Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
29 Ocak 2011 21:36  

Hükümet 4-c yi mağdur etmeyeceğiz....

ocak ayı içinde sözleşmesi fesh edilen S.A adlı 4-c li arkadaşımız diş hastanesine gitti. orda dişlerine protez için çark yapılarak küçültüldü. bir hafta sonra gittiğinde, sözleşmen bittiği dişlerini yapaamayacaklarını söğlediler. sigortası yeniden giriş yapılana kadar arkadaşım dişleri küçültülmüş ve acılı bir şekilde yemek ve su dahi içmez durumda. sözleşmenin yeniden yapılmasını ve sigortasının yenilenmesini bekliyor. sayın başbakan ve bakanların dediği gibi.(4-C LİLER MAĞDUR EDİLMEYECEK. VAR OLAN DİŞ'LERİNİDE TEKER TEKER SÖKECEKLER.)

29 Ocak 2011 21:50

dörtc

sendikalar utansın.allah hakkını bırakmasın

29 Ocak 2011 22:04

baba 52

Allah belasını versin bu mu adelet bukadar aciz mi bu devlet bir işçinin bir aylık ssk sını keserekmi bu ülke tasarruf yapıyor. bravo ak parti çok dehşet ekonomik önlemleriniz var yazık be kargalar bile güler artık. bune ya Allah sorar yav birisine 4/c ye zulmetmek için sözmü verdrdiniz yoksa siyasi olarak mı bunu yapıyorsunuz. Osmanlı gayri müslimlere bile adeletle davrandı. artık şüphe duyuyorum sizden.

29 Ocak 2011 22:43

badyraman

bu iş adalleten çıkmış. başbakan inat esiri olmuş. adam her yıl sözleşme yenileme için devlete harç pul adı altında 4-c lkilerden sözleşme yenileme harcı alınıyor. parası olmadığı için sözleşmesi yenilenemeyen bir 4- c li kardeşimiz cep tlf ve ev eşyasını satmak zorunda kalmıştı. bunu duyunca o kadar üzüldümkü ifade edemiyorum bu parti işimi devlet işimi kursağıma kadar dolmuş. birilere kusmak istiyordum. bu kadar acı bir durum karşısında elden bir şey gelmemesi. yazık valla bu ülkede yaşamaktan utanıyorum. birde diyorlarki dünyanın en iyi ekonomisi gelişen ülkeyiz. yalan vallahi yalan. sen bir işçine bir memuruna sahip çıkamıyorsun. 70. milyonamı sahip çıkacaksın.

01 Şubat 2011 08:29

gurcutk

sevgili arkadaşlar 4/c yi bu hükumet çıkarmadı 4/c davası en az 25 yıldan beri var artı sendika ...... leri düne kadar 4/c den bana ne şimdi sendika hakkı alınca üye toplamak için koşturuyorlar bu sorun var diyoruz bakan bile yok artı her yıl sözleşme yenileme harcı alınıyor doğrudur bu harcı ödemek kolay alacağınız maaştan kesilebilir ve alınan miktar en yüksek olarak 115 tır yanı bunun için her hangi bir şey satılmaz sanırım bende 4/c liyim devleti korumak değil benim söylemek istediğim özelleştirme mağdurları hariç diğer 4/c liler 6 ay ve 8 ay ve 10 ay ve 11 ay ve 11 ay 15 günlük olanlar gerçekten mağdurdur

02 Şubat 2011 08:36

4/C li

gurcutk nickli

ne demek özelleştirme mağdurları hariç diğerleri mağdurdur.sen açık açık yazsaydınya ""ben 4/c liyim ama dayılarım var tuzumda kuru.o nedenle eleştrilerimi yımışak yapıcam.""""bana bak arkadaş yıllarca devletine hizmet etmiş insanları bir anda kapı önüne koymak mağdur etmenin daniskasıdır.bzi ustalık ustabaşılık yaparken trilyonluk iş makınası ve techizat sorumluluğunu üzerimize almışken, şimdi bi faraş ve süpürgeye mahkumm edildik böle bi sindirmöe yöntemi nerde görülmüş bunu psikolojisini ancak yaşayan bilir.25 seneden beri var olna 4/c mağdurluğun timsali ise neden 2005 den sonra varlığını hissettirdi bu ülkede daha öncekiler hak arama özürlümüydü.4/c olan herkes mağdurdur arkadaşım bunun özelleştirmesi yada bilmemnesi olmaz çünkü 4/C demek modern köle demek.evet köle.köleler çalışır karşılığı sağ kalmaya yetecek kadar yiyecek.sosyal hayatı olmaz, istediğini giyemez,gezemez vs vs....bunlar kadar çalışan düşmanı bi zihniyet gelmemiştir bu memelekete

02 Şubat 2011 09:22

gurcutk

4/C Lİ ARKADAŞIM BEN ORADA YAZDIĞIM ÖZELLEŞTİRME MAĞDURLARINA HAKARET ETTİM Mİ HAYIR DEDİĞİM TEK BİR ŞEY MAĞDUR OLAN SADECE 4/C ÖZELLEŞTİRMEDEN GELENLER HARİÇ ÇÜNKÜ MAAŞ FARKI BAZI HAKLARINA DA SAHİPLER DÜNE KADAR 4/C TAZMİNAT HAKKI YOKTU ÖZELLEŞTİRMELİLER İÇİN TAZMİNAT HAKKI DOĞDU BENİM ORADA ANLATMAK ESTETİĞİM (4-c lkilerden sözleşme yenileme harcı alınıyor. parası olmadığı için sözleşmesi yenilenemeyen bir 4- c li kardeşimiz cep tlf ve ev eşyasını satmak zorunda kalmıştı) badyraman YAZDIĞINA LAFIM OYDU ALINAN PARANIN MİKTARI 85 İLE 115 TL ARASINDA BUNUN İÇİN HERHANGİ BİR ŞEY SATILAMAZ DEĞİLMİ BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM BUDUR.

02 Şubat 2011 15:11

nsk44

arkadaslar benim bi kamu dairesinde 5 ay 29 günlük ssk var bende geçici işçi sayılırrmıyım?

02 Şubat 2011 15:38

baba 52

Türk Eğitim Sen olarak, 31.12.2010 tarih ve 27802 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 20/12/2010 tarih ve 2010/1205 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren ?Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Karar?ın ?Ücretler? başlıklı 3. maddesinin 5. fıkrasında yer alan ?Geçici personele, bu Kararda belirtilen ücretler dışında herhangi bir ad altında ücret ödenemez ve sözleşmelerine bu yolda hüküm konulamaz.? ibaresinin iptali istemiyle Danıştay?da dava açtık. Dava konusu düzenleme uyarınca, 4/C statüsünde çalışan personelin diğer kamu görevlileriyle aynı görev ve sorumluluğu paylaşmalarına rağmen mali haklarına kısıtlama getirilmektedir. Böylelikle kamu personeli arasında ayrımcılığa yol açılması Anayasa?nın eşitlik ilkesini zedelemektedir

kaynak : türk eğitim sen

Toplam 8 mesaj