Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazburak363
19 Şubat 2011 22:16  

Kapalı
ilköğretimde öğrenciye verilebilecek caydırıcı cezalar

Değerli Arkadaşlar! bir öğrenci öğretmenine karşı geliyor dersin huzurunu bozuyorsa buna nasıl bi ceza vermeli idare? öğrenciye ceza vermekten kaçınan bir idareye karşı nasıl bir tavır almak gerekir?

19 Şubat 2011 23:05

Mathematician

derse katılan ve olumsuzluk yapmayan öğrencilerin yakasına ödül olarak bir kurdela takın. yaramaz öğrenciler de bunu almak isteyecektir. dolayısıyla ceza boyutuna gelmeden sorunu çözebilirsiniz...

20 Şubat 2011 00:05

ehmer
Kapalı

ben 8. sınıflardan bahsediyorum. başta belirtmemişim. 8. sınıflara nasıl yaptırım uygulanır. büyük saygısızlık yapıyolar.

20 Şubat 2011 01:27

boshadam

Mizacınızı değiştirin.

20 Şubat 2011 12:19

ehmer
Kapalı

mizacım sert zaten. yumuşakda oldum, her yolu denedim... resmi olarak nasıl ceza verildiğini soruyorum.

20 Şubat 2011 12:54

Eagle

Sayın hocam bu öğrencinizin velisine ulaştınız mı? Çağırın velisini gelsin, öğrencinizi de alın, velisine çocuğunun davranışını anlatın, onun da görüşünü alın ve buna karşı çocuğu bekleyen tehlikeleri anlatın. Ha veli (sanmıyorum ya) durumu anlayışla karşılamaz ve size terslik yaparsa ""peki, geldiğiniz için teşekkür ederim" deyip güle güle deyin, sonra artık uyarı, sözleşme, kınama neyse bunun için girişimlerde bulunun.

21 Şubat 2011 16:28

ehmer
Kapalı

müdüre geçen kınama cezası dedim tplantıda bana ilköğretim hocam diye çıkıştı. cevap vermedim tartışma büyümesin diye. ilköğretimse ilköğretim onu davranışı sergilemeden önce düşüncek öğrenci onun durumunu da ben mi düşüneyim. uyarı cezası var mı kınamadan önce?

21 Şubat 2011 16:31

ehmer
Kapalı

velilerde artık sürekli onlara çocukları şikayet edilince duyarsz kalıyorlar. bazılarının velileride yok özel sebeplerden dolayı. ya amca ya anneanne ya babaanne... pek ilgilenemiyolar. okullarda maalesef disiplin kuralları işlemiyor.

21 Şubat 2011 19:56

ehmer
Kapalı

G

Ü

N

C

E

L

L

L

L

L

22 Şubat 2011 15:08

lion46
Yasaklı

ilköğretim kurumları öğrenci davranışları değerlendirme kurulu ve görevlerini oku.

22 Şubat 2011 20:42

ehmer
Kapalı

o değerlendirme kurulunda verlecek cezaları uygulamıyorlar ama... onları biliyorum ben başka farklı fikirleri olan yada uyguladıkları yöntemleri olan arkadaşları paylaşın lütfen!

23 Şubat 2011 14:57

smoothcriminal
Yasaklı

ilköğretimde öğrenciye verilebilecek bir ceza yok..bunu kabul edelim artık..veli görüşmesi,psikolog görüşmesi,sözleşme imzalama gibi sonuç vermeyen saçmalıkları saymazsak tabi..bu konuda bir tepki göstereceksek akp hükümetine göstermeliyiz,ilköğretimlerde disiplin kurulunu ben mi kaldırdım?sınıfta kalmayı ben mi kaldırdım?veli ve öğrencilere bu kadar hak verilirse kullanırlar tabi..

23 Şubat 2011 16:23

657_adayı

az önce mücadele verdim :D yazdım dilekçemi resmi yollarla müdüre başvuruda bulundum sınıfımda bulunan şu öğrenciler şöyle davranış sergilemektedir dedim gereğini arz ederim deyip verdim takip edecem bakalım öğrencilere ne olacak idare nasıl bir yol izleyecek

23 Şubat 2011 19:05

ehmer
Kapalı

bunun akp ile alası ne? okullarda disiplin kurulu var ama uygulayan idare yok. yönetmelik belli. var yönetmelikte hepsi? hükümet bunu yasaklamıyo ki! bazı okullarda hakikaten disiplin kurulu işliyo. ilköğretimlerde ne yazıkki sözde var ama özde bişey yok. idare disiplin cezasını haklı olarak verdikten sonra hükümet ses çıkarmaz merak etme!

23 Şubat 2011 20:48

smoothcriminal
Yasaklı

bunun akp ile alakasını açıkladım,algılama sorunun mu var?sen gerçekten öğretmen misin acaba,ilköğretim okullarında disiplin kurulu adında birşey var mı,yönetmeliğe bak bakalım,öğrenci davranışları değerlendirme kurulu adında içi boşaltılmış,yaptırım gücü olmayan sözde bir kurul var..bize veliye öğrenci geçsin mi kalsın mı diye sorduran kim?sınıfta kalmayı kaldıran kim?öğretmeni öğrenci ve veliye ezdiren kim?okullarda disiplinsizlik had safhada iken bu sorun hiç yokmuş gibi davranan kim?senin şakşakçıklığını yaptığın hükümet değil mi?cevap ver bakalım,değil mi?zoruna mı gitti

23 Şubat 2011 21:56

murti_sari

çek bir kenara birebir konuş hocam.yine olmuyorsa velisini çağır bir de onunla konuş.yine de olmuyorsa davranış değerlendirme kuruluna ver.Yine olmuyorsa Allah tan sabır dile.

23 Şubat 2011 22:40

ehmer
Kapalı

smoot........ önce efendi gibi konuşmasını öğren! sonrada sorduğum soruyu iyi oku! olaylar arasındaki bağlantıyı kur bunları yapamıyosan susmasın öğren cevap yazma! söylediklerin alakaya maydanoz... benim algılama problemim yok ama senin belliki çok problemin var. ben ne diyorum zaten sözde disiplin kurulu var demiyomuyum. bu arada gerçekten öğretmenim. öğretmen olmayanın bu forumda işi yok. by..........

sağol murti_sari mantıklı ve bilinçli görüşlerin için.

23 Şubat 2011 22:43

ehmer
Kapalı

kimseninde şakşakçılığını yapmıyorum. ahlaki yapıma aykırı bi durum.

23 Şubat 2011 22:48

ehmer
Kapalı

maalesef olmuyor arkadaşlar........

23 Şubat 2011 22:49

smoothcriminal
Yasaklı

ben sana sorular sormuştum,onlara cavap verememenin ezikliğini yaşıyorsun galiba,söylediklerimin konuyla alakasını kuramadıysan kusura bakma ama gerçekten algılama problemin var

23 Şubat 2011 22:56

ehmer
Kapalı

çok şükür ezik değilim ama sen çok ezilmişsin yazdıklarından belli ! yazık acıdım şimdi...

ilköğretimde öğrenciye verilecek cezalar diyorum sınıfta kalmasından bahsediyosun. çözümmü bu! benim sorun yaşadığğım öğrenciler zaten sınıfta kalmış öğrenciler! sen bu dünyadamı yaşıyosun! demekki icabında sınıfta bırakılıyor. ama bu çözüm değil. işi hakaret boyutuna ulaştırpta forumu kapttırtma bana! bende hakaret etmiyeyim sana! ağır ol biraz

Toplam 33 mesaj