Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
29 Ocak 2011 19:38  

Astsb. özlük hak. kanun teklifleri

Astsubaykarın özlük haklarıyla alakalı halihazırda verilen 2 adet kanun teklifi bulunmaktadır.Bunlardan birisini Ak parti milletvekili Sn Akman diğerini ise Mhp milletvekili Sn Şandır vermişlerdir.Ak partinin vermiş olduğu teklif halihazırda Meclis komisyon kayıtlarında gözükmemekle beraber grup imzalarını dolaştığını tahmin ediyorum.Diğeri ise komisyonda olarak kayıtlıdır.Bu sefer kanunlaşmasını umut ediyorum.Gelişmelerden bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşsınlar.Saygılarımla..

www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari teklif sd. onerge bilgileri?kanunlar sira no=881

www.nurettinakman.com/ana/duyuru.asp?id=17

31 Ocak 2011 20:34

poseydon_x

Arkadaşlar mutlaka okumanızı tavsiye ederim..Link aşağıda:

http://www.emekliassubaylar.org/haberler/item/27-mail-kampanyası#comment-67

02 Şubat 2011 20:45

poseydon_x

bu sefer 2 parti aynı anda aynı teklifi vermiş..çıkacakmı yoksa komisyonlarda hep olduğu gibi sürünecekmi?artık duysunlar sesimizi biz de bu ülkenin vatandaşıyız versinler haklarımızı..

02 Şubat 2011 21:41

thk13
Yasaklı

Bu konuda başlatılan kampanyanın kıymetini bilmek bu kanun tekliflerinin başarılı olmasını sağlayacaktır.Yani Astsubaylar sorunlarına sadece isim ve tc noları ile katılırlarsa elbette başarılı olmamız içten bile değil.

Hak ve onurunuza sahip çıkın.

kampanya adresi www.emekliassubaylar.org olup bu konuda bende başlık açmıştım.Destek ve takip hepimizin görevi olmalıdır.

02 Şubat 2011 22:21

marmarisli___

Açtığınız link 29 Ocaktan beri 742 defa okunmuş buda bizim ne kadar ilgili ve bilgili oldugumuzu gösterir.Ama link başlığı şöyle olsaydı.Oyak feshediliyor işte o zaman okunma rekoru kırardı.Denemesi bedava....

02 Şubat 2011 23:09

thk13
Yasaklı

Aynen katılıyorum.Hatta Para diye ucu açık bir başlık tavan yapardı.

Ne yazıkki gençlerin birçoğu sosyal konumumuzu,haklarımızı vede onurumuz konusunda duyarsız.

03 Şubat 2011 19:02

poseydon_x

Haklarımızı alabilmemiz için belki de bu son şansımız..Kampanyaya destek vermekle beraber, 2 partinin de aynı formatda kanun teklifi vermesi,sn Akman ın MSB komisyonunda sözcü görevini yürütmesi ve seçim zamanına denk gelmesi söz konusu tekliflerin kanunlaşma şansını artıracağını düşünüyorum..Konu hakkında gelişmelerden malumatı olan arkadaşlarım yazarlarsa hepimiz bilgi sahibi oluruz..saygılarımla..

05 Şubat 2011 17:30

poseydon_x

Dün gece itibarıyle TBMM de torba tasarı kanun tekliflerinin görüşülmesine 07 Şubata kadar ara verildi..Yani TBMM tam gaz çalışıyor..MHP nin verdiği kanun teklifi halihazırda komisyonda acaba önümüzdeki günlerde meclise gelme ihtimali varmı?Diğer yandan AK Partinin verdiği kanun teklifi halihazırda komisyonlarda gözükmüyor fakat bu kanun teklifini önümüzdeki günlerde bir başka kanun teklifine ekleyerek,komisyona girmeden direkt torba tasarı kapsamında meclis gündemine getirmeyi amaçlıyorlarmış..Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım yazarlar ise sevinirim..saygılar..

05 Şubat 2011 23:21

marmarisli___

Ben TBMM sitesinden takip ediyorum MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır'ın kanun teklifleri 15-Aralık-2010 ve 3- Ocak'tan beri MS komisyonunda bekliyor.Yani daha görüşülmediler.2 Adet kanun teklifi birisi 9/2 ile ilgili diğeri ise 100 TL ödeme ile ilgili.Nurettin Akman'ın kanun teklifi daha komisyonda gözükmüyor.

06 Şubat 2011 12:03

thk13
Yasaklı

Evet aynen dediğiniz gibi gözükmüyor.

Bu arada bizm paragöz gençlik yoktan var etme adına OYAK ilgili başlıktan çıkmıyor.Ancak buraya ve kampanyaya destekte vermiyorlar.

Onur bitmiş,para para para olmuş.

Tabi biz bu oyuna gelmeyeceğiz.

ONUR ONUR ONUR ve HAK HAK HAK

06 Şubat 2011 15:49

chomsky

Arkadaslar kampanya diyor ama o kanpanyanın içerisinde şuanda muavazzaf olarak görev yapan personeller ile ilgili en ufak bırşey yok ..15 yııllık bı esarete değinmeyen gözlerını kapayan kampanya mı olur hiç ..

06 Şubat 2011 19:50

thk13
Yasaklı

Bu mevcut Yasa öneri ile ile ilgili.Zorunlu hizmet konusu ise tüm taleplerin içinde sürekli masaya yatırılan konulardan biri.

Burada bu önerideki konu dışındaki hakların yazılması,talep edilmesi asıl konuyu öteler,değersiz bırakır.

Yani Yürüyüşte talep edilenlerin tamamı bu kampanyada olamaz.o gözle bakın.

06 Şubat 2011 20:44

AsiKraL41
Yasaklı

1,2 teklifle bir parmak bal çalmak gibi olmamalı..Bu seferki farklı olmalı! Genel sorunlar masaya yatırılıp son nokta konmalı..İşte ben buna teklif derim...

Seçim zamanı bir parmak bal çalmaya artık herkezin gönlüde karnıda TOK!

Konuşacaklar, hemde susmaktan daha kudretli çıkmalı sesleri...

1. Maaşların iyileştirmesi,

2. 15 Sene zorunlu hizmetin kısaltılması,

3. Hakların paylaşımı,

4. Derece kademe mevzuu, Hiz.Tazminatı eşitliği,

5. HAkim kararı olmadan hürriyetin hapsedilmesi!

Vb...

Bunarı toplayıp teklifi yaparlar işte ben o zaman saygı duyarım! Gerisi laf ebeliği, şekilcilik,şemalcilik,kepek ekmeği ile aldatma ...

Geçelim bunları...

Artık icraat lazım icraat...

Saygılar.

07 Şubat 2011 17:53

chomsky

Acaba merak ediyorum hangi resmı ya da gayrı resmı kurumun TEMAD dahil 15 Yıllık zorunlu hizmetle ilgili bir teklıfte bulunduğuna şahit olmadım ama TEMAD tarafından devamlı 1 in 4 üne dşürlmesi için teklıfler olduğu ve çalışmalar olduğu aşikar buda olmalı ama çalışan personelınde haklarını savunan bır HAK VE ONUR ARAYIŞI olsa daha samımı olurdu... saygılar.

07 Şubat 2011 18:37

malign_boy

Hak mı şimdi bunlar?15 yıl mecburi hizmetle çalışan adam birin dördüne değil,birin onuna düşse ne farkeder?

(Not:15 yıl mecburi hizmetin sadece istifa etmek isteyenlerin sorunu olduğunu düşünenler vizyon kıtlığı çekenlerdir.Bu mesele kurumunu samimiyetle seven herkesin meselesidir.Personel politikası oluşturulmadan yapılan yatırımların sonucu bir majino hattı olmaktan öteye geçemez.)

07 Şubat 2011 23:34

thk13
Yasaklı

Bencillik diz boyu bakıyorum.

Yani bana bir şey yoksa ben onu desteklemem.Aferim size.

Herkesi kendiniz gibi sanmayın.

Tüm haklara ait talepler ilgili yerlere iletildi.Herzamanda her platformda iletiliyor.

Ama siz 15 yıl zorunlu hizmetin düşmesi maddesi yoksa ben katılmam diyorsunuz.Katılmayın.

Öncelikle 1-4 , tüm memurların almasına rağmen Astsubaylara verilmeyen bir haktır.Elbetteki ONUR'unu düşünen Her astsubayın katılması gerekir.TEMAD sadece 1-4 istiyorla başka şeyleri ima etmekte hem saygısızlıktı hemde bencilliktir.

Gelelim zorunlu hizmet süresinin çok olduğunu bizde biliyoruz.Elbette bizde düşmesini istiyoruz.Biz camiamızdan herhangi birinin bu yüzden mutsuzluğu elbetteki bizlerinde mutsuz eder.Son yapılan çalışmalarda,görüşmelerde Genkur'ca söylenen şu; Bize tüm taleplerinizle gelmeyin,içlerinden seçtiğiniz 1-2 sorunla gelinki çözümünü daha rahat yapalım.Sonra diğer sorunlarla ilgileniriz.Aksi takdirde hiçbirine katkı veremeyiz.

İstemek kolay.Siz Hükümet'e üye milletvekilinden 9-1 bahane edilerek çalışanlara ve emeklilere 2 kademe verilmesi teklifinin çok kolay çıktığınımı sanıyorsunuz.Her istediğinizi önerge haline getiren mi var.Kaldıki Muhalefet partisindende önerge olmasına rağmen bugüne kadar hükümet kesinlikle kabul etmedi.

Bu önergenin Hükümet üyesi milletvekilince verilmesi konusu önemli olup biz bu önergeyide görüşmeler anında 9-1 değil 9-2 olarak revize edilmesinide talep ediyoruz.Yani Meslek Yük.Okulu mezunları 9-1 değil 9-2 den başlamalıdır.Bende bundan banane diyebilirim.Benim bir kazancım yok.Ama Onurumuz için tüm hakların alınması şarttır.Her şey para değildir.Bizler mesleki yaşadıklarımıza rağmen onurlu ve dik durabilmeliyiz.Bize bu yakışır.

07 Şubat 2011 23:50

__Slayer__

Bana göre 1/4'ünü onu mücadelesi yapacağımıza başka hakları ön plana koymak gerekir, 1/3'ünden emekli olan bir astsubay 1650 TL maaş alıyor, 1/4'ünden emekli olan hangi öğretmen, doktor, mühendis bukadar alıyor ki, ezberden gazel okumaya gerek yok. şükretmek gerekir.

08 Şubat 2011 00:02

thk13
Yasaklı

Kardeş senin aklın sadece parayamı çalışıyor.

Onur nedir bilirmisin?Satılık değildir.

O dediğinide sen talep et.Bizide işin içine sokma. sadece sen al.

08 Şubat 2011 00:19

__Slayer__

Valla kardeşim, elindeki maaşın bir ay 100 TL sini kesseler hemen bankayı ararsın, niye param kesildi diye, demek ki emeğinin karşılığnı almak çalışan bir insan için önemli. 1/4'ü onu mücadelesi yapabilirsin. Ama emekli olduğunda bırak 1/4'ünü 1 nci derecenin maaşını alamayan bir sürü memur kesimi var. Sen 3600 ek göstergeden emekli maaşı alıyorsun, mesela polisler yanılmıyorsam eğer 2200 den alıyor biliyorum.

08 Şubat 2011 00:26

master_lieutenant
Yasaklı

bu arkasaş askeri personel değil, muhtemelen polis falandır, genelde bu forumu bizden çok onlar kullanıyor. ciddiye almayın...

08 Şubat 2011 00:31

thk13
Yasaklı

Banane kardeşim alamayandan.Gitsin oda mücadele etsin.

Ben sürü memur değilimm.Davul bile dengi dengine.Okey

Toplam 25 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon