Editörler : Pangaea
15 Şubat 2011 10:38

Tcdd ye atanan tüm mühendisler buraya

arkadaşlar,

tcdd ye başlama sürecinde hepimiz aynı işlemleri yapmakla yükümlü olduğumuz için birbirimize daha fazla katkımız olur düşüncesiyle branş ayrımı yapmaksızın böyle bir başlık açmayı uygun bulduk.katkılarınızı bekliyoruz.herkese tekrar hayırlı olsun.saygılar

basstone55
Şef
15 Şubat 2011 10:43

hayırlı olsun yeni başlık...

bu arada istenen belgeler yayınlandı tcdd sitesinde... buyrun link...

http://www.tcdd.gov.tr/Upload/Files/BannerFiles/kpssadaysonuc.pdf

mühendisssss
Daire Başkanı
15 Şubat 2011 10:45

eyvallah kardeş,ben de bunu bekliyordum.

15 Şubat 2011 12:26

Bence de TCDD konusundaki paylaşımları tek başlıktan yapmak daha iyi olur.. bu arada istenen belgelerin son teslim tarihi mart 18.. peki belgelerin tesliminden sonra ne kadar daha bekleyeceğiz, bilgisi olan var mı?

basstone55
Şef
15 Şubat 2011 13:16

belgeyi sanırım ne kadar çabuk teslim edersek o kadar erken başlarız... geçen sene açılan başlıklardan ben bunu anladım... sanırım evrak tesliminden 2-3 hafta sonra genel müdürlükte imzadan çıkıyormuş belgelerimiz...şu linkten sayfa sayfa okuyup daha detaylı öğrenebilirsiniz...

http://forum.memurlar.net/konu/602919/?page=13

etaxhius
Aday Memur
15 Şubat 2011 13:39

istenen evrakları atandığımız yer(sivas) değilde ankara genel müdürlüğe teslim edebiliyormuyuz ???

basstone55
Şef
15 Şubat 2011 13:45

belgede belirtilen 7 bölge müdürlüğünden istediğine teslim edebilirsin... farketmez arkadaşım :)

masmas1514
Memur
15 Şubat 2011 13:50

arkadaşlar benim arkadaş da tcdd sivası kazandı.sivası aradığında verilen tarihlerin makinist alımlarını kapsadığını belirtti.sizin en kısa zamanda belgelerinizi getirmeniz gerektiğini söylediler.daha sonra anakrayı aradığında personel deki bayan duyurudan haberi olmadığını ama o tarihleri kapsayamacağını söyledi.aranızda arayan var mı? bizim arkadaşla mı eğleniyolar:)) yoksa siz mi yanlış biliyorsunuz?

etaxhius
Aday Memur
15 Şubat 2011 13:50

ya sivası aradım ankara personel dairesini ara dediler ankarayı aradım doğru düzgün bi cevap vermediler :) inşallah dediğin gibidir basstone55 saol.

'CaSaBLaNCa'
Aday Memur
15 Şubat 2011 13:57

istenen evrakları teslim ettikten 15 en geç 20 gün sonra iş başı yapabiliyormuşuz

bulunduğunuz ilde bölge müdürlüğü var ise kendi atandığınız bölge müdürlüğünü/ili tekrar arayıp sormanız gerekiyormuş evrak teslimi için,ne olur ne olmaz siz yine de sorun dediler bana

basstone55
Şef
15 Şubat 2011 14:03

@masmas1514

tcdd bugün kendi sitesinden yayınladı belgeyi yanlışlık olmaz yani...

sayfanın en başında direk şu var:

MÜHENDİS, AVUKAT VE MEMUR POZİSYONLARINA

YERLEŞTİRİLEN ADAYLAR;

Kuruluşumuza yerleşen adaylar, istenen belgeler ile birlikte 21.02.2011 ? 18.03.2011 tarihleri

arasında aşağıda belirtilen işyerlerine şahsen başvuracaklardır.

anlaşılan arkadaşının aradığı yerdekilerin belgeden haberleri yok. bir aya yakın bir zaman var panik yapmayın :)

@etaxhius

geçmiş senelerde de belge aynen bu şekildeydi ve herhangi bir bölge müdürlüğüne verdiler belgeleri forumdan takip ettiğim kadarıyla... yalnız ankaradan vereceksen genel müdürlük değilde 2. bölge müdürlüğü alıyor sanırım belgeleri... ama ben atandığım şehiri bir göreyim diye şahsen malatyaya gidip vereceğim belgeleri...için rahat olsun farketmez hangi bölge müdürlüğüne vereceğin... yeterki ellerine geçsin :)

yarikadimm
Aday Memur
15 Şubat 2011 14:37

Arkadaşlar istenen belgeler açıklanmış hepimize hayırlı olsun inşallah.

mühendisssss
Daire Başkanı
15 Şubat 2011 17:41

eski başlıkta yazmıştım ama burada tekrar yazayım yeni gelenler falan olmuştur.arkadaşlar hastanenin sağlık raporu için yanınızda götürmenizi istediği belgeler: ( bunları almadan gitmeyin işlem yapılmaz )

1- 4 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

2- 1 adet kimlik fotokopisi

3- 111,5 tl ücret

4- kişinin kendisi :) bunu bana gereken evraklar diye bi kağıtta verdiler,yani kendim uydurmadım.heralde sağlık raporu alırken kendi gitmeden ruhunu gönderenler oldu daha önce:)

basstone55
Şef
15 Şubat 2011 19:19

arkadaşlar 2 tane diploma sureti istiyorlar ama bende sadece çıkış belgesi var hala üniversite diplomamı çıkarmamış... çıkış belgesinin fotokopisini notere onaylatsam kabul olur heralde değil mi? bazı kurumlar bunda zorluk çıkarıyormuş diye durum aldım da ondan soruyorum...

carshi1903
Aday Memur
15 Şubat 2011 22:36

tek başık cidden daha yararlı olacaktır bence de. ben de askerlik belgesini anlamadım 2 adet askerlik durum belgesi diyor teskerenin 2 adet fotokopisini mi götürücez şubeden mi alıcaz teskere kurumu arayınca zaten hiçbi bilgi vermiyorlar istanbul öyle en azından çok asabi bi bayan çıkıyor telefona dayak yemediğinize şükredip cevap alamadan kapatıyorsunuz telefonu..

mec_güner
Şef
15 Şubat 2011 22:47

terhis belgesinin yeterli olacağını söylediler. aslıyla beraber 2 adet fotokopisini götürünce aslı gibidir yapıyorlarmış orda.

carshi1903
Aday Memur
15 Şubat 2011 23:02

saolasın mec_guner çünkü askeriyeden 2 tane daha teskere vereceklerini zannetmiyorum. bu arada diploma içinde başka bir konuda arkadaşın biri diploma içinde notere para vermeden aslını götürüp orada aslı gibidir yaptırılabiliyor demişti.

mhaakan
Aday Memur
15 Şubat 2011 23:07

arkadaşlar peki şu nedir bilen var mı?

2 Adet Varsa Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu?nun uygulanması açısından herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olarak geçen hizmetleri gösterir belgesi.

varsa ne demek? daha önce hiç sigortalı olarak çalışmamış olanlar götürmeyecek mi nedir bunun anlamı?

carshi1903
Aday Memur
15 Şubat 2011 23:15

aynen öyle hakan sgk dan hizmet dökümünün çıktısını götürüosun özelde de zaten işe girerken ondan götürüosun kolaylık olsun girişini yaparken diye daha önce olmadıysa sigorta girişin ssk numaran yoksa zaten götürmene gerek yok

mhaakan
Aday Memur
15 Şubat 2011 23:21

tam ben de öyle tahmin ediyodum bi de ssk ya gidecez yani napalım :) sağolasın abdullah. bu arada askerlik durum belgesi istiyorlar ya ben temmuz sonuna kadar askerim kurum beni bekler sorun çıkartmaz inşallah :)

mec_güner
Şef
15 Şubat 2011 23:44

ssk ya gitmenize gerek yokki arkadaşlar. e devlet şifrenizle internetten hizmet dökümünü çıktı alabilirsiniz. 2 dklık iş.

diplomayıda boşuna notere götürüp para vermeyin. aslını ve 2 tane fotokopisini götürün orda aslı gibidir yapacaklarmış.

Toplam 746 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi