boş bırakılabilirmiş bu dil kısmı herhangi bir dil puanı yok ise bize bir sorun teşkil etmiyormuişşş, rahatladım vallaaa, hadi şimdi dualara devam allah yardımcımız olsun herkese ii şanslar....

plnc_zynp
Aday Memur
11 Nisan 2011 22:16

benım puan 75 uşakı yazmayı düşünüyorum.herkes için hayırlısı olsun.

neslican86
Memur
12 Nisan 2011 17:43

istanbul terih eden varmııııı

BooRoCK86
Aday Memur
12 Nisan 2011 18:32

evet ben tercih etmeyi düşünüyorum

ercüüüü
Aday Memur
13 Nisan 2011 16:21

hadi bana hayırlı olsun dilde yoksa süper 21 nisana kadar sakarya sözleşmeli almazsa galiba bana bolu gözüküyor bakalım daha 3 atama daha var sakarya gelene kadar sözleşmeli çalışmalıyım bayındırlıkta iyi bir kurum gibi gözüküyor hayırlısı olsun sözleşmeli bekar biri bayındırlıkta 2000 lira alabilirmi arazi marazi hepsi içinde bilgisi olan varsa memnun olurum

_krizantem_
Aday Memur
14 Nisan 2011 13:08

Kocaeli Kartepe Belediyesine Şehir Plancısı alınıyor.İlgilenenlere duyrulur.

http://sehirplanlama.org/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=37&id=205&Itemid=0

etokhay
Aday Memur
14 Nisan 2011 15:22

Karaman belediyesi sözleşmeli şehir plancısı alıyor.

İlgilenen arkadaşlara duyurulur

http://sehirplanlama.org/index.php?

plnc_zynp
Aday Memur
14 Nisan 2011 16:10

kartepe belediyesi sözleşme imzalamıyor ve 6 ay sonra oranın plancısı gelıcek ,ılglenenlere duyurulur.yanı pek garantisi yok

neslican86
Memur
14 Nisan 2011 16:31

Kalifiye eleman gibi, enteresan yaa ne günlere kaldık=)

plnc_zynp
Aday Memur
14 Nisan 2011 16:58

aynen öyle ordaki plancı arkadaş askere gitti, ve 6 ay sonra gelicek,beledyede sözleşmeyı 6 ay sonra memnun kalırsak imzalrız dıyor,,düşünen arkadaşların bilgisi olsun,6 ay sonra mağdur olamsınlar başka sehirlerden gelipte ...:((

_Patalena_
Aday Memur
15 Nisan 2011 15:35

Arkadaşlar Adana'yı tercih eden ya da edecek olan var mı?varsa puanını da yazarsa sevinirim.

şehir plancı
Aday Memur
15 Nisan 2011 15:39

bayındırlıkta sözleşmeli ve bekar bir teknik personel yaklaşık 2140 TL alır. diğer ek ödentiler (yiyecek,giyecek ve arazi) hariç. çalışılan ile göre değişir ama genelde iş yükü çok azdır plancı için şimdiden hayırlı olsun başarılar....

sahra123456
Kapalı
17 Nisan 2011 12:20

Benim puanım 89.976, İstanbulu yazmayı düşünüyorum, boorock86 ve nesli sizde yazmayı düşünüyosunuz, puanınız kaç acaba ona göre yazmiimm başka şehirleri yaziimm,

_Patalena_
Aday Memur
18 Nisan 2011 10:37

arkadaşlar eş durumu tayini ile ilgili bilgisi olan var mı?sözleşmeli ya da kadrolu pozisyonda mı daha kolay oluyor ve eşin sigortalı çalışan olması durumunda tayin isteyebilmek için hangi koşulların sağlanması gerekiyor?

Toplam 5968 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi