Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : turkonaBeyond the Compass
28 Ocak 2011 17:57  

Vergi dairesi mi, Nüfus Müdürlüğü mü tercihiniz hangisi olur ,neden?

allah rızası için yardım lütfen...!

29 Ocak 2011 12:04

taner007

vergi dairesinde çalışmıyorum ama daha önce çalıştım malmüdürlüğünde gelir servisinde iş yoğunluğu bakımından vergi dairesi çok yoğundur ilçelerde nüfus memurları kitap okur hiçbişey yapmaz gerçi artık maaşlarda eşitlendi ama mesaiye gitmeden nüfusta mesai alırsın vergi dairesinde alamazsın gitmen zorunludur c.teside dahil ama yinede ben defterdarlıkta çalışıyorum vergi dairesine izin verseler geçerim.çünkü vergi dairesinde uzmanlık olayı kalkmazsa çok süper.

29 Ocak 2011 15:03

deşarj

sevgili taner007 banada cazip gelen vergi dairesindeki yükselme olanağı, fakat ben kuruma girdikten üç yıl sora içeriden uzman alımı devam edermi çekincem bu.şuan nüfustaki maaş+mesai 1500 tl. vergi dairesinde 15 bin nüfuslu bir ilçede maaş ve mesai ne olur bilmiyorum.

29 Ocak 2011 15:31

xlarch

Ben belediyeden malmüdürlüğü gelir sevisine geçtim iş potansiyeli olarak çok yüksek bir kurum 8/3 memurum bekarım mayısta üç yıl olACAk aldığım maaş 1350 tl + 220 mesai biz cumartesi pazar bile çalışıyoz. diğer kurumlara göre hiyerarşi çok katı Uzmanlık işine gelince 2005 yılında kanunla 5 yıl içinde uzmanlık açıldı 2010 mayısta biiti ben gremedim. Tekrar uzatırtlar mı bilmem.

29 Ocak 2011 23:59

deşarj

o zaman vergi dairesine başlayan biri için 3 yıl sora uzmanlık hayal olur ve başladığı kadroyla kalır ölemi?

01 Şubat 2011 13:09

xlarch

Sen bilirsin farklı yolları da var 4 sene sonra maliye kursun gittikten sonra 2 yıl daha çalışara

22 Mart 2011 18:31

SATIR REFAY

Valla nüfus nasıl bir yorum yapamam ama görev yaptığım ilçe mal müdürlüğü muhasebe servisinde yanımdaki arkadaşımın aşırı rahatlığı ve herşeyi boşvermesi nedeni ile yoğunluktan dört döner mesai yapıp her akşam 18: 00 - 19:00 çıkar ve mesai parasıda alamazken vergi servisi ve vezne istisnasıs her gün 500 gr çekirdek çıtlıyorlar dı.

22 Mart 2011 22:38

deşarj

aynı dairede eşek gibi çalışanıda var akşama kadar yan gelip yatanıda.bu birazda vicdani bi durum.

KAMUDAKİ SORUNLARDAN BİRİ EMEKLİLİĞİ GELENİN EMEKLİ OLMAK İSTEMEMESİ!GENELLEME YAPMIYORUM AMA ÇOĞU KAMUYA AYAK BAĞINDAN ÖTEYE GİTMİYOLAR!ARTIK ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLERE BIRAKILMALI, PARALELİNDE MAAŞLAR İYİLEŞTİRİLMELİ! kamu verimlilik istiyosa bu yükten kurtulmalı!

23 Mart 2011 13:07

robroy

vergi dairelerinin iş yükünü kenara koyarsan, prestij açısından iki kurum kıyaslanmaz bile...içeriden uzmanlık kalkar mı bilmem ama bugün itibarıyla dışarıdan uzmanlık yaşı 35'e yükseltildi vergi dairelerinde...içeriden olmazsan dışarıdan olursun...bu arada da vergi dairesinde çalışırsan zorluk çekmemiş olursun, mülakatta da avantajın olur....ama sürekli değişen mevzuatla uğraşmayayım, prestij önemli değil aynı parayı alıyorsam diyorsan yada ileride müdürlük vs..düşünmüyorsan nüfus müd. tercih et,başın ağrımasın...

23 Mart 2011 14:09

kemal__

dışardan alınan gelir uzman yardımcılığında yaş sınırı 35e yükseltilmedi.o hak baz uzmanlıklara verildi.torba yasada çıkan kanunla bir sene içinde (25 şubata kadar) içerden bir tane daha gelir uzmanlığı sınavı açılacak ama benim gibi üç yılı doldurmamış olanlar malesef giremiycek.

23 Mart 2011 16:07

saenes74

arkadaş yanlış anlamış.gelir uzmanları da 35 yaş şartı oldu.uzman yrd aynı katagoride değerlendirilir.

23 Mart 2011 16:23

saenes74

vergi dairesi tüm kadrosunu uzman yapmak için çalışıyor.1 yıl içinde tekrar uzmanlık sınavı açılacak 6111 sayılı torba kanundada belirtildi.bu sene kesin açacak. 2012-2013 yılları için gelir idaresi çıkacak herahgi bir kanunun arkasına ekleyerek gene açacaktır.çalışacak adam yükselecek adam vergi dairesine geçmeli yaş şartıda 35 olmuşken

23 Mart 2011 17:59

deşarj

vergi dairesi beni kabul etti yalnız merkeze biraz uzak bi ilçeye veriyo hergün 130 km yol yapmak gerekecek.ileride bu eziyete deyeceğini bilsem katlanıcamda göze alamıyorumki:(oysa şuan çalıştığım kurumda iş yeri evime yürür 10 dakka msafede, akdenizde güzel bi yer bırakıp gidesimde gelmiyo hani:)kpss A grubunu girmekte var tabide ondada mülakattır,sözlüdür ,yazılıdır elerler bırakmazlar bize!

12 Nisan 2011 21:58

superjax2

ya benım bı kac sorum avr cevap verırsenız cok sevınırım. ben ıktısat mezunuyum ya da yenı mezunum kpss ye calısmamıstım p3 um 65. ne ıs yapacagımı bılmıyorum. vakıfın mulakatında elendım. zıraatın yazılıyı gecsem gene mulakatta elenecegım. bende kpss b ye hazırlanayım dıyorum. kpss a cok zor gelıyor. b grubundada ptt sgk falan mı var sadece memurluk ıcın. nufus daıresı vergı, tıcdaret odası falan neyle alıyor. bana yardımcı olacak, bu konuda benı aydınlatcak bırılerı cıkarsa cok sevınırım sımdıden tesekkur ederım

28 Kasım 2013 18:53

glll34

ya benım bı kac sorum avr cevap verırsenız cok sevınırım. ben ıktısat mezunuyum ya da yenı mezunum kpss ye calısmamıstım p3 um 65. ne ıs yapacagımı bılmıyorum. vakıfın mulakatında elendım. zıraatın yazılıyı gecsem gene mulakatta elenecegım. bende kpss b ye hazırlanayım dıyorum. kpss a cok zor gelıyor. b grubundada ptt sgk falan mı var sadece memurluk ıcın. nufus daıresı vergı, tıcdaret odası falan neyle alıyor. bana yardımcı olacak, bu konuda benı aydınlatcak bırılerı cıkarsa cok sevınırım sımdıden tesekkur ederım

superjax2, 3 yıl önce - Alıntıya git

şu anda bende aynı sizin durumunuzdayım. Siz ne yaptınız atanabildiniz mi atandıysanız hangi bölüme kaç puanla? bana yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 14 mesaj