Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

kekikkokusu
Memur
01 Nisan 2011 17:47

geçmiş olsun buseaksoy sana ve ışılaya kaltılıyorum stres bu hastalıgı acayıp sekılde tetıklıyor..sunu gordum ki bu hastalkla yasamayı oğrenmemız lazım kıloya strese cok dıkkat etmemız gerekıyor..Allah hepımıze acil şifalar versin kızlar..

buseaksoy
Aday Memur
02 Nisan 2011 17:16

teşekkür ederim hepimize geçmiş olsun umarım bi daha yaşamayız...

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
04 Nisan 2011 10:10

Ben başka bişey daha keşfettim:(

kekikkokusu
Memur
05 Nisan 2011 12:56

ne keşfettin ışılay ne oldu :(

kekikkokusu
Memur
05 Nisan 2011 13:14

tamam aldım mesajını..ben de cevabını yazdım..cok cok gecmış olsun

halexp
Şube Müdürü
29 Nisan 2011 15:31

bu başılğı yeni gördüm bende bu rahatsızlık haziran 2009 da çıktı 1 yıl ilaç tedavisi yapıldı şimdi iyiyim ama iki ayda bir göz kontürolünden geçiyorum ben de hamilelik düşünüyordum ama doktorum izin vermiyor haziranı bekle dedi ama ben verdiğim kiloları geri aldım izn vermez biliyorum hormonlar etkiliymiş hormonları bozmamak lazımmış geçmiş olsun sizlerede

kekikkokusu
Memur
29 Nisan 2011 21:44

geçmiş olsun halexp bebn de doktora sormustum evlenırsem hamıle kalabılır mıyım dıye o da hormonları duzenlemen gereklı demıstı..sana neden hazıranı bekle dedı.hamılelıkte ınsan kılo alır bu kılolar da goze zarar verır benım bıldıgım..henuz evlı degılım ama hep korkmusumdur acaba hamıle kalabıır mıyım hamıle kalırsam gozumu kaybeder mıyım dıye :( tekrardan geçmiş olsun halexp

halexp
Şube Müdürü
30 Nisan 2011 13:36

hormon dengeside önemli hamilelikte hormonlar değiştiği için hastalığı tetkliyormuş haziranda tam iki sene olacak hamillelik için iki veya daha fazla geçmesi gerekiyormuş o süreyi tamamlamak için tekrar nüksetcek diye çok korkuyorum bir çocuğum var oğlum hep kardeş istediği için ikinciyi istiyorum bulunduğum yerde prof göz doktoru var ben sordum hayati tehlikem olur mu diye hayır bu hastalığın hayati tehlikesi olmaz ilaç ilk üç ayında olmaz ama üç ay geçtikten sonra verilir dedi sizin yeni mi hastlağınız nasıl kontürol altına alınabildi mi ankara da nöroloji hocaya gittim çocuk yapabilirsin tekrar olma olasılığı çok düşük dedi ama basıncımı raporumda yazılmadığı için basıncı bilmeyerek söyledi geçmiş olsun tekrar

kekikkokusu
Memur
30 Nisan 2011 14:38

teşekkür ederim halexp benım 2007 nın hazıranında ortaya cıktı LP yapıldıktan sora bır sene topamax kullandım sonra gectı fakat 2010 eylul ayında tekrar nuksettı.doktorum topamaxa devam dedi halen kullanıyorum gözümde bulanıklık ara sıra oluyo yıne.eylulden bu yana 10 kılo verdım zaten tomamax kılo verdırıyor..ama bu hastalık basladı mı bıkere her an takrarlama rıskı var..kılonu kontrol altında tut ve fazla stresten uzak dur Allah hepimize acil şifalar versin

halexp
Şube Müdürü
30 Nisan 2011 15:16

amin kekik kokusu iyleşme durumu olmadığı zaman şant ameliyatı yapılıyor tekrar kilo aldında mı ortaya çıktı neden olduğunu söylediler mi bende bir şey bulamayınca obeziteden dediler ben de 14 kilo verdim 5 kilosunu geri aldım çok korkuyorum çocuğuda çok istiyorum doktorlar hamilelikte basınç artarsa hamileliği sonlandırabiliriz dedi nerde tedavi oluyosunuz hangi hastanede

kekikkokusu
Memur
30 Nisan 2011 15:47

bu rahatsızlık nuksettıgı zaman kılo almamıstım doktoruma sordum herhangı bı sebebı yok demıstı..heran olabılır demıstı..ama bır kac hastamız var 4 yıldır kontrol edıyoruz 4 yıldır nuksetmeyen hastamız var dedı..ben ızmırde dokuz eylul unv.de tedav oluyorum..şant amelıyatı kesın cözum mu acaba doktorun bu konuda bılgı verdı mı sana halexp ?şant amelıyatı nasıl rısklı bi ameliyat mı bu konuda bılgılendırırısen sevınırım teşekkurler

halexp
Şube Müdürü
30 Nisan 2011 16:44

doktorum söylemedi araştırdım internetten doktorum sitesinde evet kesin çözüm diyordu nöroloji doktoru bi hasta hamilelik düşünüyorum şant takıldı tekrar nükseder mi diye sormuştu cevap olarak ta hayır şanttan sonra tekrarlamayacağını şantın kesin çözüm olduğunu yazıyordu önce gözden kanal açarak yapılıyor hastalık devam ederse şant takılıyor risk her ameliyatta olur şant burda gittiğim göz doktoruda birkaç hastayı göz ameliyat yaptığını ve tekrarlamadığını söyledi

halexp
Şube Müdürü
30 Nisan 2011 16:50

tekrar ortaya çıktığı zaman omurilikten sıvı almadılar mı birde bu hastalığın hidrosefsliden farkı var mı burda nöroloji doktoruna gittiğim de psüdötümör serebri dediğimde hidrosefali yani dedi

kekikkokusu
Memur
01 Mayıs 2011 13:01

tekrar ortaya cıktıgında omurilik suyunu almadılar hayır.ılac verdı gecmese basıncını olcerız dedı.ara ara bulanıklık oluyor ama eskısı gıbı cıft gorme olmuyor.gözden kanal acma operasyonu olup da tekrarlamayan var mı?tam olarak bılmıyorum ama bu hastalık hıdrosefalıyı de kapsayan bı hastalık..inşallah kesın tedavısı bı gun bulunur halexp..dua edelim.Allah tüm hastalara şifa versin

kekikkokusu
Memur
01 Mayıs 2011 18:03

peki halexp şant amelıyatı pahalı bı amelıyat mıdır?bu konuda bılgın var mı

halexp
Şube Müdürü
01 Mayıs 2011 20:10

üniversite hastaneleri yapıyor devlet karşılıyor diye bliyorumgözdoktoru ameliyat yaptığı hastalarında kesin çözümldu dedi ama bilmiyorum hacetepede nöroloji profa gittim tekralama olasılığı düşük dedi ama tekrarlıyormş sende gördüüm kadarıyla doktorum sıvı artışı olduğu zaman basınç artar dedi sıvıyı boşaltınca basınçdüşer dedi sen de niye sıvıyı boşaltmadılar acaba televizyonda da beyninde su tpolayan bayan göstermişlerdi ameliyat edildi şant takıldı ameliyattan birgün sonra evlendirme progamıydı hatta programa çıktı ağır bir ameliyat değil bildiğim kadarıyla ameliyat eden doktor hastalığı anlattı ve göze de uruyor diyince benimhastalığım olduğunu anladım çok korkuyorum tekrarlayacak diye neyse allah hepimizin yardımcısı olsun profiline baktım öğretmenmişsin ben de öğretmenim branş ne hocam

kekikkokusu
Memur
01 Mayıs 2011 22:18

amin hocam memnun oldum ben sınıf oğretmenıyım..doktorum oncelıkle ılac tedavısı uygulayalım dedı cunku ılaclar sıvı uretımını yarı yarıya dusuruyormus.eger gecmezse omurılık sıvısını alalım dedı..Allah hepimize acil şifalar versin

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
02 Mayıs 2011 12:38

geçmiş olsun halexp.

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
02 Mayıs 2011 12:46

Arkadaşlar kilo artışı hastalığımızı tetikliyor diye biliyorum ben o nedenle kilo almamızı önermiyorlar.Artı ilaç tedavisi zaten vucutta sıvı kaybına neden olduğu için hamilelik bir süre önerilmiyor.halexp arkadaşım sanırım lomper ponksiyon (belden sıvı alınması) yapılamamış size sadece ilaç tedavisi ile işi kıvırmışsınız bile güzel yani.

halexp
Şube Müdürü
02 Mayıs 2011 13:12

teşekkürler size de geçmiş olsun ışılay lomper ponksiyon yapıldı bir yılda ilaç tedavisi gördüm şuanda iyiyim ama tekrarlama riski var kilo aldım devamlı göz kontürolünden geçiyorum 18 mayıs ta nöroloji doktoruma gidicem hamilelik korkutuyor hamilelikte basınç artar diye ama çok itiyorum eşim oğlum da çok istiyor inşallah şifa buluruz

Toplam 361 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi