Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : hamzakck
17 Şubat 2011 17:10  

istanbul üniversitesi özel hukuk doktora mülakatındaki rezalete bakın

İstanbul üniversitesi bahar dönemi özel hukuk doktora mülakatına girdim, mülakatta hangi okul mezunusun geyiğinden sonra tamam çıkabilirisin dediler. Mülakata girmeyi beklerken salonda bekleyen bazı kişileirn bazı odalara süreki girip çıktıklarını memurlarla ve hocalarla adeta ahbap çavuş muhabetinde olduklaırnı gördüm. O sırada anladım bazı dolaplar dönebileceğini ve tamda düşündüğüm gibi oldu. Beş kişi alınacaktı ve 5 kişye mülakatta 100 verilmiş geri kalanlara 65 verilmiş. Adeta biz istediğimizi alırız ve bizi kimse sorgulayamaz havasında, herhangi bir ayar çekmeye bile gerek duymamışlar. Allahtan korkusu olmayan bu kişlilere sesleniyorum, o mülakata girmeden önce zorluklarla 100 TL bulup yatıranlar vardı ve siz utanmadan bu 100 tl yi döner sermayeye aktarıp aranızda paylaşacaksınız. Ama unutmayın sizin bir hesabınız varsa Allahu Tealanın da bir hesabı vardır. Ahirette hakkımı söke söke alacam ve inşAllah zebaniler sizi boyunlarınızdaki halkadan tutup çekerken benden aldığınız 100 TL de boynunuzda ateş halkaıs olacak duracak.İnsan Allahtan korkamdım herşeyi yapar, buna bir kez daha şahit oldum. Sizi Allaha havale ediyorum ey komisyon üyeleri ve bu işe sessiz kalan üniversite yetkilileri.

25 Şubat 2011 22:06

Prime Number

Aslında üniversitelerde bir hocayla anlaşmadan mülakata girince böyle oluyor. Biraz da ilerde oluşabilecek danışman atama sorununu çözmeye çalışıyorlar. Hocalarla aracı koymadan tek tek konuşup beraber çalışacağınız bir hoca bulup öyle sınava girin.

25 Şubat 2011 22:19

edascan
Yasaklı

Prime number doğru söylemiş. Aksini düşündüğümüzde ( ÖYP ) durum içler açısı. Üniversitelerimiz istenen kalitede değildi öyp geldi kaç yıl geri gidicez önümüzdeki 3-4 yıl göstericek bunu.

23 Haziran 2011 21:31

caglaa1

mülakatta geçemediğinize üzüldüm ama bu kadar kendinizi yıpratmanıza gerek yok, Türkiye'de en beğenmediğiniz yere bile torpil lazım. ben de istanbul üniversitesi özel hukuk doktora bölümüne kayıtlıyım, bitirmek üzereyim. bana da mülakatta 40 vermişlerdi, ama özellikle ales'im 90'ın üzerinde olduğu için doktora programına girdim. sonuç olarak evet Türkiye'de her şey torpille, ama torpiliniz yoksa daha fazla çalışmak lazım diye düşünüyorum. iyi olanın hakkını kolay kolay kimse yiyemez.

Toplam 3 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;